Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.12.2017 > 12:46 Versiunea pentru printare
Joi, 21 decembrie 2017, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 464/2017 pentru înființarea Liceului Teologic Romano-Catolic din Târgu Mureș
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:252 125 57 19 20 6 11 13 1
- voturi pentru (DA):172 119 - 17 20 4 - 12 -
- voturi împotrivă (NU):69 - 54 2 - 1 11 - 1
- abțineri:8 3 3 - - 1 - 1 -
- nu au votat:3 3 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bichineț Corneliu PMP NU
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran Ioana PSD Abținere
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Lavinia-Corina USR DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Cristache Cătălin PMP NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Culeafă Mihai PNL NU
64. Cupă Ion ALDE Abținere
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL NU
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL NU
83. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
93. Gheorghiu Bogdan PNL NU
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL NU
97. Ghinea Cristian USR DA
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL NU
100. Goga Octavian PSD -
101. Gudu Vasile PNL NU
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR DA
114. Ionescu George PNL NU
115. Ioniță Antoneta PNL NU
116. Iordache Florin PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Kelemen Hunor UDMR DA
120. Korodi Attila UDMR DA
121. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
122. Lazăr Sorin PSD DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
124. Longher Victoria Minoritati DA
125. Lungu Tudorița PNL NU
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Mareș Mara PNL NU
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
136. Mihalescul Dumitru PNL NU
137. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
138. Mînzatu Roxana PSD DA
139. Mocioalcă Ion PSD DA
140. Mohaci Mihai PSD DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Movilă Petru PMP NU
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Neagu Nicolae PNL NU
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
148. Nicoară Romeo Florin PNL NU
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Niță Mihai ALDE DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olar Corneliu PNL NU
154. Olteanu Daniel PNL NU
155. Oprea Dumitru PNL NU
156. Oros Nechita-Adrian PNL NU
157. Oteșanu Daniela PSD -
158. Palăr Ionel PNL NU
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Pașcan Emil-Marius PMP NU
162. Pau Radu - Adrian PSD DA
163. Păle Dănuț PSD DA
164. Petrea Gabriel PSD DA
165. Plumb Rovana PSD DA
166. Pop Andrei PSD DA
167. Pop Georgian PSD DA
168. Pop Tudor Rareș USR DA
169. Popa Florin PSD DA
170. Popa Mihai Valentin PSD Abținere
171. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
172. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
173. Popescu Pavel PNL NU
174. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
175. Preda Cezar-Florin PNL NU
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Radu Anișoara PSD DA
182. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
183. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
184. Rădulescu Alexandru PSD DA
185. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
186. Răduț Violeta PSD DA
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
188. Roman Florin-Claudiu PNL NU
189. Roman Ioan Sorin PSD DA
190. Romanescu Cristinel PNL NU
191. Roșca Lucreția PSD DA
192. Rotaru Alexandru PSD DA
193. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
194. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
195. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
196. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
197. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Simion Lucian-Eduard PSD DA
200. Simionca Ionuț PMP NU
201. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
202. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
203. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
204. Stancu Florinel PSD DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănescu Alexandru PSD DA
207. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
208. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
209. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
210. Suciu Matei PSD DA
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Szabó Ödön UDMR DA
213. Șarapatin Elvira PSD DA
214. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
215. Șimon Gheorghe PSD DA
216. Șotcan Theodora PSD DA
217. Șovăială Constantin PNL NU
218. Ștefan Corneliu PSD DA
219. Ștefan Ion PNL NU
220. Ștefan Viorel PSD DA
221. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
222. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Teiș Alina PSD DA
225. Terea Ioan PSD DA
226. Todor Adrian PSD DA
227. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
228. Toma Ilie PSD DA
229. Tomac Eugen PMP NU
230. Trăilă Cristina PNL NU
231. Tripa Florin-Dan PSD DA
232. Tudor Beatrice PSD DA
233. Turcan Raluca PNL NU
234. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
235. Tușa Adriana Diana PSD DA
236. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
237. Varga Vasile PNL Abținere
238. Vasile Daniel Minoritati DA
239. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
240. Vass Levente UDMR DA
241. Velcea Nicolae PSD DA
242. Vexler Silviu Minoritati DA
243. Vișan George-Gabriel PSD DA
244. Vîlceanu Dan PNL NU
245. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
246. Vlase Petru Gabriel PSD DA
247. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
248. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
249. Vosganian Varujan ALDE DA
250. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
251. Weber Mihai PSD DA
252. Zainea Cornel USR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 iunie 2018, 8:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro