Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 13:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 13:18

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 450/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.70/2017 privind modificarea și completarea Legii nr.160/1998 pentru organizarea și exercitarea profesiunii de medic veterinar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:188 104 41 17 7 6 4 6 3
- voturi pentru (DA):73 - 41 17 6 1 4 3 1
- voturi împotrivă (NU):114 104 - - 1 4 - 3 2
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Anton Anton ALDE DA
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Borza Remus-Adrian - NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
28. Bulai Iulian USR DA
29. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
30. Burciu Cristina PSD NU
31. Căciulă Aurel PSD NU
32. Călin Ion PSD NU
33. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Cherecheș Viorica PNL DA
36. Chichirău Cosette-Paula USR DA
37. Chiriac Viorel PSD NU
38. Ciocan Dan PSD NU
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
40. Ciuhodaru Tudor PSD NU
41. Cîtea Vasile PSD NU
42. Cobuz Maricela PSD NU
43. Cocoș Vasile PSD NU
44. Cosma Andreea PSD NU
45. Cristache Cătălin PMP DA
46. Csoma Botond UDMR NU
47. Culeafă Mihai PNL DA
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Dehelean Silviu USR DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD NU
51. Dîrzu Ioan PSD NU
52. Dobre Victor Paul PNL DA
53. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
54. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
55. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
56. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
57. Dunava Costel Neculai PSD NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Fădor Angelica PNL DA
60. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
61. Florea Damian - NU
62. Floroiu Ionel PSD NU
63. Furic Iarco Minoritati DA
64. Furtună Mirela PSD NU
65. Gavrilă Camelia PSD NU
66. Găină Mihăiță PSD NU
67. Georgescu Nicolae PSD NU
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
69. Gheorghiu Bogdan PNL DA
70. Gherman Dumitru PSD NU
71. Ghilea Găvrilă PNL DA
72. Gilia Claudia PSD NU
73. Giugea Nicolae PNL DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
75. Gudu Vasile PNL DA
76. Halici Nicușor PSD NU
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
78. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
79. Iancu Iulian PSD NU
80. Iancu Marius-Ionel PSD NU
81. Ibram Iusein Minoritati NU
82. Iftimie Neculai PSD NU
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
84. Ioniță Antoneta PNL DA
85. Iordache Florin PSD NU
86. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
87. Lazăr Sorin PSD NU
88. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
89. Lovin Dumitru ALDE Abținere
90. Lungu Tudorița PNL DA
91. Lupașcu Costel PSD NU
92. Lupescu Dumitru USR DA
93. Mareș Mara PNL DA
94. Marica Petru-Sorin PSD NU
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
97. Mînzatu Roxana PSD NU
98. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
99. Mohaci Mihai PSD NU
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
101. Movilă Petru PMP DA
102. Munteanu Ioan PSD NU
103. Mușoiu Ștefan PSD NU
104. Neagu Nicolae PNL DA
105. Neață Eugen PSD NU
106. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
107. Nicolae Andrei PSD NU
108. Nicolicea Eugen PSD NU
109. Nistor Laurențiu PSD NU
110. Niță Mihai ALDE NU
111. Olteanu Daniel PNL DA
112. Oprea Dumitru PNL DA
113. Oros Nechita-Adrian PNL DA
114. Oteșanu Daniela PSD NU
115. Palăr Ionel PNL DA
116. Pambuccian Varujan Minoritati DA
117. Paraschiv Rodica PSD NU
118. Pau Radu - Adrian PSD NU
119. Păle Dănuț PSD NU
120. Petric Octavian PSD NU
121. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
122. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
123. Plumb Rovana PSD NU
124. Pop Andrei PSD NU
125. Pop Georgian PSD NU
126. Popa Florin PSD NU
127. Popa Mihai Valentin PSD NU
128. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
129. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
130. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
131. Presură Alexandra PSD NU
132. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
133. Prună Cristina-Mădălina USR DA
134. Radu Anișoara PSD NU
135. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
136. Rădulescu Alexandru PSD NU
137. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
138. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
139. Răduț Violeta PSD NU
140. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
141. Roman Florin-Claudiu PNL DA
142. Roman Ioan Sorin PSD NU
143. Rotaru Alexandru PSD NU
144. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
145. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
146. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
147. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
148. Seres Dénes UDMR DA
149. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
150. Simion Lucian-Eduard PSD NU
151. Simonis Alfred - Robert PSD NU
152. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
153. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
154. Solomon Adrian PSD NU
155. Spânu Ion PSD NU
156. Stancu Florinel PSD NU
157. Stativă Irinel Ioan PSD NU
158. Stănescu Alexandru PSD NU
159. Suciu Matei PSD NU
160. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
161. Șarapatin Elvira PSD NU
162. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
163. Șișcu George PNL DA
164. Șotcan Theodora PSD NU
165. Șovăială Constantin PNL DA
166. Ștefan Ion PNL DA
167. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
168. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
169. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
170. Todor Adrian PSD NU
171. Toma Ilie PSD NU
172. Tripa Florin-Dan PSD NU
173. Turcan Raluca PNL DA
174. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
175. Tușa Adriana Diana PSD NU
176. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
177. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
178. Varga Vasile PNL DA
179. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
180. Vass Levente UDMR DA
181. Velcea Nicolae PSD NU
182. Vexler Silviu Minoritati NU
183. Vișan George-Gabriel PSD NU
184. Vîrză Mihăiță PSD NU
185. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
186. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
187. Vosganian Varujan ALDE NU
188. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 iulie 2018, 16:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro