Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2017 > 13:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2017, ora 13:01

Poziție pe
ordinea de zi:
36
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 443/2017 pentru ratificarea Acordului de parteneriat strategic între Uniunea Europeană și statele membre ale acesteia, pe de o parte, și Canada, pe de altă parte, semnat la Bruxelles, la 30 octombrie 2016
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:276 137 60 22 19 11 10 13 4
- voturi pentru (DA):276 137 60 22 19 11 10 13 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Cherecheș Viorica PNL DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chiriac Viorel PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Codreanu Constantin PMP DA
66. Cosma Andreea PSD DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristache Cătălin PMP DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
74. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
75. Culeafă Mihai PNL DA
76. Cupă Ion ALDE DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Dan Nicușor Daniel USR DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
85. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
97. Furic Iarco Minoritati DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Goga Octavian PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Iftimie Neculai PSD DA
121. Ignat Miron Minoritati DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Ioniță Antoneta PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
130. Jivan Luminița-Maria PSD DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Victoria Minoritati DA
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
148. Mihalescul Dumitru PNL DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mînzatu Roxana PSD DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mohaci Mihai PSD DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Movilă Petru PMP DA
156. Munteanu Ioan PSD DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
160. Neagu Nicolae PNL DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olar Corneliu PNL DA
171. Olteanu Daniel PNL DA
172. Oprea Dumitru PNL DA
173. Oros Nechita-Adrian PNL DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Palăr Ionel PNL DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pașcan Emil-Marius PMP DA
180. Pau Radu - Adrian PSD DA
181. Păle Dănuț PSD DA
182. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
183. Petric Octavian PSD DA
184. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
185. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
186. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
187. Pop Andrei PSD DA
188. Pop Georgian PSD DA
189. Pop Tudor Rareș USR DA
190. Popa Florin PSD DA
191. Popa Mihai Valentin PSD DA
192. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
193. Popescu Pavel PNL DA
194. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
195. Preda Cezar-Florin PNL DA
196. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
199. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR DA
201. Radu Anișoara PSD DA
202. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
203. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
204. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
205. Rădulescu Alexandru PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
208. Răduț Violeta PSD DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Florin-Claudiu PNL DA
211. Roman Ioan Sorin PSD DA
212. Romanescu Cristinel PNL DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Rotaru Alexandru PSD DA
215. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
216. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
217. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
218. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
219. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
220. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
223. Simion Lucian-Eduard PSD DA
224. Simionca Ionuț PMP DA
225. Simonis Alfred - Robert PSD DA
226. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
227. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
228. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
229. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
230. Stancu Florinel PSD DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
234. Suciu Matei PSD DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șarapatin Elvira PSD DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șișcu George PNL DA
241. Șotcan Theodora PSD DA
242. Șovăială Constantin PNL DA
243. Ștefan Corneliu PSD DA
244. Ștefan Viorel PSD DA
245. Tabugan Ion PMP DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Teiș Alina PSD DA
248. Terea Ioan PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Todor Adrian PSD DA
251. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Tripa Florin-Dan PSD DA
254. Tudor Beatrice PSD DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
257. Varga Glad-Aurel PNL DA
258. Varga Vasile PNL DA
259. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
260. Vass Levente UDMR DA
261. Văcaru Alin Vasile - DA
262. Velcea Nicolae PSD DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vișan George-Gabriel PSD DA
265. Vîlceanu Dan PNL DA
266. Vîrză Mihăiță PSD DA
267. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
268. Vlase Petru Gabriel PSD DA
269. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
270. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
271. Vosganian Varujan ALDE DA
272. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Zainea Cornel USR DA
275. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 15:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro