Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.12.2017 > 12:44 Versiunea pentru printare
Joi, 21 decembrie 2017, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 316/2017 pentru modificarea art.9 din Ordonanța Guvernului nr.27/2002 privind reglementarea activității de soluționare a petițiilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:268 139 55 21 20 8 10 14 1
- voturi pentru (DA):179 139 1 - 20 8 - 11 -
- voturi împotrivă (NU):76 - 53 21 - - - 1 1
- abțineri:13 - 1 - - - 10 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP Abținere
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bodea Marius PNL NU
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bran-Voinea Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL NU
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL NU
50. Chichirău Cosette-Paula USR NU
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP Abținere
59. Cosma Lavinia-Corina USR NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Cristache Cătălin PMP Abținere
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL NU
68. Dan Nicușor Daniel USR NU
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL NU
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR NU
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL NU
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
96. Gheorghiu Bogdan PNL NU
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gherman Dumitru PSD DA
99. Ghilea Găvrilă PNL NU
100. Ghinea Cristian USR NU
101. Gilia Claudia PSD DA
102. Giugea Nicolae PNL NU
103. Goga Octavian PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL NU
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Iftimie Neculai PSD DA
114. Ignat Miron Minoritati DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ion Stelian-Cristian USR NU
118. Ionescu George PNL NU
119. Ioniță Antoneta PNL NU
120. Iordache Florin PSD DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Lungu Tudorița PNL NU
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Mareș Mara PNL NU
135. Marica Petru-Sorin PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Mocioalcă Ion PSD DA
143. Mohaci Mihai PSD DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
145. Movilă Petru PMP Abținere
146. Munteanu Ioan PSD DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
150. Neagu Nicolae PNL DA
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
153. Nicoară Romeo Florin PNL NU
154. Nicolae Andrei PSD DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Mihai ALDE DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Olar Corneliu PNL NU
161. Olteanu Daniel PNL NU
162. Oprea Dumitru PNL Abținere
163. Oros Nechita-Adrian PNL NU
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Palăr Ionel PNL NU
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pau Radu - Adrian PSD DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petrea Gabriel PSD DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
173. Petric Octavian PSD DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Plumb Rovana PSD DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Pop Rareș Tudor USR NU
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Mihai Valentin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
183. Popescu Pavel PNL NU
184. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
185. Preda Cezar-Florin PNL NU
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
190. Prună Cristina-Mădălina USR NU
191. Radu Anișoara PSD DA
192. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
194. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
195. Rădulescu Alexandru PSD DA
196. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
197. Răduț Violeta PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
199. Roman Florin-Claudiu PNL NU
200. Roman Ioan Sorin PSD DA
201. Romanescu Cristinel PNL NU
202. Roșca Lucreția PSD DA
203. Rotaru Alexandru PSD DA
204. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
205. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
206. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
207. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
208. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
209. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Simion Lucian-Eduard PSD DA
212. Simionca Ionuț PMP Abținere
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
215. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
216. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
217. Stancu Florinel PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
223. Suciu Matei PSD DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șotcan Theodora PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL NU
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Ștefan Ion PNL NU
234. Ștefan Viorel PSD DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Teiș Alina PSD DA
238. Terea Ioan PSD DA
239. Todor Adrian PSD DA
240. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
241. Toma Ilie PSD DA
242. Tomac Eugen PMP Abținere
243. Trăilă Cristina PNL NU
244. Tripa Florin-Dan PSD DA
245. Tudor Beatrice PSD DA
246. Turcan Raluca PNL NU
247. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
248. Tușa Adriana Diana PSD DA
249. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
250. Varga Vasile PNL NU
251. Vasile Daniel Minoritati DA
252. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
253. Vass Levente UDMR DA
254. Velcea Nicolae PSD DA
255. Vexler Silviu Minoritati DA
256. Vișan George-Gabriel PSD DA
257. Vîlceanu Dan PNL NU
258. Vîrză Mihăiță PSD DA
259. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
262. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
263. Vosganian Varujan ALDE DA
264. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zainea Cornel USR NU
267. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 19 octombrie 2021, 15:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro