Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.12.2017 > 12:38 Versiunea pentru printare
Joi, 21 decembrie 2017, ora 12:38

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 354/2017 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.21/2017 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernlui nr.22/2007 privind organizarea și funcționarea Comisiei Naționale de Prognoză
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:261 133 55 21 19 7 9 16 1
- voturi pentru (DA):175 133 1 1 19 7 - 14 -
- voturi împotrivă (NU):78 - 53 20 - - 4 - 1
- abțineri:8 - 1 - - - 5 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bichineț Corneliu PMP Abținere
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chichirău Cosette-Paula USR NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Cristache Cătălin PMP NU
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL NU
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR NU
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL NU
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
94. Gheorghiu Bogdan PNL NU
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghilea Găvrilă PNL NU
97. Ghinea Cristian USR NU
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL NU
100. Goga Octavian PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Gudu Vasile PNL NU
103. Halici Nicușor PSD DA
104. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
105. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Iftimie Neculai PSD DA
111. Ignat Miron Minoritati DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR DA
115. Ionescu George PNL NU
116. Ioniță Antoneta PNL NU
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
120. Kelemen Hunor UDMR DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
125. Longher Victoria Minoritati DA
126. Lovin Dumitru ALDE DA
127. Lungu Tudorița PNL NU
128. Lupașcu Costel PSD DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Mareș Mara PNL NU
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
137. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
138. Mînzatu Roxana PSD DA
139. Mocioalcă Ion PSD DA
140. Mohaci Mihai PSD DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
142. Movilă Petru PMP Abținere
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
147. Neagu Nicolae PNL NU
148. Neață Eugen PSD DA
149. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
150. Nicoară Romeo Florin PNL NU
151. Nicolae Andrei PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Mihai ALDE DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Olar Corneliu PNL NU
157. Olteanu Daniel PNL NU
158. Oprea Dumitru PNL Abținere
159. Oros Nechita-Adrian PNL NU
160. Oteșanu Daniela PSD DA
161. Palăr Ionel PNL NU
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Pană Adriana-Doina PSD DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pașcan Emil-Marius PMP NU
166. Pau Radu - Adrian PSD DA
167. Păle Dănuț PSD DA
168. Petrea Gabriel PSD DA
169. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
170. Petric Octavian PSD DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Plumb Rovana PSD DA
173. Pop Andrei PSD DA
174. Pop Georgian PSD DA
175. Pop Rareș Tudor USR NU
176. Popa Florin PSD DA
177. Popa Mihai Valentin PSD DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
180. Popescu Pavel PNL NU
181. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
182. Preda Cezar-Florin PNL NU
183. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
187. Prună Cristina-Mădălina USR NU
188. Radu Anișoara PSD DA
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
191. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
192. Rădulescu Alexandru PSD DA
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
194. Răduț Violeta PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
196. Roman Florin-Claudiu PNL NU
197. Roman Ioan Sorin PSD DA
198. Romanescu Cristinel PNL NU
199. Roșca Lucreția PSD DA
200. Rotaru Alexandru PSD DA
201. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
203. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
204. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Simion Lucian-Eduard PSD DA
208. Simionca Ionuț PMP Abținere
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
211. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
212. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
217. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
219. Suciu Matei PSD DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șarapatin Elvira PSD DA
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șotcan Theodora PSD DA
227. Șovăială Constantin PNL NU
228. Ștefan Corneliu PSD DA
229. Ștefan Ion PNL NU
230. Ștefan Viorel PSD DA
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Teiș Alina PSD DA
234. Terea Ioan PSD DA
235. Todor Adrian PSD DA
236. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
237. Toma Ilie PSD DA
238. Trăilă Cristina PNL NU
239. Tripa Florin-Dan PSD DA
240. Tudor Beatrice PSD DA
241. Turcan Raluca PNL NU
242. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
245. Varga Vasile PNL NU
246. Vasile Daniel Minoritati DA
247. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
248. Vass Levente UDMR DA
249. Velcea Nicolae PSD DA
250. Vexler Silviu Minoritati DA
251. Vișan George-Gabriel PSD DA
252. Vîlceanu Dan PNL NU
253. Vîrză Mihăiță PSD DA
254. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
255. Vlase Petru Gabriel PSD DA
256. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
257. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
258. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
259. Weber Mihai PSD DA
260. Zainea Cornel USR NU
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 20 octombrie 2021, 2:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro