Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 11:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 11:34

Subiect vot: Nr.crt.3 din raport
PHC 70/2017 pentru completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:251 - 130 50 23 14 15 8 8 3
- voturi pentru (DA):166 - 129 1 - 14 15 - 5 2
- voturi împotrivă (NU):83 - 1 49 23 - - 8 1 1
- abțineri:2 - - - - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Bichineț Corneliu PMP NU
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bodea Marius PNL NU
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL NU
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR NU
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL NU
52. Cherecheș Viorica PNL NU
53. Chichirău Cosette-Paula USR NU
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP NU
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL NU
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL NU
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL NU
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR NU
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL NU
84. Florea Damian - DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
94. Gheorghiu Bogdan PNL NU
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL NU
97. Ghinea Cristian USR NU
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL NU
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
101. Gudu Vasile PNL NU
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR NU
112. Ioniță Antoneta PNL NU
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Lazăr Sorin PSD DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
119. Lovin Dumitru ALDE DA
120. Lungu Tudorița PNL NU
121. Lupașcu Costel PSD DA
122. Lupescu Dumitru USR NU
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Mareș Mara PNL NU
127. Marica Petru-Sorin PSD DA
128. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
129. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
130. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
131. Mihalescul Dumitru PNL NU
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohaci Mihai PSD DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
137. Movilă Petru PMP NU
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
142. Neagu Nicolae PNL NU
143. Neață Eugen PSD DA
144. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL NU
146. Nicolae Andrei PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai ALDE DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olar Corneliu PNL NU
153. Oros Nechita-Adrian PNL NU
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Palăr Ionel PNL NU
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pașcan Emil-Marius PMP NU
159. Pau Radu - Adrian PSD DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petcu Toma-Florin ALDE DA
162. Petrea Gabriel PSD DA
163. Petric Octavian PSD DA
164. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
165. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
166. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
167. Plumb Rovana PSD DA
168. Pop Andrei PSD DA
169. Pop Georgian PSD DA
170. Pop Tudor Rareș USR NU
171. Popa Florin PSD DA
172. Popa Mihai Valentin PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
175. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
176. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
177. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
180. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
181. Prună Cristina-Mădălina USR NU
182. Radu Anișoara PSD NU
183. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
184. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
185. Rădulescu Alexandru PSD DA
186. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
187. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
188. Răduț Violeta PSD DA
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
190. Roman Florin-Claudiu PNL NU
191. Roman Ioan Sorin PSD DA
192. Roșca Lucreția PSD DA
193. Rotaru Alexandru PSD DA
194. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
195. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
196. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
197. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Simion Lucian-Eduard PSD DA
201. Simionca Ionuț PMP NU
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Spânu Ion PSD DA
206. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
207. Stancu Florinel PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
210. Suciu Matei PSD DA
211. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
212. Szabó Ödön UDMR DA
213. Șarapatin Elvira PSD DA
214. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
215. Șișcu George PNL NU
216. Șotcan Theodora PSD DA
217. Șova Lucian PSD DA
218. Șovăială Constantin PNL NU
219. Ștefan Corneliu PSD DA
220. Ștefan Ion PNL NU
221. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Teiș Alina PSD DA
224. Terea Ioan PSD DA
225. Tîlvăr Angel PSD DA
226. Todor Adrian PSD DA
227. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
228. Toma Ilie PSD DA
229. Tripa Florin-Dan PSD DA
230. Tudor Beatrice PSD DA
231. Turcan Raluca PNL NU
232. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
235. Varga Vasile PNL NU
236. Vasile Daniel Minoritati DA
237. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
238. Vass Levente UDMR DA
239. Velcea Nicolae PSD DA
240. Vișan George-Gabriel PSD DA
241. Vîlceanu Dan PNL NU
242. Vîrză Mihăiță PSD DA
243. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
244. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
245. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
246. Vosganian Varujan ALDE DA
247. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
248. Weber Mihai PSD DA
249. Zainea Cornel USR NU
250. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
251. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 ianuarie 2018, 9:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro