Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2017 > 12:54 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2017, ora 12:54

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 318/2017 privind abrogarea art.35 din Legea nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991 și ale Legii nr.169/1997
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:265 134 57 21 18 11 7 12 5
- voturi pentru (DA):263 133 56 21 18 11 7 12 5
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristache Cătălin PMP DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL DA
84. Florea Damian - DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Gheorghe Tinel PNL NU
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Gherman Dumitru PSD DA
98. Ghilea Găvrilă PNL DA
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Gudu Vasile PNL DA
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ionescu George PNL DA
114. Ioniță Antoneta PNL DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Kelemen Hunor UDMR DA
120. Korodi Attila UDMR DA
121. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
122. Lazăr Sorin PSD DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Longher Victoria Minoritati DA
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Mareș Mara PNL DA
132. Marica Petru-Sorin PSD DA
133. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
136. Mihalescul Dumitru PNL DA
137. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
138. Mînzatu Roxana PSD DA
139. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
140. Mocanu Adrian PMP DA
141. Mocioalcă Ion PSD DA
142. Mohaci Mihai PSD DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
149. Neagu Nicolae PNL DA
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL DA
153. Nicolae Andrei PSD DA
154. Nistor Laurențiu PSD -
155. Niță Mihai ALDE DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Olar Corneliu PNL DA
159. Olteanu Daniel PNL DA
160. Oprea Dumitru PNL DA
161. Oros Nechita-Adrian PNL DA
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Palăr Ionel PNL DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Pană Adriana-Doina PSD DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pașcan Emil-Marius PMP DA
168. Pau Radu - Adrian PSD DA
169. Păle Dănuț PSD DA
170. Petrea Gabriel PSD DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
174. Plumb Rovana PSD DA
175. Pop Andrei PSD DA
176. Pop Georgian PSD DA
177. Pop Tudor Rareș USR DA
178. Popa Florin PSD DA
179. Popa Mihai Valentin PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
182. Preda Cezar-Florin PNL DA
183. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR DA
188. Radu Anișoara PSD DA
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
191. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
192. Rădulescu Alexandru PSD DA
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Romanescu Cristinel PNL DA
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Alexandru PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
204. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
209. Simion Lucian-Eduard PSD DA
210. Simionca Ionuț PMP DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
215. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
216. Stancu Florinel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șarapatin Elvira PSD DA
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
225. Șotcan Theodora PSD DA
226. Șova Lucian PSD DA
227. Șovăială Constantin PNL DA
228. Ștefan Corneliu PSD DA
229. Ștefan Viorel PSD DA
230. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
232. Tabugan Ion PMP DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Teiș Alina PSD DA
235. Terea Ioan PSD DA
236. Tîlvăr Angel PSD DA
237. Todor Adrian PSD DA
238. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
239. Toma Ilie PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Tripa Florin-Dan PSD DA
242. Tudor Beatrice PSD DA
243. Turcan Raluca PNL DA
244. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
247. Varga Glad-Aurel PNL DA
248. Varga Vasile PNL DA
249. Vasile Daniel Minoritati DA
250. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
251. Vass Levente UDMR DA
252. Văcaru Alin Vasile - DA
253. Velcea Nicolae PSD DA
254. Vexler Silviu Minoritati DA
255. Vișan George-Gabriel PSD DA
256. Vîlceanu Dan PNL DA
257. Vîrză Mihăiță PSD DA
258. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
259. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
260. Vosganian Varujan ALDE DA
261. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zainea Cornel USR DA
264. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 august 2018, 14:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro