Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2017 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2017, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 476/2017 privind transmiterea unei suprafețe de teren din domeniul public al statului și din administrarea Institutului Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Cartof și Sfeclă de Zahăr Brașov, județul Brașov, în domeniul public al Municipiului Brașov, pentru realizarea obiectivului de investiție Construire Spital Clinic Regional de Urgență Brașov
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:269 139 53 22 17 11 10 12 5
- voturi pentru (DA):264 138 51 22 17 9 10 12 5
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - 1 - - -
- abțineri:3 1 1 - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE NU
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
80. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Florea Damian - DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilă Camelia PSD Abținere
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Tinel PNL Abținere
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Gherman Dumitru PSD DA
103. Ghilea Găvrilă PNL DA
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Gudu Vasile PNL DA
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ignat Miron Minoritati DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ion Stelian-Cristian USR DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Ioniță Antoneta PNL DA
120. Iordache Florin PSD DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
123. Jivan Luminița-Maria PSD DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Victoria Minoritati DA
129. Lovin Dumitru ALDE Abținere
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Lupescu Dumitru USR DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Mareș Mara PNL DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
143. Mocanu Adrian PMP DA
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Mohaci Mihai PSD DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Munteanu Ioan PSD DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neagu Nicolae PNL DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL DA
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Niță Mihai ALDE DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olar Corneliu PNL DA
163. Olteanu Daniel PNL DA
164. Oprea Dumitru PNL DA
165. Oros Nechita-Adrian PNL DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Palăr Ionel PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pană Adriana-Doina PSD DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pașcan Emil-Marius PMP DA
172. Pau Radu - Adrian PSD DA
173. Păle Dănuț PSD DA
174. Petrea Gabriel PSD DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Petric Octavian PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Plumb Rovana PSD DA
179. Pop Andrei PSD DA
180. Pop Georgian PSD DA
181. Pop Tudor Rareș USR DA
182. Popa Florin PSD DA
183. Popa Mihai Valentin PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
186. Preda Cezar-Florin PNL DA
187. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
190. Prună Cristina-Mădălina USR DA
191. Radu Anișoara PSD DA
192. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
194. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
195. Rădulescu Alexandru PSD DA
196. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
197. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
198. Răduț Violeta PSD DA
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
200. Roman Florin-Claudiu PNL DA
201. Roman Ioan Sorin PSD DA
202. Romanescu Cristinel PNL DA
203. Roșca Lucreția PSD DA
204. Rotaru Alexandru PSD DA
205. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
206. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
207. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
208. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Simion Lucian-Eduard PSD DA
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
213. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
216. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
217. Stancu Florinel PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
221. Suciu Matei PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
223. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șarapatin Elvira PSD DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șișcu George PNL DA
228. Șotcan Theodora PSD DA
229. Șova Lucian PSD DA
230. Șovăială Constantin PNL DA
231. Ștefan Corneliu PSD DA
232. Ștefan Viorel PSD DA
233. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tabugan Ion PMP DA
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Teiș Alina PSD DA
238. Terea Ioan PSD DA
239. Tîlvăr Angel PSD DA
240. Todor Adrian PSD DA
241. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
242. Toma Ilie PSD DA
243. Tomac Eugen PMP DA
244. Trăilă Cristina PNL DA
245. Tripa Florin-Dan PSD DA
246. Tudor Beatrice PSD DA
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
249. Tușa Adriana Diana PSD DA
250. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
251. Varga Vasile PNL DA
252. Vasile Daniel Minoritati DA
253. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
254. Vass Levente UDMR DA
255. Văcaru Alin Vasile - DA
256. Velcea Nicolae PSD DA
257. Vexler Silviu Minoritati DA
258. Vișan George-Gabriel PSD DA
259. Vîlceanu Dan PNL DA
260. Vîrză Mihăiță PSD DA
261. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
264. Vosganian Varujan ALDE DA
265. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zainea Cornel USR DA
268. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 aprilie 2018, 2:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro