Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.12.2017 > 12:36 Versiunea pentru printare
Joi, 21 decembrie 2017, ora 12:36

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 435/2016 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.21/2016 pentru prorogarea unor termene prevăzute în Ordonanța de urgență a Guvernului nr.18/2015 privind stabilirea unor măsuri necesare pentru asigurarea tranziției de la televiziunea analogică terestră la televiziunea digitală terestră și implementarea serviciilor multimedia la nivel național
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:252 124 55 19 20 7 9 17 1
- voturi pentru (DA):250 124 53 19 20 7 9 17 1
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristache Cătălin PMP DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dan Nicușor Daniel USR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furic Iarco Minoritati DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Ghinea Cristian USR DA
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ignat Miron Minoritati DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Victoria Minoritati DA
121. Lovin Dumitru ALDE DA
122. Lungu Tudorița PNL DA
123. Lupașcu Costel PSD DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Mareș Mara PNL DA
128. Marica Petru-Sorin PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
133. Mînzatu Roxana PSD DA
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohaci Mihai PSD DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
137. Movilă Petru PMP DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neagu Nicolae PNL DA
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL DA
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Niță Mihai ALDE DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olteanu Daniel PNL DA
151. Oprea Dumitru PNL -
152. Oros Nechita-Adrian PNL DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pașcan Emil-Marius PMP DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petrea Gabriel PSD DA
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
162. Petric Octavian PSD DA
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Plumb Rovana PSD DA
165. Pop Andrei PSD DA
166. Pop Georgian PSD DA
167. Pop Rareș Tudor USR DA
168. Popa Florin PSD DA
169. Popa Mihai Valentin PSD DA
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
171. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
172. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
173. Popescu Pavel PNL DA
174. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
175. Preda Cezar-Florin PNL DA
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Radu Anișoara PSD DA
182. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
183. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
184. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
185. Rădulescu Alexandru PSD DA
186. Răduț Violeta PSD DA
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Ioan Sorin PSD DA
190. Romanescu Cristinel PNL DA
191. Roșca Lucreția PSD DA
192. Rotaru Alexandru PSD DA
193. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
194. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
195. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
196. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
197. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Simion Lucian-Eduard PSD DA
200. Simionca Ionuț PMP DA
201. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
202. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
203. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
204. Stancu Florinel PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
209. Suciu Matei PSD DA
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
212. Szabó Ödön UDMR DA
213. Șarapatin Elvira PSD DA
214. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
215. Șimon Gheorghe PSD DA
216. Șișcu George PNL DA
217. Șotcan Theodora PSD DA
218. Șovăială Constantin PNL DA
219. Ștefan Corneliu PSD DA
220. Ștefan Ion PNL DA
221. Ștefan Viorel PSD DA
222. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Teiș Alina PSD DA
225. Terea Ioan PSD DA
226. Todor Adrian PSD DA
227. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
228. Toma Ilie PSD DA
229. Trăilă Cristina PNL DA
230. Tripa Florin-Dan PSD DA
231. Tudor Beatrice PSD DA
232. Turcan Raluca PNL DA
233. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
236. Varga Vasile PNL DA
237. Vasile Daniel Minoritati DA
238. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
239. Vass Levente UDMR DA
240. Velcea Nicolae PSD DA
241. Vexler Silviu Minoritati DA
242. Vișan George-Gabriel PSD DA
243. Vîlceanu Dan PNL DA
244. Vîrză Mihăiță PSD DA
245. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
246. Vlase Petru Gabriel PSD DA
247. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
248. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
249. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
250. Weber Mihai PSD DA
251. Zainea Cornel USR DA
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 20 octombrie 2021, 3:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro