Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.10.2006 > 17:07 Versiunea pentru printare
Marți, 3 octombrie 2006, ora 17:07

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Pct.5
PL 555/2006 pentru modificarea și completarea Legii concurenței nr.21/1996
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:162 61 32 15 32 8 8 - 6
- voturi pentru (DA):10 1 - 2 6 - 1 - -
- voturi împotrivă (NU):143 59 32 12 23 4 7 - 6
- abțineri:9 1 - 1 3 4 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amarie Constantin PSD NU
4. Anastase Roberta Alma PD-L DA
5. Antal István UDMR Abținere
6. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
7. Ardelean Lia PC NU
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Bara Nicolae PD-L Abținere
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
11. Bădălău Niculae PSD NU
12. Băeșu George PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bentu Dumitru PSD Abținere
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
18. Brînzan Ovidiu PSD NU
19. Buciu Angela PRM NU
20. Buda Daniel PD-L DA
21. Buda Ioan PSD NU
22. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
23. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
24. Călian Petru PC DA
25. Călin Ion PSD NU
26. Chiper Gheorghe PSD NU
27. Chiș Filonaș PSD NU
28. Cindrea Ioan PSD NU
29. Ciopraga Mircea PNL NU
30. Constantinescu Viorel PSD NU
31. Cutean Vasile Emilian PSD NU
32. Dan Iosif PSD NU
33. Diaconescu Marin PRM NU
34. Diaconescu Renică PC NU
35. Dida Corneliu Ioan PSD NU
36. Dorneanu Valer PSD NU
37. Dragomir Gheorghe PNL NU
38. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
39. Dumitriu Mihai PSD NU
40. Dușa Mircea PSD NU
41. Duțu Stelian PD-L NU
42. Erdei Dolóczki István UDMR NU
43. Florea Damian PC NU
44. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
45. Furo Iuliu Ioan PRM NU
46. Gabor Gheorghe PNL NU
47. Găleteanu Monalisa PSD NU
48. Georgescu Filip PSD NU
49. Gerea Andrei Dominic PNL NU
50. Gheorghe Valeriu PNL NU
51. Ghișe Ioan - NU
52. Gonțea Ion PD-L NU
53. Gubandru Aurel PSD NU
54. Gușă Cozmin Horea - NU
55. Hellvig Eduard Raul PC NU
56. Hoinaru Marian PNL NU
57. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L Abținere
58. Iancu Iulian PSD NU
59. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
60. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
61. Iordache Florin PSD NU
62. Iriza Marius PRM NU
63. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
64. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
65. Kovacs Attila UDMR Abținere
66. Lambrino Radu PD-L NU
67. Lari-Iorga Leonida - NU
68. Liga Dănuț PD-L NU
69. Luchian Ion PNL NU
70. Man Mircea PD-L NU
71. Manda Iulian Claudiu PSD NU
72. Marian Dan Mihai PNL NU
73. Marin Constantin PSD NU
74. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
75. Máté András-Levente UDMR Abținere
76. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
77. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
78. Mătușa Tudor PRM NU
79. Meir Nati - NU
80. Mihei Andrian-Sirojea - NU
81. Mircea Costache PRM NU
82. Mironescu Laurențiu PD-L NU
83. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
84. Mitrea Manuela PSD NU
85. Mitrea Miron Tudor PSD NU
86. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
87. Mocanu Alexandru PD-L NU
88. Mocanu Vasile PSD NU
89. Moisoiu Adrian PRM NU
90. Moldovan Emil Radu PSD NU
91. Momanu Corneliu PNL NU
92. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
93. Movilă Petru PD-L NU
94. Munteanu Ioan PSD NU
95. Muscă Monica Octavia - NU
96. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
97. Nechita Aurel PSD NU
98. Nicolicea Eugen PSD DA
99. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
100. Nosa Iuliu PSD NU
101. Oancea Viorel PNL NU
102. Olarean Aurel PD-L NU
103. Oltean Ioan PD-L DA
104. Petrea Constantin PD-L NU
105. Plumb Rovana PSD NU
106. Ponta Victor-Viorel PSD NU
107. Popescu Florin Aurelian PNL NU
108. Popescu Ionica Constanța PC NU
109. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
110. Preda Ion PNL NU
111. Pruteanu Vasile PNL NU
112. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
113. Pupeză Viorel PSD NU
114. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
115. Pușcă Mircea Valer PNL NU
116. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
117. Rus Ioan Aurel PRM NU
118. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
119. Sanda Victor PSD NU
120. Sandu Gabriel PNL NU
121. Sandu-Capră Mihai PNL NU
122. Sasu Ion PSD NU
123. Săniuță Marian-Florian PSD NU
124. Săpunaru Nini PNL NU
125. Sârb Gheorghe PD-L NU
126. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
127. Sârbu Marian PSD NU
128. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
129. Scutaru Adrian George PNL NU
130. Seres Dénes UDMR NU
131. Sirețeanu Mihail PSD NU
132. Sóki Béla UDMR NU
133. Soporan Vasile Filip PSD NU
134. Stan Ioan PSD NU
135. Stativă Irinel Ioan PSD NU
136. Stănescu Cristian PRM NU
137. Stănișoară Mihai PD-L NU
138. Străchinaru Petre PD-L NU
139. Strungă Emil PNL NU
140. Știrbeț Cornel PNL NU
141. Știucă Alecsandru PSD NU
142. Timar Liviu PSD NU
143. Timiș Ioan PNL NU
144. Toma Florentina Marilena PSD NU
145. Toma Horia-Victor PNL NU
146. Tudor Constantin PC NU
147. Țundrea Ioan PC NU
148. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
149. Ujeniuc Dragoș PNL NU
150. Ungureanu Petre PNL NU
151. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
152. Ursărescu Dorinel PNL NU
153. Vasile Aurelia PSD NU
154. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
155. Văsioiu Horia PD-L DA
156. Vlase Petru Gabriel PSD NU
157. Vlădoiu Aurel PSD NU
158. Voicu Cătălin PSD NU
159. Voinea Florea PSD NU
160. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
161. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
162. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iunie 2019, 14:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro