Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 14:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 14:07

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 417/2017 pentru modificarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:204 113 44 18 7 8 3 8 3
- voturi pentru (DA):69 - 44 18 - - 3 2 2
- voturi împotrivă (NU):133 113 - - 7 8 - 4 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD NU
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
18. Bălănescu Alexandru PSD NU
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Benedek Zacharie UDMR NU
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
27. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
31. Bontea Vlad PSD NU
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bran Ioana PSD NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Budăi Marius-Constantin PSD NU
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD NU
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE NU
43. Căciulă Aurel PSD NU
44. Călin Ion PSD NU
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
46. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chiriac Viorel PSD NU
50. Ciocan Dan PSD NU
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
52. Cîtea Vasile PSD NU
53. Cobuz Maricela PSD NU
54. Cocoș Vasile PSD NU
55. Cosma Andreea PSD NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
60. Culeafă Mihai PNL DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Dobre Mircea-Titus PSD NU
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
70. Dunava Costel Neculai PSD NU
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Florea Damian - NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
76. Furtună Mirela PSD NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Camelia PSD NU
79. Găină Mihăiță PSD NU
80. Georgescu Nicolae PSD NU
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
83. Gherman Dumitru PSD NU
84. Ghilea Găvrilă PNL DA
85. Ghinea Cristian USR DA
86. Gilia Claudia PSD NU
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
88. Gudu Vasile PNL DA
89. Halici Nicușor PSD NU
90. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
91. Iancu Marius-Ionel PSD NU
92. Ignat Miron Minoritati Abținere
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
94. Intotero Natalia-Elena PSD NU
95. Ioniță Antoneta PNL DA
96. Iordache Florin PSD NU
97. Itu Cornel PSD NU
98. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
99. Jivan Luminița-Maria PSD NU
100. Lazăr Sorin PSD NU
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
102. Lovin Dumitru ALDE NU
103. Lungu Tudorița PNL DA
104. Lupașcu Costel PSD NU
105. Lupescu Dumitru USR DA
106. Macovei Silviu Nicu PSD NU
107. Mareș Mara PNL DA
108. Marica Petru-Sorin PSD NU
109. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
110. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
111. Mihalescul Dumitru PNL DA
112. Mocioalcă Ion PSD NU
113. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
114. Munteanu Ioan PSD NU
115. Mușoiu Ștefan PSD NU
116. Neață Eugen PSD NU
117. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
118. Nicolae Andrei PSD NU
119. Niță Mihai ALDE NU
120. Niță Nicu PSD NU
121. Nosa Iuliu PSD NU
122. Olar Corneliu PNL DA
123. Olteanu Daniel PNL DA
124. Oprea Dumitru PNL DA
125. Oros Nechita-Adrian PNL DA
126. Oteșanu Daniela PSD NU
127. Palăr Ionel PNL DA
128. Pană Adriana-Doina PSD NU
129. Paraschiv Rodica PSD NU
130. Păle Dănuț PSD NU
131. Petrea Gabriel PSD NU
132. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
133. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
134. Plumb Rovana PSD NU
135. Pop Andrei PSD NU
136. Pop Georgian PSD NU
137. Pop Tudor Rareș USR DA
138. Popa Florin PSD NU
139. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
140. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
141. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
142. Presură Alexandra PSD NU
143. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
144. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
145. Prună Cristina-Mădălina USR DA
146. Radu Anișoara PSD NU
147. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
148. Rădulescu Alexandru PSD NU
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
150. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
151. Răduț Violeta PSD NU
152. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
153. Roman Florin-Claudiu PNL DA
154. Roșca Lucreția PSD NU
155. Rotaru Alexandru PSD NU
156. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
157. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
158. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
159. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
160. Seres Dénes UDMR NU
161. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
162. Simion Lucian-Eduard PSD NU
163. Simionca Ionuț PMP DA
164. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
165. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
166. Solomon Adrian PSD NU
167. Spânu Ion PSD NU
168. Stancu Florinel PSD NU
169. Stativă Irinel Ioan PSD NU
170. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
171. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
172. Șarapatin Elvira PSD NU
173. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
174. Șișcu George PNL DA
175. Șotcan Theodora PSD NU
176. Șova Lucian PSD NU
177. Șovăială Constantin PNL DA
178. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
179. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
180. Teiș Alina PSD NU
181. Terea Ioan PSD NU
182. Tîlvăr Angel PSD NU
183. Todor Adrian PSD NU
184. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
185. Toma Ilie PSD NU
186. Trăilă Cristina PNL DA
187. Tripa Florin-Dan PSD NU
188. Tudor Beatrice PSD NU
189. Turcan Raluca PNL DA
190. Tușa Adriana Diana PSD NU
191. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
192. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
193. Vasile Daniel Minoritati NU
194. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
195. Velcea Nicolae PSD NU
196. Vexler Silviu Minoritati NU
197. Vișan George-Gabriel PSD NU
198. Vîrză Mihăiță PSD NU
199. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
200. Vlase Petru Gabriel PSD NU
201. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
202. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
203. Vosganian Varujan ALDE NU
204. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 1:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro