Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.12.2017 > 09:37 Versiunea pentru printare
Joi, 21 decembrie 2017, ora 09:37

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Retrimitere la comisie PLx 464/2017
PL 464/2017 pentru înființarea Liceului Teologic Romano-Catolic II. Rákóczi Ferenc
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:130 58 36 8 13 3 6 6
- voturi pentru (DA):44 - 36 2 - - 6 -
- voturi împotrivă (NU):82 58 - 6 13 3 - 2
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andronache Gabriel PNL DA
2. Antal István-János UDMR NU
3. Avram Constantin ALDE NU
4. Axinte Vasile PSD NU
5. Balan Ioan PNL DA
6. Bende Sándor UDMR NU
7. Benkő Erika UDMR NU
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
11. Bodea Marius PNL DA
12. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
14. Bontea Vlad PSD NU
15. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
16. Botez Mihai-Cătălin USR NU
17. Buican Cristian PNL DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
20. Burciu Cristina PSD NU
21. Calista Mara-Daniela PNL DA
22. Căciulă Aurel PSD NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
25. Cherecheș Florica PNL DA
26. Chiriac Viorel PSD NU
27. Ciocan Dan PSD NU
28. Ciuhodaru Tudor PSD NU
29. Cîtea Vasile PSD NU
30. Cobuz Maricela PSD NU
31. Cosma Lavinia-Corina USR NU
32. Cristache Cătălin PMP DA
33. Csép Éva-Andrea UDMR NU
34. Csoma Botond UDMR NU
35. Cupă Ion ALDE NU
36. Cupșa Ioan PNL DA
37. Dîrzu Ioan PSD NU
38. Dobre Victor Paul PNL DA
39. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
40. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
42. Drulă Cătălin USR NU
43. Dunava Costel Neculai PSD NU
44. Farago Petru UDMR NU
45. Fădor Angelica PNL DA
46. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
48. Gavrilă Camelia PSD NU
49. Georgescu Nicolae PSD NU
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
51. Gheorghiu Bogdan PNL DA
52. Gherman Dumitru PSD NU
53. Ghilea Găvrilă PNL DA
54. Giugea Nicolae PNL DA
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
56. Gudu Vasile PNL DA
57. Ibram Iusein Minoritati NU
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
59. Intotero Natalia-Elena PSD NU
60. Ionescu George PNL DA
61. Ioniță Antoneta PNL DA
62. Itu Cornel PSD NU
63. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
64. Korodi Attila UDMR NU
65. Lazăr Sorin PSD NU
66. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
67. Longher Victoria Minoritati NU
68. Lungu Tudorița PNL DA
69. Macovei Silviu Nicu PSD NU
70. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
71. Manole Petre-Florin PSD NU
72. Marica Petru-Sorin PSD NU
73. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
74. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
75. Mînzatu Roxana PSD NU
76. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
77. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
78. Munteanu Ioan PSD NU
79. Neață Eugen PSD NU
80. Nicoară Romeo Florin PNL DA
81. Nistor Laurențiu PSD NU
82. Niță Mihai ALDE NU
83. Niță Nicu PSD NU
84. Olar Corneliu PNL DA
85. Olteanu Daniel PNL DA
86. Palăr Ionel PNL DA
87. Paraschiv Rodica PSD NU
88. Pașcan Emil-Marius PMP DA
89. Păle Dănuț PSD NU
90. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
91. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
92. Pop Georgian PSD NU
93. Popa Florin PSD NU
94. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
95. Popescu Pavel PNL DA
96. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
97. Prună Cristina-Mădălina USR NU
98. Radu Anișoara PSD NU
99. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
100. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
101. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
102. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
103. Răduț Violeta PSD NU
104. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
105. Roman Florin-Claudiu PNL DA
106. Roman Ioan Sorin PSD NU
107. Romanescu Cristinel PNL DA
108. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
109. Seres Dénes UDMR NU
110. Simionca Ionuț PMP DA
111. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
112. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
113. Stancu Florinel PSD NU
114. Stativă Irinel Ioan PSD NU
115. Stănescu Alexandru PSD NU
116. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
117. Szabó Ödön UDMR NU
118. Șarapatin Elvira PSD NU
119. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
120. Șotcan Theodora PSD NU
121. Șovăială Constantin PNL DA
122. Teiș Alina PSD NU
123. Tomac Eugen PMP DA
124. Tudor Beatrice PSD NU
125. Turcan Raluca PNL DA
126. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
127. Varga Vasile PNL DA
128. Vass Levente UDMR NU
129. Vlase Petru Gabriel PSD NU
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 20 octombrie 2021, 2:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro