Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2017 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2017, ora 12:40

Subiect vot: Proiectul de Hotarare privind modificarea si completarea Regulamentului Camerei Deputatilor (BPI 224 /30.05.2017; PH CD 51/2017) Comisia pentru regulament propune RESPINGEREA proiectului de hotarare. Se adopta cu votul majoritatii deputatilor (a cel putin 165).
PHC 51/2017 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:252 126 58 22 18 9 6 9 4
- voturi pentru (DA):161 126 - - 18 9 - 6 2
- voturi împotrivă (NU):87 - 57 22 - - 6 1 1
- abțineri:4 - 1 - - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran Ioana PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL NU
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Cherecheș Viorica PNL NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Cosma Andreea PSD DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Culeafă Mihai PNL NU
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Florea Damian - DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
87. Gheorghe Tinel PNL NU
88. Gheorghiu Bogdan PNL NU
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Ghilea Găvrilă PNL NU
92. Gilia Claudia PSD DA
93. Giugea Nicolae PNL NU
94. Goga Octavian PSD DA
95. Gudu Vasile PNL NU
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ignat Miron Minoritati DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR NU
107. Ioniță Antoneta PNL NU
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Korodi Attila UDMR DA
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
114. Lazăr Sorin PSD DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
116. Lungu Tudorița PNL NU
117. Lupașcu Costel PSD DA
118. Lupescu Dumitru USR NU
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Mareș Mara PNL NU
123. Marica Petru-Sorin PSD DA
124. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
127. Mihalescul Dumitru PNL NU
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mînzatu Roxana PSD DA
130. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
131. Mocanu Adrian PMP NU
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohaci Mihai PSD DA
134. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Mușoiu Ștefan PSD DA
138. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
140. Neagu Nicolae PNL NU
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL NU
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Niță Mihai ALDE DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Olar Corneliu PNL NU
150. Olteanu Daniel PNL NU
151. Oprea Dumitru PNL NU
152. Oros Nechita-Adrian PNL NU
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Palăr Ionel PNL NU
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP NU
158. Pau Radu - Adrian PSD DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petrea Gabriel PSD DA
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
162. Petric Octavian PSD DA
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
164. Plumb Rovana PSD DA
165. Pop Andrei PSD DA
166. Pop Georgian PSD DA
167. Pop Tudor Rareș USR NU
168. Popa Florin PSD DA
169. Popa Mihai Valentin PSD DA
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
171. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
172. Preda Cezar-Florin PNL NU
173. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
174. Presură Alexandra PSD DA
175. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
176. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
177. Prună Cristina-Mădălina USR NU
178. Radu Anișoara PSD DA
179. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
180. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
181. Rădulescu Alexandru PSD DA
182. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
183. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
184. Răduț Violeta PSD DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
186. Roman Florin-Claudiu PNL NU
187. Roman Ioan Sorin PSD DA
188. Romanescu Cristinel PNL NU
189. Roșca Lucreția PSD DA
190. Rotaru Alexandru PSD DA
191. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
192. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
193. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
194. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
198. Simion Lucian-Eduard PSD DA
199. Simionca Ionuț PMP NU
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
202. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
205. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
206. Stancu Florinel PSD DA
207. Stănescu Alexandru PSD DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șarapatin Elvira PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șotcan Theodora PSD DA
215. Șova Lucian PSD DA
216. Șovăială Constantin PNL NU
217. Ștefan Corneliu PSD DA
218. Ștefan Ion PNL NU
219. Ștefan Viorel PSD DA
220. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
221. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
222. Tabugan Ion PMP NU
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Teiș Alina PSD DA
225. Terea Ioan PSD DA
226. Tîlvăr Angel PSD DA
227. Todor Adrian PSD DA
228. Toma Ilie PSD DA
229. Trăilă Cristina PNL NU
230. Tripa Florin-Dan PSD DA
231. Tudor Beatrice PSD DA
232. Turcan Raluca PNL NU
233. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
236. Varga Glad-Aurel PNL NU
237. Varga Vasile PNL NU
238. Vasile Daniel Minoritati DA
239. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
240. Vass Levente UDMR DA
241. Văcaru Alin Vasile - Abținere
242. Vexler Silviu Minoritati DA
243. Vîlceanu Dan PNL NU
244. Vîrză Mihăiță PSD DA
245. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
246. Vlase Petru Gabriel PSD DA
247. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
248. Vosganian Varujan ALDE DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zainea Cornel USR NU
251. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 15 august 2018, 10:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro