Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2017 > 09:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2017, ora 09:49

Poziție pe
ordinea de zi:
24
Subiect vot: Ama. 4 PLx 528/2017
PL 528/2017 de modificare a Legii nr.161/2003 privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea demnităților publice, a funcțiilor publice și în mediul de afaceri, prevenirea și sancționarea corupției cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:118 66 16 12 12 3 1 8
- voturi pentru (DA):79 64 - - 5 3 - 7
- voturi împotrivă (NU):37 1 15 12 7 - 1 1
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bodea Marius PNL NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR NU
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Calista Mara-Daniela PNL NU
21. Căciulă Aurel PSD DA
22. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Ciuhodaru Tudor PSD DA
25. Cîtea Vasile PSD DA
26. Cobuz Maricela PSD DA
27. Cocoș Vasile PSD DA
28. Cosma Andreea PSD DA
29. Cristache Cătălin PMP NU
30. Csoma Botond UDMR DA
31. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
32. Cupă Ion ALDE DA
33. Cupșa Ioan PNL NU
34. Dehelean Silviu USR NU
35. Dîrzu Ioan PSD DA
36. Dobre Victor Paul PNL NU
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
38. Drulă Cătălin USR NU
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
41. Erdei Dolóczki István UDMR NU
42. Farago Petru UDMR NU
43. Floroiu Ionel PSD NU
44. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
45. Gavrilă Camelia PSD DA
46. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
47. Georgescu Nicolae PSD DA
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
49. Gherman Dumitru PSD DA
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
51. Gudu Vasile PNL NU
52. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
53. Ibram Iusein Minoritati DA
54. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
55. Intotero Natalia-Elena PSD DA
56. Itu Cornel PSD DA
57. Korodi Attila UDMR NU
58. Lazăr Sorin PSD DA
59. Longher Victoria Minoritati DA
60. Macovei Silviu Nicu PSD DA
61. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
62. Manole Petre-Florin PSD DA
63. Marica Petru-Sorin PSD DA
64. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD -
65. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
66. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
67. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
68. Munteanu Ioan PSD DA
69. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
70. Neagu Nicolae PNL NU
71. Neață Eugen PSD DA
72. Nicolae Andrei PSD DA
73. Nistor Laurențiu PSD DA
74. Niță Nicu PSD DA
75. Oprea Dumitru PNL NU
76. Oteșanu Daniela PSD DA
77. Paraschiv Rodica PSD DA
78. Păle Dănuț PSD DA
79. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
80. Pop Andrei PSD DA
81. Pop Georgian PSD DA
82. Popa Florin PSD DA
83. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
84. Prună Cristina-Mădălina USR NU
85. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
86. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
87. Răduț Violeta PSD DA
88. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
89. Roman Florin-Claudiu PNL NU
90. Roman Ioan Sorin PSD DA
91. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
92. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
93. Seres Dénes UDMR DA
94. Simion Lucian-Eduard PSD DA
95. Simonis Alfred - Robert PSD DA
96. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
97. Stancu Florinel PSD DA
98. Stativă Irinel Ioan PSD DA
99. Stănescu Alexandru PSD DA
100. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
101. Șotcan Theodora PSD DA
102. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
103. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
104. Teiș Alina PSD DA
105. Tîlvăr Angel PSD DA
106. Toma Ilie PSD DA
107. Tudor Beatrice PSD DA
108. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
109. Vass Levente UDMR DA
110. Velcea Nicolae PSD DA
111. Vexler Silviu Minoritati DA
112. Vișan George-Gabriel PSD DA
113. Vîlceanu Dan PNL NU
114. Vîrză Mihăiță PSD DA
115. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
116. Vlase Petru Gabriel PSD DA
117. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
118. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 august 2018, 14:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro