Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 12:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 12:51

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Amendament respins
PL 435/2017 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.23/2017 privind plata defalcată a TVA
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Neafiliați PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:197 - 100 48 20 9 3 5 7 5
- voturi pentru (DA):91 - 1 47 20 9 - 5 5 4
- voturi împotrivă (NU):105 - 99 1 - - 3 - 1 1
- abțineri:1 - - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Bălănescu Alexandru PSD NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Borza Remus-Adrian - DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD NU
28. Budăi Marius-Constantin PSD NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Cherecheș Viorica PNL DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Chiriac Viorel PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciuhodaru Tudor PSD NU
44. Cîtea Vasile PSD NU
45. Cobuz Maricela PSD NU
46. Cocoș Vasile PSD NU
47. Cristache Cătălin PMP DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
51. Culeafă Mihai PNL DA
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Dehelean Silviu USR DA
54. Dîrzu Ioan PSD NU
55. Dobre Victor Paul PNL NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
57. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
58. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
59. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
61. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Farago Petru UDMR DA
64. Fădor Angelica PNL DA
65. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
66. Florea Damian - NU
67. Floroiu Ionel PSD NU
68. Furic Iarco Minoritati DA
69. Furtună Mirela PSD NU
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Gavrilă Camelia PSD NU
72. Găină Mihăiță PSD NU
73. Georgescu Nicolae PSD NU
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
75. Gheorghiu Bogdan PNL DA
76. Gherman Dumitru PSD NU
77. Ghilea Găvrilă PNL DA
78. Gilia Claudia PSD NU
79. Giugea Nicolae PNL DA
80. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
81. Halici Nicușor PSD DA
82. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
83. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
85. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
86. Iancu Iulian PSD NU
87. Iftimie Neculai PSD NU
88. Ignat Miron Minoritati Abținere
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
90. Intotero Natalia-Elena PSD NU
91. Ioniță Antoneta PNL DA
92. Iordache Florin PSD NU
93. Itu Cornel PSD NU
94. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
95. Lazăr Sorin PSD NU
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
97. Lungu Tudorița PNL DA
98. Lupașcu Costel PSD NU
99. Lupescu Dumitru USR DA
100. Macovei Silviu Nicu PSD NU
101. Mareș Mara PNL DA
102. Marica Petru-Sorin PSD NU
103. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
104. Mihalescul Dumitru PNL DA
105. Mînzatu Roxana PSD NU
106. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
107. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
108. Movilă Petru PMP DA
109. Munteanu Ioan PSD NU
110. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
111. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
112. Neagu Nicolae PNL DA
113. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
114. Nicoară Romeo Florin PNL DA
115. Nicolae Andrei PSD NU
116. Nicolicea Eugen PSD NU
117. Nistor Laurențiu PSD NU
118. Niță Mihai ALDE NU
119. Niță Nicu PSD NU
120. Olar Corneliu PNL DA
121. Olteanu Daniel PNL DA
122. Oprea Dumitru PNL DA
123. Oteșanu Daniela PSD NU
124. Palăr Ionel PNL DA
125. Paraschiv Rodica PSD NU
126. Pau Radu - Adrian PSD NU
127. Păle Dănuț PSD NU
128. Petric Octavian PSD NU
129. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
130. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
131. Pop Andrei PSD NU
132. Pop Georgian PSD NU
133. Popa Florin PSD NU
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
135. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
136. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
137. Presură Alexandra PSD NU
138. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
139. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
140. Prună Cristina-Mădălina USR DA
141. Radu Anișoara PSD NU
142. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
143. Rădulescu Alexandru PSD NU
144. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
145. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
146. Răduț Violeta PSD NU
147. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
148. Roman Florin-Claudiu PNL DA
149. Roman Ioan Sorin PSD NU
150. Roșca Lucreția PSD NU
151. Rotaru Alexandru PSD NU
152. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
153. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
154. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
155. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
156. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
157. Simonis Alfred - Robert PSD NU
158. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
159. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
160. Solomon Adrian PSD NU
161. Spânu Ion PSD NU
162. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
163. Stancu Florinel PSD NU
164. Stativă Irinel Ioan PSD NU
165. Suciu Matei PSD NU
166. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
167. Szabó Ödön UDMR DA
168. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
169. Șotcan Theodora PSD NU
170. Șovăială Constantin PNL DA
171. Ștefan Corneliu PSD NU
172. Ștefan Ion PNL DA
173. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
174. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
175. Teiș Alina PSD NU
176. Terea Ioan PSD NU
177. Todor Adrian PSD NU
178. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
179. Toma Ilie PSD NU
180. Tripa Florin-Dan PSD NU
181. Tudor Beatrice PSD NU
182. Turcan Raluca PNL DA
183. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
184. Tușa Adriana Diana PSD NU
185. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
186. Varga Vasile PNL DA
187. Vasile Daniel Minoritati NU
188. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
189. Vass Levente UDMR DA
190. Velcea Nicolae PSD NU
191. Vișan George-Gabriel PSD NU
192. Vîlceanu Dan PNL DA
193. Vîrză Mihăiță PSD NU
194. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
195. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
196. Weber Mihai PSD NU
197. Zainea Cornel USR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 ianuarie 2018, 7:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro