Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2017 > 12:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2017, ora 12:51

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Pl-x nr.435/2017 - Text initial
PL 435/2017 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.23/2017 privind plata defalcată a TVA
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:203 104 46 20 12 4 5 8 4
- voturi pentru (DA):112 104 - - - 4 - 3 1
- voturi împotrivă (NU):90 - 46 20 12 - 5 4 3
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Bode Lucian Nicolae PNL NU
20. Bodea Marius PNL NU
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
24. Borza Remus-Adrian - NU
25. Botez Mihai-Cătălin USR NU
26. Bran Ioana PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR NU
31. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL NU
38. Cherecheș Viorica PNL NU
39. Chichirău Cosette-Paula USR NU
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Cristache Cătălin PMP NU
47. Csép Éva-Andrea UDMR NU
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
49. Csoma Botond UDMR NU
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
51. Culeafă Mihai PNL NU
52. Cupșa Ioan PNL NU
53. Dehelean Silviu USR NU
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
58. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
61. Erdei Dolóczki István UDMR NU
62. Farago Petru UDMR NU
63. Fădor Angelica PNL NU
64. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
65. Florea Damian - DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Furic Iarco Minoritati NU
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
70. Gavrilă Camelia PSD DA
71. Găină Mihăiță PSD DA
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
74. Gheorghiu Bogdan PNL NU
75. Gherman Dumitru PSD DA
76. Ghilea Găvrilă PNL NU
77. Gilia Claudia PSD DA
78. Giugea Nicolae PNL NU
79. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
82. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Iftimie Neculai PSD DA
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
89. Intotero Natalia-Elena PSD DA
90. Ioniță Antoneta PNL NU
91. Iordache Florin PSD DA
92. Itu Cornel PSD DA
93. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
94. Lazăr Sorin PSD DA
95. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
96. Lungu Tudorița PNL NU
97. Lupașcu Costel PSD DA
98. Lupescu Dumitru USR NU
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Mareș Mara PNL NU
101. Marica Petru-Sorin PSD DA
102. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
103. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
105. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
106. Mihalescul Dumitru PNL NU
107. Mînzatu Roxana PSD DA
108. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
110. Movilă Petru PMP NU
111. Munteanu Ioan PSD DA
112. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
113. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
114. Neagu Nicolae PNL NU
115. Neață Eugen PSD DA
116. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
117. Nicoară Romeo Florin PNL NU
118. Nicolae Andrei PSD DA
119. Nicolicea Eugen PSD DA
120. Nistor Laurențiu PSD DA
121. Niță Mihai ALDE DA
122. Niță Nicu PSD DA
123. Olar Corneliu PNL NU
124. Olteanu Daniel PNL NU
125. Oteșanu Daniela PSD DA
126. Palăr Ionel PNL NU
127. Paraschiv Rodica PSD DA
128. Pau Radu - Adrian PSD DA
129. Păle Dănuț PSD DA
130. Petric Octavian PSD DA
131. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
132. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
133. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
134. Pop Andrei PSD DA
135. Pop Georgian PSD DA
136. Popa Florin PSD DA
137. Popa Mihai Valentin PSD DA
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
139. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
140. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
141. Presură Alexandra PSD DA
142. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
143. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
144. Prună Cristina-Mădălina USR NU
145. Radu Anișoara PSD DA
146. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
147. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
148. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
149. Răduț Violeta PSD DA
150. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
151. Roman Florin-Claudiu PNL NU
152. Roman Ioan Sorin PSD DA
153. Roșca Lucreția PSD DA
154. Rotaru Alexandru PSD DA
155. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
156. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
157. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
158. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
159. Seres Dénes UDMR NU
160. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
161. Simionca Ionuț PMP NU
162. Simonis Alfred - Robert PSD DA
163. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
164. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
165. Solomon Adrian PSD DA
166. Spânu Ion PSD DA
167. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
168. Stancu Florinel PSD DA
169. Stativă Irinel Ioan PSD DA
170. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
171. Suciu Matei PSD DA
172. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
173. Szabó Ödön UDMR NU
174. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
175. Șotcan Theodora PSD DA
176. Șovăială Constantin PNL NU
177. Ștefan Corneliu PSD DA
178. Ștefan Ion PNL NU
179. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
181. Teiș Alina PSD DA
182. Terea Ioan PSD DA
183. Todor Adrian PSD DA
184. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
185. Toma Ilie PSD DA
186. Tripa Florin-Dan PSD DA
187. Tudor Beatrice PSD DA
188. Tușa Adriana Diana PSD DA
189. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
190. Varga Vasile PNL NU
191. Vasile Daniel Minoritati DA
192. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
193. Vass Levente UDMR NU
194. Velcea Nicolae PSD DA
195. Vișan George-Gabriel PSD DA
196. Vîlceanu Dan PNL NU
197. Vîrză Mihăiță PSD DA
198. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
199. Vlase Petru Gabriel PSD DA
200. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
201. Weber Mihai PSD DA
202. Zainea Cornel USR NU
203. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 3:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro