Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 12:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Amendament admis
PL 435/2017 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.23/2017 privind plata defalcată a TVA
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:150 98 19 12 8 2 1 8 2
- voturi pentru (DA):2 - - - - - 1 1 -
- voturi împotrivă (NU):144 98 18 11 8 2 - 5 2
- abțineri:3 - 1 - - - - 2 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL NU
10. Bălănescu Alexandru PSD NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
15. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
16. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Bran Ioana PSD NU
20. Budăi Marius-Constantin PSD NU
21. Buican Cristian PNL NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR NU
24. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calista Mara-Daniela PNL NU
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cobuz Maricela PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Csép Éva-Andrea UDMR NU
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
38. Dehelean Silviu USR NU
39. Dîrzu Ioan PSD NU
40. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
44. Duruș Vlad-Emanuel USR -
45. Erdei Dolóczki István UDMR NU
46. Farago Petru UDMR NU
47. Fădor Angelica PNL NU
48. Florea Damian - NU
49. Floroiu Ionel PSD NU
50. Furic Iarco Minoritati DA
51. Furtună Mirela PSD NU
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
53. Gavrilă Camelia PSD NU
54. Găină Mihăiță PSD NU
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
56. Gilia Claudia PSD NU
57. Halici Nicușor PSD NU
58. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
59. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
60. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
61. Iancu Iulian PSD NU
62. Iftimie Neculai PSD NU
63. Ignat Miron Minoritati Abținere
64. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
65. Intotero Natalia-Elena PSD NU
66. Iordache Florin PSD NU
67. Itu Cornel PSD NU
68. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
69. Lazăr Sorin PSD NU
70. Lupașcu Costel PSD NU
71. Macovei Silviu Nicu PSD NU
72. Marica Petru-Sorin PSD NU
73. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
74. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
75. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
76. Mînzatu Roxana PSD NU
77. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
78. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
79. Munteanu Ioan PSD NU
80. Mușoiu Ștefan PSD NU
81. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
82. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
83. Neagu Nicolae PNL NU
84. Neață Eugen PSD NU
85. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
86. Nicolae Andrei PSD NU
87. Nicolicea Eugen PSD NU
88. Nistor Laurențiu PSD NU
89. Olar Corneliu PNL NU
90. Olteanu Daniel PNL NU
91. Oteșanu Daniela PSD NU
92. Palăr Ionel PNL NU
93. Paraschiv Rodica PSD NU
94. Păle Dănuț PSD NU
95. Petric Octavian PSD NU
96. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
97. Pop Andrei PSD NU
98. Pop Georgian PSD NU
99. Popa Florin PSD NU
100. Popa Mihai Valentin PSD NU
101. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
102. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
103. Presură Alexandra PSD NU
104. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
105. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
106. Prună Cristina-Mădălina USR NU
107. Radu Anișoara PSD NU
108. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
109. Rădulescu Alexandru PSD NU
110. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
111. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
112. Răduț Violeta PSD NU
113. Rotaru Alexandru PSD NU
114. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
115. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
116. Simion Lucian-Eduard PSD NU
117. Simionca Ionuț PMP DA
118. Simonis Alfred - Robert PSD NU
119. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
120. Spânu Ion PSD NU
121. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
122. Stancu Florinel PSD NU
123. Stativă Irinel Ioan PSD NU
124. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
125. Suciu Matei PSD NU
126. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
127. Szabó Ödön UDMR NU
128. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
129. Șotcan Theodora PSD NU
130. Șovăială Constantin PNL NU
131. Ștefan Corneliu PSD NU
132. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
133. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
134. Teiș Alina PSD NU
135. Terea Ioan PSD NU
136. Todor Adrian PSD NU
137. Toma Ilie PSD NU
138. Tudor Beatrice PSD NU
139. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
140. Vasile Daniel Minoritati NU
141. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
142. Velcea Nicolae PSD NU
143. Vexler Silviu Minoritati NU
144. Vîrză Mihăiță PSD NU
145. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
146. Vlase Petru Gabriel PSD NU
147. Vosganian Varujan ALDE NU
148. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
149. Weber Mihai PSD NU
150. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 10:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro