Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 12:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: PL-x 435/2017 - Text initial
PL 435/2017 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.23/2017 privind plata defalcată a TVA
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:193 106 43 18 8 2 3 10 3
- voturi pentru (DA):123 105 - 10 - 2 - 3 3
- voturi împotrivă (NU):62 1 42 7 8 - 1 3 -
- abțineri:7 - 1 - - - 2 4 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PNL NU
18. Bodea Marius PNL NU
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
22. Borza Remus-Adrian - DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bran Ioana PSD DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buican Cristian PNL NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bulai Iulian USR DA
29. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calista Mara-Daniela PNL NU
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
35. Cherecheș Viorica PNL NU
36. Chichirău Cosette-Paula USR NU
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciuhodaru Tudor PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cobuz Maricela PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Cristache Cătălin PMP NU
44. Csép Éva-Andrea UDMR NU
45. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
47. Culeafă Mihai PNL NU
48. Cupșa Ioan PNL NU
49. Dehelean Silviu USR NU
50. Dîrzu Ioan PSD DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
53. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR NU
57. Farago Petru UDMR NU
58. Fădor Angelica PNL NU
59. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
60. Florea Damian - DA
61. Floroiu Ionel PSD DA
62. Furic Iarco Minoritati NU
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Găină Mihăiță PSD NU
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
69. Gheorghiu Bogdan PNL NU
70. Gherman Dumitru PSD DA
71. Gilia Claudia PSD DA
72. Giugea Nicolae PNL NU
73. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
74. Halici Nicușor PSD DA
75. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
76. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
77. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
78. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Iftimie Neculai PSD DA
81. Ignat Miron Minoritati Abținere
82. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
83. Intotero Natalia-Elena PSD DA
84. Ioniță Antoneta PNL NU
85. Iordache Florin PSD DA
86. Itu Cornel PSD DA
87. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
88. Lazăr Sorin PSD DA
89. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
90. Lungu Tudorița PNL NU
91. Lupașcu Costel PSD DA
92. Macovei Silviu Nicu PSD DA
93. Mareș Mara PNL NU
94. Marica Petru-Sorin PSD DA
95. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
96. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
97. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
98. Mînzatu Roxana PSD DA
99. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
101. Munteanu Ioan PSD DA
102. Mușoiu Ștefan PSD DA
103. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
104. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
105. Neagu Nicolae PNL NU
106. Neață Eugen PSD DA
107. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
108. Nicoară Romeo Florin PNL NU
109. Nicolae Andrei PSD DA
110. Nicolicea Eugen PSD DA
111. Nistor Laurențiu PSD DA
112. Olar Corneliu PNL NU
113. Olteanu Daniel PNL NU
114. Oprea Dumitru PNL Abținere
115. Oros Nechita-Adrian PNL NU
116. Oteșanu Daniela PSD DA
117. Palăr Ionel PNL NU
118. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
119. Paraschiv Rodica PSD DA
120. Pau Radu - Adrian PSD DA
121. Păle Dănuț PSD DA
122. Petric Octavian PSD DA
123. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
124. Pop Andrei PSD DA
125. Pop Georgian PSD DA
126. Popa Florin PSD DA
127. Popa Mihai Valentin PSD DA
128. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
129. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
130. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
131. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
132. Presură Alexandra PSD DA
133. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
134. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
135. Prună Cristina-Mădălina USR NU
136. Radu Anișoara PSD DA
137. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
138. Rădulescu Alexandru PSD DA
139. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
140. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
141. Răduț Violeta PSD DA
142. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
143. Roman Florin-Claudiu PNL NU
144. Roșca Lucreția PSD DA
145. Rotaru Alexandru PSD DA
146. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
147. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
148. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
149. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
150. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
151. Simion Lucian-Eduard PSD DA
152. Simionca Ionuț PMP Abținere
153. Simonis Alfred - Robert PSD DA
154. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
155. Solomon Adrian PSD DA
156. Spânu Ion PSD DA
157. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
158. Stancu Florinel PSD DA
159. Stativă Irinel Ioan PSD DA
160. Suciu Matei PSD DA
161. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
162. Szabó Ödön UDMR NU
163. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
164. Șotcan Theodora PSD DA
165. Șovăială Constantin PNL NU
166. Ștefan Corneliu PSD DA
167. Ștefan Ion PNL NU
168. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
169. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
170. Teiș Alina PSD DA
171. Terea Ioan PSD DA
172. Todor Adrian PSD DA
173. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
174. Toma Ilie PSD DA
175. Tudor Beatrice PSD DA
176. Turcan Raluca PNL NU
177. Tușa Adriana Diana PSD DA
178. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
179. Varga Vasile PNL NU
180. Vasile Daniel Minoritati DA
181. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
182. Velcea Nicolae PSD DA
183. Vexler Silviu Minoritati DA
184. Vișan George-Gabriel PSD DA
185. Vîlceanu Dan PNL NU
186. Vîrză Mihăiță PSD DA
187. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
188. Vlase Petru Gabriel PSD DA
189. Vosganian Varujan ALDE DA
190. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
191. Weber Mihai PSD DA
192. Zainea Cornel USR DA
193. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 octombrie 2018, 16:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro