Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 13:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 13:09

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 363/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.215/2001 a administrației publice locale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:198 108 44 18 9 6 3 7 3
- voturi pentru (DA):71 1 44 18 - - 3 4 1
- voturi împotrivă (NU):126 107 - - 9 6 - 2 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Bălănescu Alexandru PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Borza Remus-Adrian - NU
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bran Ioana PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD NU
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chiriac Viorel PSD NU
39. Ciocan Dan PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciuhodaru Tudor PSD NU
42. Cîtea Vasile PSD NU
43. Cobuz Maricela PSD NU
44. Cocoș Vasile PSD NU
45. Cosma Andreea PSD NU
46. Csép Éva-Andrea UDMR NU
47. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
48. Csoma Botond UDMR NU
49. Culeafă Mihai PNL DA
50. Cupșa Ioan PNL DA
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD NU
53. Dîrzu Ioan PSD NU
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
57. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
58. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
60. Dunava Costel Neculai PSD NU
61. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR NU
63. Fădor Angelica PNL DA
64. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
65. Florea Damian - NU
66. Floroiu Ionel PSD NU
67. Furic Iarco Minoritati NU
68. Furtună Mirela PSD NU
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Găină Mihăiță PSD NU
71. Georgescu Nicolae PSD NU
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Gheorghiu Bogdan PNL DA
74. Gherman Dumitru PSD NU
75. Ghilea Găvrilă PNL DA
76. Gilia Claudia PSD NU
77. Giugea Nicolae PNL DA
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
79. Gudu Vasile PNL DA
80. Halici Nicușor PSD NU
81. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati NU
85. Iftimie Neculai PSD NU
86. Intotero Natalia-Elena PSD NU
87. Ioniță Antoneta PNL DA
88. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
89. Lazăr Sorin PSD NU
90. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
91. Lovin Dumitru ALDE NU
92. Lungu Tudorița PNL DA
93. Lupescu Dumitru USR DA
94. Macovei Silviu Nicu PSD NU
95. Mareș Mara PNL DA
96. Marica Petru-Sorin PSD NU
97. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
98. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
99. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
100. Mihalescul Dumitru PNL DA
101. Mînzatu Roxana PSD NU
102. Mohaci Mihai PSD NU
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
104. Movilă Petru PMP DA
105. Munteanu Ioan PSD NU
106. Mușoiu Ștefan PSD NU
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
108. Neață Eugen PSD NU
109. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
110. Nicolae Andrei PSD NU
111. Nicolicea Eugen PSD NU
112. Nistor Laurențiu PSD NU
113. Niță Mihai ALDE NU
114. Niță Nicu PSD NU
115. Nosa Iuliu PSD NU
116. Olar Corneliu PNL DA
117. Olteanu Daniel PNL DA
118. Oprea Dumitru PNL DA
119. Oros Nechita-Adrian PNL DA
120. Oteșanu Daniela PSD NU
121. Palăr Ionel PNL DA
122. Pambuccian Varujan Minoritati DA
123. Paraschiv Rodica PSD NU
124. Pau Radu - Adrian PSD NU
125. Păle Dănuț PSD NU
126. Petric Octavian PSD NU
127. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
128. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
129. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
130. Plumb Rovana PSD NU
131. Pop Andrei PSD NU
132. Pop Georgian PSD NU
133. Popa Florin PSD NU
134. Popa Mihai Valentin PSD NU
135. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
136. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
137. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
138. Presură Alexandra PSD NU
139. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
140. Prună Cristina-Mădălina USR DA
141. Radu Anișoara PSD NU
142. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
143. Rădulescu Alexandru PSD NU
144. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
145. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
146. Răduț Violeta PSD NU
147. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
148. Roman Florin-Claudiu PNL DA
149. Roman Ioan Sorin PSD NU
150. Rotaru Alexandru PSD NU
151. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
152. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
153. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
154. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
155. Seres Dénes UDMR NU
156. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
157. Simion Lucian-Eduard PSD NU
158. Simonis Alfred - Robert PSD NU
159. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
160. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
161. Spânu Ion PSD NU
162. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
163. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
164. Stancu Florinel PSD NU
165. Stativă Irinel Ioan PSD NU
166. Stănescu Alexandru PSD NU
167. Suciu Matei PSD NU
168. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
169. Szabó Ödön UDMR NU
170. Șarapatin Elvira PSD NU
171. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
172. Șișcu George PNL DA
173. Șotcan Theodora PSD NU
174. Șovăială Constantin PNL DA
175. Ștefan Corneliu PSD NU
176. Ștefan Ion PNL DA
177. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
178. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
179. Teiș Alina PSD NU
180. Terea Ioan PSD NU
181. Todor Adrian PSD NU
182. Toma Ilie PSD NU
183. Tripa Florin-Dan PSD NU
184. Tudor Beatrice PSD NU
185. Turcan Raluca PNL DA
186. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
187. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
188. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
189. Varga Vasile PNL DA
190. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
191. Vass Levente UDMR NU
192. Velcea Nicolae PSD NU
193. Vișan George-Gabriel PSD NU
194. Vîrză Mihăiță PSD NU
195. Vlase Petru Gabriel PSD NU
196. Vosganian Varujan ALDE NU
197. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
198. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 14:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro