Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2017 > 13:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2017, ora 13:08

Poziție pe
ordinea de zi:
32
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 306/2017 privind modificarea art.9 alin.(2) din Legea educației naționale nr.1/2011
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:269 132 59 21 20 10 10 13 4
- voturi pentru (DA):168 132 - - 20 10 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):10 - - - - - 10 - -
- abțineri:91 - 59 21 - - - 8 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL Abținere
26. Bichineț Corneliu PMP NU
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
33. Bodea Marius PNL Abținere
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL Abținere
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cherecheș Florica PNL Abținere
55. Cherecheș Viorica PNL Abținere
56. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
57. Chiriac Viorel PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Codreanu Constantin PMP NU
66. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
68. Cristache Cătălin PMP NU
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
73. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
74. Culeafă Mihai PNL Abținere
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL Abținere
77. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
78. Dehelean Silviu USR Abținere
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL Abținere
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drulă Cătălin USR Abținere
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
102. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Giugea Nicolae PNL Abținere
107. Goga Octavian PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
109. Gudu Vasile PNL Abținere
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
122. Ionescu George PNL Abținere
123. Ioniță Antoneta PNL Abținere
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
132. Longher Victoria Minoritati Abținere
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lungu Tudorița PNL Abținere
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Mareș Mara PNL Abținere
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
145. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Mînzatu Roxana PSD DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
151. Movilă Petru PMP NU
152. Munteanu Ioan PSD DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
156. Neagu Nicolae PNL Abținere
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
160. Nicolae Andrei PSD DA
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nistor Laurențiu PSD DA
163. Niță Mihai ALDE DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Olar Corneliu PNL Abținere
167. Olteanu Daniel PNL Abținere
168. Oprea Dumitru PNL Abținere
169. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Palăr Ionel PNL Abținere
172. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
173. Pană Adriana-Doina PSD DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pașcan Emil-Marius PMP NU
176. Pau Radu - Adrian PSD DA
177. Păle Dănuț PSD DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Petric Octavian PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
181. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
182. Pop Andrei PSD DA
183. Pop Georgian PSD DA
184. Pop Tudor Rareș USR Abținere
185. Popa Florin PSD DA
186. Popa Mihai Valentin PSD DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Pavel PNL Abținere
189. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
190. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
191. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
195. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
196. Radu Anișoara PSD DA
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
198. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
199. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
200. Rădulescu Alexandru PSD DA
201. Răduț Violeta PSD DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
203. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
204. Roman Ioan Sorin PSD DA
205. Romanescu Cristinel PNL Abținere
206. Roșca Lucreția PSD DA
207. Rotaru Alexandru PSD DA
208. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
209. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
210. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
211. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
212. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
213. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
216. Simion Lucian-Eduard PSD DA
217. Simionca Ionuț PMP NU
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
220. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
221. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
222. Stancu Florinel PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
226. Suciu Matei PSD DA
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șarapatin Elvira PSD DA
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
232. Șișcu George PNL Abținere
233. Șotcan Theodora PSD DA
234. Șovăială Constantin PNL Abținere
235. Ștefan Corneliu PSD DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
238. Tabugan Ion PMP NU
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
240. Teiș Alina PSD DA
241. Terea Ioan PSD DA
242. Tîlvăr Angel PSD DA
243. Todor Adrian PSD DA
244. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
245. Toma Ilie PSD DA
246. Tripa Florin-Dan PSD DA
247. Tudor Beatrice PSD DA
248. Turcan Raluca PNL Abținere
249. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
250. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
251. Varga Vasile PNL Abținere
252. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
253. Vass Levente UDMR DA
254. Văcaru Alin Vasile - Abținere
255. Velcea Nicolae PSD DA
256. Vexler Silviu Minoritati Abținere
257. Vișan George-Gabriel PSD DA
258. Vîlceanu Dan PNL Abținere
259. Vîrză Mihăiță PSD DA
260. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
261. Vlase Petru Gabriel PSD DA
262. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
263. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
264. Vosganian Varujan ALDE DA
265. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zainea Cornel USR Abținere
268. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 septembrie 2018, 18:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro