Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2017 > 13:26 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2017, ora 13:26

Poziție pe
ordinea de zi:
25
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 123/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.82/2016 pentru aprobarea Statutului special al funcției publice specifice de inspector social și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:254 134 47 21 17 11 8 12 4
- voturi pentru (DA):253 134 47 21 17 11 8 12 3
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian - NU
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristache Cătălin PMP DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dan Nicușor Daniel USR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
78. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Florea Damian - DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Halici Nicușor PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ionescu George PNL DA
114. Ioniță Antoneta PNL DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Korodi Attila UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL DA
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lupescu Dumitru USR DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mînzatu Roxana PSD DA
138. Mocanu Adrian PMP DA
139. Mocioalcă Ion PSD DA
140. Mohaci Mihai PSD DA
141. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
147. Neagu Nicolae PNL DA
148. Neață Eugen PSD DA
149. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
150. Nicoară Romeo Florin PNL DA
151. Nicolae Andrei PSD DA
152. Nicolicea Eugen PSD DA
153. Nistor Laurențiu PSD DA
154. Niță Mihai ALDE DA
155. Niță Nicu PSD DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Olteanu Daniel PNL DA
158. Oprea Dumitru PNL DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pană Adriana-Doina PSD DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Pașcan Emil-Marius PMP DA
165. Pau Radu - Adrian PSD DA
166. Păle Dănuț PSD DA
167. Petrea Gabriel PSD DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
169. Petric Octavian PSD DA
170. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
171. Plumb Rovana PSD DA
172. Pop Andrei PSD DA
173. Pop Georgian PSD DA
174. Pop Tudor Rareș USR DA
175. Popa Florin PSD DA
176. Popa Mihai Valentin PSD DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Preda Cezar-Florin PNL DA
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
182. Prună Cristina-Mădălina USR DA
183. Radu Anișoara PSD DA
184. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
185. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
186. Rădulescu Alexandru PSD DA
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
188. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
189. Răduț Violeta PSD DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roman Ioan Sorin PSD DA
193. Romanescu Cristinel PNL DA
194. Rotaru Alexandru PSD DA
195. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
196. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
197. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Simion Lucian-Eduard PSD DA
201. Simonis Alfred - Robert PSD DA
202. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
203. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
206. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
207. Stancu Florinel PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănescu Alexandru PSD DA
210. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
211. Suciu Matei PSD DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șarapatin Elvira PSD DA
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
217. Șotcan Theodora PSD DA
218. Șova Lucian PSD DA
219. Șovăială Constantin PNL DA
220. Ștefan Corneliu PSD DA
221. Ștefan Viorel PSD DA
222. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
223. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Teiș Alina PSD DA
226. Terea Ioan PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Todor Adrian PSD DA
229. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Tomac Eugen PMP DA
232. Trăilă Cristina PNL DA
233. Tripa Florin-Dan PSD DA
234. Tudor Beatrice PSD DA
235. Turcan Raluca PNL DA
236. Tușa Adriana Diana PSD DA
237. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
238. Varga Glad-Aurel PNL DA
239. Varga Vasile PNL DA
240. Vasile Daniel Minoritati DA
241. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
242. Vass Levente UDMR DA
243. Velcea Nicolae PSD DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vișan George-Gabriel PSD DA
246. Vîlceanu Dan PNL DA
247. Vîrză Mihăiță PSD DA
248. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
249. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
250. Vosganian Varujan ALDE DA
251. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Zainea Cornel USR DA
254. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 septembrie 2018, 10:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro