Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2017 > 10:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2017, ora 10:09

Poziție pe
ordinea de zi:
22
Subiect vot: Amr. 1 PLx 466/2017
PL 466/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.67/2017 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.39/2005 privind cinematografia
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:125 64 21 10 12 4 5 8 1
- voturi pentru (DA):103 64 17 - 12 4 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):10 - 3 2 - - 4 1 -
- abțineri:12 - 1 8 - - 1 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL DA
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bende Sándor UDMR DA
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Bichineț Corneliu PMP NU
12. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bodea Marius PNL DA
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
17. Bran Ioana PSD DA
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
20. Calista Mara-Daniela PNL DA
21. Căciulă Aurel PSD DA
22. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
23. Cherecheș Viorica PNL DA
24. Chiriac Viorel PSD DA
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Ciuhodaru Tudor PSD DA
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Cobuz Maricela PSD DA
30. Cristache Cătălin PMP NU
31. Csép Éva-Andrea UDMR DA
32. Dîrzu Ioan PSD DA
33. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
34. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
35. Drulă Cătălin USR Abținere
36. Dunava Costel Neculai PSD DA
37. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
38. Erdei Dolóczki István UDMR DA
39. Farago Petru UDMR DA
40. Floroiu Ionel PSD DA
41. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
42. Gavrilă Camelia PSD DA
43. Georgescu Nicolae PSD DA
44. Gherman Dumitru PSD DA
45. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
46. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
47. Ibram Iusein Minoritati DA
48. Ignat Miron Minoritati Abținere
49. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
50. Intotero Natalia-Elena PSD DA
51. Ioniță Antoneta PNL DA
52. Itu Cornel PSD DA
53. Korodi Attila UDMR DA
54. Lazăr Sorin PSD DA
55. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
56. Longher Victoria Minoritati NU
57. Lovin Dumitru ALDE DA
58. Lungu Tudorița PNL DA
59. Lupașcu Costel PSD DA
60. Macovei Silviu Nicu PSD DA
61. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
62. Mareș Mara PNL DA
63. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
64. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
65. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
66. Mînzatu Roxana PSD DA
67. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
68. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
69. Munteanu Ioan PSD DA
70. Neață Eugen PSD DA
71. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
72. Nistor Laurențiu PSD DA
73. Niță Nicu PSD DA
74. Nosa Iuliu PSD DA
75. Olar Corneliu PNL DA
76. Oprea Dumitru PNL Abținere
77. Pașcan Emil-Marius PMP NU
78. Păle Dănuț PSD DA
79. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
80. Petric Octavian PSD DA
81. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
82. Pop Andrei PSD DA
83. Pop Georgian PSD DA
84. Popa Mihai Valentin PSD DA
85. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
86. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
87. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
88. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
89. Răduț Violeta PSD DA
90. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
91. Roman Florin-Claudiu PNL DA
92. Roman Ioan Sorin PSD DA
93. Romanescu Cristinel PNL DA
94. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
95. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
96. Seres Dénes UDMR DA
97. Simionca Ionuț PMP NU
98. Simonis Alfred - Robert PSD DA
99. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
100. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
101. Stancu Florinel PSD DA
102. Stativă Irinel Ioan PSD DA
103. Stănescu Alexandru PSD DA
104. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
105. Șarapatin Elvira PSD DA
106. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
107. Șotcan Theodora PSD DA
108. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
109. Teiș Alina PSD DA
110. Terea Ioan PSD DA
111. Todor Adrian PSD DA
112. Toma Ilie PSD DA
113. Tudor Beatrice PSD DA
114. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
115. Varga Vasile PNL NU
116. Vass Levente UDMR DA
117. Velcea Nicolae PSD DA
118. Vexler Silviu Minoritati DA
119. Vișan George-Gabriel PSD DA
120. Vîlceanu Dan PNL DA
121. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
122. Vlase Petru Gabriel PSD DA
123. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
124. Zainea Cornel USR Abținere
125. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 15:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro