Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.12.2017 > 09:52 Versiunea pentru printare
Joi, 21 decembrie 2017, ora 09:52

Subiect vot: Introducere pe ordinea de zi PLx 458/2017
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:131 65 30 8 14 4 4 6
- voturi pentru (DA):118 65 29 1 14 4 - 5
- voturi împotrivă (NU):12 - 1 6 - - 4 1
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andronache Gabriel PNL DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Apjok Norbert UDMR DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Bende Sándor UDMR DA
9. Benedek Zacharie UDMR DA
10. Benkő Erika UDMR DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bodea Marius PNL DA
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Bontea Vlad PSD DA
17. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
19. Buican Cristian PNL DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Calista Mara-Daniela PNL DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Ciuhodaru Tudor PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cosma Lavinia-Corina USR DA
34. Cristache Cătălin PMP NU
35. Csép Éva-Andrea UDMR DA
36. Csoma Botond UDMR DA
37. Cupă Ion ALDE DA
38. Cupșa Ioan PNL DA
39. Dîrzu Ioan PSD DA
40. Dobre Victor Paul PNL DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
44. Drulă Cătălin USR NU
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Farago Petru UDMR DA
47. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
49. Gavrilă Camelia PSD DA
50. Georgescu Nicolae PSD DA
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
52. Gheorghiu Bogdan PNL DA
53. Gherman Dumitru PSD DA
54. Ghilea Găvrilă PNL DA
55. Giugea Nicolae PNL DA
56. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
57. Gudu Vasile PNL DA
58. Ibram Iusein Minoritati DA
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
60. Intotero Natalia-Elena PSD DA
61. Ioniță Antoneta PNL DA
62. Itu Cornel PSD DA
63. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
64. Korodi Attila UDMR DA
65. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
66. Longher Victoria Minoritati DA
67. Lovin Dumitru ALDE DA
68. Lupașcu Costel PSD DA
69. Macovei Silviu Nicu PSD DA
70. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
71. Manole Petre-Florin PSD DA
72. Marica Petru-Sorin PSD DA
73. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
74. Mihalescul Dumitru PNL DA
75. Mînzatu Roxana PSD DA
76. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
77. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
78. Munteanu Ioan PSD DA
79. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
80. Neață Eugen PSD DA
81. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
82. Nicoară Romeo Florin PNL DA
83. Nistor Laurențiu PSD DA
84. Niță Mihai ALDE DA
85. Niță Nicu PSD DA
86. Olteanu Daniel PNL DA
87. Oprea Dumitru PNL DA
88. Oteșanu Daniela PSD DA
89. Palăr Ionel PNL DA
90. Paraschiv Rodica PSD DA
91. Pașcan Emil-Marius PMP NU
92. Păle Dănuț PSD DA
93. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
94. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
95. Pop Georgian PSD DA
96. Popa Florin PSD DA
97. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
98. Popescu Pavel PNL DA
99. Presură Alexandra PSD DA
100. Prună Cristina-Mădălina USR NU
101. Radu Anișoara PSD DA
102. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
103. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
104. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
105. Răduț Violeta PSD DA
106. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
107. Roman Florin-Claudiu PNL DA
108. Roman Ioan Sorin PSD DA
109. Romanescu Cristinel PNL DA
110. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
111. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
112. Seres Dénes UDMR DA
113. Simionca Ionuț PMP NU
114. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
115. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
116. Stancu Florinel PSD DA
117. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
118. Szabó Ödön UDMR DA
119. Șarapatin Elvira PSD DA
120. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
121. Șotcan Theodora PSD DA
122. Șovăială Constantin PNL DA
123. Teiș Alina PSD DA
124. Toma Ilie PSD DA
125. Tudor Beatrice PSD DA
126. Turcan Raluca PNL DA
127. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
128. Vass Levente UDMR DA
129. Vlase Petru Gabriel PSD DA
130. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
131. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 18 octombrie 2021, 0:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro