Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.10.2006 > 17:07 Versiunea pentru printare
Marți, 3 octombrie 2006, ora 17:07

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Pct.6
PL 555/2006 pentru modificarea și completarea Legii concurenței nr.21/1996
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:161 58 33 15 33 8 8 - 6
- voturi pentru (DA):10 - 1 2 6 - 1 - -
- voturi împotrivă (NU):144 58 31 12 24 6 7 - 6
- abțineri:6 - - 1 3 2 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amarie Constantin PSD NU
4. Anastase Roberta Alma PD-L DA
5. Andronescu Ecaterina PSD NU
6. Antal István UDMR Abținere
7. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
8. Ardelean Lia PC NU
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bara Nicolae PD-L Abținere
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
12. Bădălău Niculae PSD NU
13. Băeșu George PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bentu Dumitru PSD NU
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
19. Brînzan Ovidiu PSD NU
20. Brînză William Gabriel PD-L NU
21. Buciu Angela PRM NU
22. Buda Daniel PD-L DA
23. Buda Ioan PSD NU
24. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
25. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
26. Călian Petru PC DA
27. Călin Ion PSD NU
28. Chiper Gheorghe PSD NU
29. Chiș Filonaș PSD NU
30. Ciopraga Mircea PNL NU
31. Constantinescu Viorel PSD NU
32. Crăciunescu Grigore PNL DA
33. Cutean Vasile Emilian PSD NU
34. Dan Iosif PSD NU
35. Diaconescu Marin PRM NU
36. Diaconescu Renică PC NU
37. Dida Corneliu Ioan PSD NU
38. Dorneanu Valer PSD NU
39. Dragomir Gheorghe PNL NU
40. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
41. Dumitriu Mihai PSD NU
42. Dușa Mircea PSD NU
43. Duțu Stelian PD-L NU
44. Erdei Dolóczki István UDMR NU
45. Florea Damian PC NU
46. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
47. Furo Iuliu Ioan PRM NU
48. Gabor Gheorghe PNL NU
49. Găleteanu Monalisa PSD NU
50. Georgescu Filip PSD NU
51. Gheorghe Valeriu PNL NU
52. Gheorghiof Titu Nicolae PNL -
53. Ghișe Ioan - NU
54. Gonțea Ion PD-L NU
55. Gubandru Aurel PSD NU
56. Gușă Cozmin Horea - NU
57. Hellvig Eduard Raul PC NU
58. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L Abținere
59. Iancu Iulian PSD NU
60. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
61. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
62. Iordache Florin PSD NU
63. Iriza Marius PRM NU
64. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
65. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
66. Kovacs Attila UDMR Abținere
67. Lambrino Radu PD-L NU
68. Lari-Iorga Leonida - NU
69. Liga Dănuț PD-L NU
70. Luchian Ion PNL NU
71. Man Mircea PD-L NU
72. Manda Iulian Claudiu PSD NU
73. Marian Dan Mihai PNL NU
74. Marin Constantin PSD NU
75. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
76. Máté András-Levente UDMR NU
77. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
78. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
79. Mătușa Tudor PRM NU
80. Meir Nati - NU
81. Mihei Andrian-Sirojea - NU
82. Mircea Costache PRM NU
83. Mironescu Laurențiu PD-L NU
84. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
85. Mitrea Manuela PSD NU
86. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
87. Mocanu Alexandru PD-L NU
88. Mocanu Vasile PSD NU
89. Moisoiu Adrian PRM NU
90. Moldovan Emil Radu PSD NU
91. Momanu Corneliu PNL NU
92. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
93. Movilă Petru PD-L NU
94. Munteanu Ioan PSD NU
95. Muscă Monica Octavia - NU
96. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
97. Nechita Aurel PSD NU
98. Nicolicea Eugen PSD NU
99. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
100. Nosa Iuliu PSD NU
101. Oancea Viorel PNL NU
102. Olarean Aurel PD-L NU
103. Oltean Ioan PD-L DA
104. Palăr Ionel PNL NU
105. Petrea Constantin PD-L NU
106. Plumb Rovana PSD NU
107. Ponta Victor-Viorel PSD NU
108. Popescu Florin Aurelian PNL NU
109. Popescu Ionica Constanța PC NU
110. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
111. Preda Ion PNL NU
112. Pruteanu Vasile PNL NU
113. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
114. Pupeză Viorel PSD NU
115. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
116. Pușcă Mircea Valer PNL NU
117. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
118. Rus Ioan Aurel PRM NU
119. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
120. Sanda Victor PSD NU
121. Sandu Gabriel PNL NU
122. Sandu-Capră Mihai PNL NU
123. Sasu Ion PSD NU
124. Săniuță Marian-Florian PSD NU
125. Săpunaru Nini PNL NU
126. Sârb Gheorghe PD-L NU
127. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
128. Sârbu Marian PSD NU
129. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
130. Scutaru Adrian George PNL NU
131. Seres Dénes UDMR NU
132. Sirețeanu Mihail PSD NU
133. Sóki Béla UDMR NU
134. Soporan Vasile Filip PSD NU
135. Stativă Irinel Ioan PSD NU
136. Stănescu Cristian PRM NU
137. Stănișoară Mihai PD-L NU
138. Străchinaru Petre PD-L NU
139. Strungă Emil PNL NU
140. Știrbeț Cornel PNL NU
141. Știucă Alecsandru PSD NU
142. Timar Liviu PSD NU
143. Timiș Ioan PNL NU
144. Toma Florentina Marilena PSD NU
145. Toma Horia-Victor PNL NU
146. Tudor Constantin PC NU
147. Țundrea Ioan PC NU
148. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
149. Ujeniuc Dragoș PNL NU
150. Ungureanu Petre PNL NU
151. Ursărescu Dorinel PNL NU
152. Vasile Aurelia PSD NU
153. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
154. Văsioiu Horia PD-L DA
155. Vlase Petru Gabriel PSD NU
156. Vlădoiu Aurel PSD NU
157. Voicu Cătălin PSD NU
158. Voinea Florea PSD NU
159. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
160. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
161. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 16:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro