Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.12.2017 > 09:34 Versiunea pentru printare
Joi, 21 decembrie 2017, ora 09:34

Subiect vot: Modificare ordine de zi PLx 464/2017
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:129 59 38 7 13 2 5 5
- voturi pentru (DA):50 - 38 7 - - 5 -
- voturi împotrivă (NU):76 59 - - 13 2 - 2
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR NU
4. Axinte Vasile PSD NU
5. Balan Ioan PNL DA
6. Bende Sándor UDMR NU
7. Benkő Erika UDMR NU
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
10. Bodea Marius PNL DA
11. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
13. Bontea Vlad PSD NU
14. Botez Mihai-Cătălin USR DA
15. Buican Cristian PNL DA
16. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
17. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
18. Burciu Cristina PSD NU
19. Calista Mara-Daniela PNL DA
20. Căciulă Aurel PSD NU
21. Călin Ion PSD NU
22. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Chiriac Viorel PSD NU
25. Ciocan Dan PSD NU
26. Ciuhodaru Tudor PSD NU
27. Cîtea Vasile PSD NU
28. Cobuz Maricela PSD NU
29. Cosma Andreea PSD NU
30. Cosma Lavinia-Corina USR DA
31. Cristache Cătălin PMP DA
32. Csép Éva-Andrea UDMR NU
33. Csoma Botond UDMR NU
34. Cupă Ion ALDE NU
35. Cupșa Ioan PNL DA
36. Dîrzu Ioan PSD NU
37. Dobre Victor Paul PNL DA
38. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
39. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
40. Drulă Cătălin USR DA
41. Dunava Costel Neculai PSD NU
42. Farago Petru UDMR NU
43. Fădor Angelica PNL DA
44. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
46. Gavrilă Camelia PSD NU
47. Georgescu Nicolae PSD NU
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
49. Gheorghiu Bogdan PNL DA
50. Gherman Dumitru PSD NU
51. Ghilea Găvrilă PNL DA
52. Giugea Nicolae PNL DA
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
54. Gudu Vasile PNL DA
55. Ibram Iusein Minoritati NU
56. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
57. Intotero Natalia-Elena PSD NU
58. Ionescu George PNL DA
59. Ioniță Antoneta PNL DA
60. Itu Cornel PSD NU
61. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
62. Korodi Attila UDMR NU
63. Lazăr Sorin PSD NU
64. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
65. Lungu Tudorița PNL DA
66. Macovei Silviu Nicu PSD NU
67. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
68. Manole Petre-Florin PSD NU
69. Marica Petru-Sorin PSD NU
70. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
71. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
72. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
73. Mînzatu Roxana PSD NU
74. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
75. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
76. Munteanu Ioan PSD NU
77. Neață Eugen PSD NU
78. Nicoară Romeo Florin PNL DA
79. Nistor Laurențiu PSD NU
80. Niță Mihai ALDE NU
81. Niță Nicu PSD NU
82. Olar Corneliu PNL DA
83. Olteanu Daniel PNL DA
84. Oprea Dumitru PNL DA
85. Palăr Ionel PNL DA
86. Paraschiv Rodica PSD NU
87. Pașcan Emil-Marius PMP DA
88. Păle Dănuț PSD NU
89. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
90. Pop Georgian PSD NU
91. Popa Florin PSD NU
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
93. Popescu Pavel PNL DA
94. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
95. Prună Cristina-Mădălina USR DA
96. Radu Anișoara PSD NU
97. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
98. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
99. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
100. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
101. Răduț Violeta PSD NU
102. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
103. Roman Florin-Claudiu PNL DA
104. Roman Ioan Sorin PSD NU
105. Romanescu Cristinel PNL DA
106. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
107. Seres Dénes UDMR NU
108. Simionca Ionuț PMP DA
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
110. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
111. Stancu Florinel PSD NU
112. Stativă Irinel Ioan PSD NU
113. Stănescu Alexandru PSD NU
114. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
115. Szabó Ödön UDMR NU
116. Șarapatin Elvira PSD NU
117. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
118. Șișcu George PNL DA
119. Șotcan Theodora PSD NU
120. Șovăială Constantin PNL DA
121. Teiș Alina PSD NU
122. Tomac Eugen PMP DA
123. Tudor Beatrice PSD NU
124. Turcan Raluca PNL DA
125. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
126. Varga Vasile PNL DA
127. Vass Levente UDMR NU
128. Vlase Petru Gabriel PSD NU
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 20 octombrie 2021, 4:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro