Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2017 > 11:13 Versiunea pentru printare
Vineri, 22 decembrie 2017, ora 11:13

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 411/2017 privind unele măsuri de reorganizare și pentru modificarea și completarea Legii nr.202 din 9 noiembrie 1998 privind organizarea Monitorului Oficial al României, republicată
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:233 129 33 19 17 10 5 15 5
- voturi pentru (DA):184 127 - 19 17 10 3 5 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:46 - 33 - - - 2 10 1
- nu au votat:3 2 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL Abținere
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - -
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL Abținere
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Dan Nicușor Daniel USR DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL Abținere
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
87. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL Abținere
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
93. Gudu Vasile PNL Abținere
94. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Iftimie Neculai PSD DA
100. Ignat Miron Minoritati DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR DA
104. Ionescu George PNL Abținere
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Jivan Luminița-Maria PSD DA
108. Kelemen Hunor UDMR DA
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
111. Lazăr Sorin PSD DA
112. Longher Victoria Minoritati Abținere
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
123. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mînzatu Roxana PSD DA
126. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
127. Mohaci Mihai PSD DA
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
129. Munteanu Ioan PSD DA
130. Mușoiu Ștefan PSD DA
131. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
133. Neagu Nicolae PNL Abținere
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
136. Nicolae Andrei PSD DA
137. Nicolicea Eugen PSD DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Niță Mihai ALDE DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Olteanu Daniel PNL Abținere
143. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
146. Pană Adriana-Doina PSD DA
147. Paraschiv Rodica PSD DA
148. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
149. Pau Radu - Adrian PSD DA
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
152. Petric Octavian PSD DA
153. Plumb Rovana PSD DA
154. Pop Andrei PSD DA
155. Pop Georgian PSD DA
156. Pop Tudor Rareș USR DA
157. Popa Florin PSD DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
161. Popescu Pavel PNL Abținere
162. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
163. Presură Alexandra PSD DA
164. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
166. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
167. Rădulescu Alexandru PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
169. Răduț Violeta PSD DA
170. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
171. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
172. Roman Ioan Sorin PSD DA
173. Romanescu Cristinel PNL Abținere
174. Roșca Lucreția PSD DA
175. Rotaru Alexandru PSD DA
176. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
177. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
178. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
181. Simion Lucian-Eduard PSD DA
182. Simonis Alfred - Robert PSD DA
183. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
184. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
185. Solomon Adrian PSD DA
186. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
187. Stancu Florinel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
191. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
192. Suciu Matei PSD DA
193. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
194. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
195. Szabó Ödön UDMR DA
196. Șarapatin Elvira PSD DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șișcu George PNL Abținere
199. Șotcan Theodora PSD DA
200. Șovăială Constantin PNL Abținere
201. Ștefan Corneliu PSD DA
202. Ștefan Ion PNL Abținere
203. Ștefan Viorel PSD DA
204. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
205. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Teiș Alina PSD DA
208. Terea Ioan PSD DA
209. Tîlvăr Angel PSD DA
210. Todor Adrian PSD -
211. Toma Ilie PSD DA
212. Trăilă Cristina PNL Abținere
213. Tripa Florin-Dan PSD DA
214. Tudor Beatrice PSD DA
215. Tudose Mihai PSD DA
216. Turcan Raluca PNL Abținere
217. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
218. Tușa Adriana Diana PSD DA
219. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
220. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
221. Văcaru Alin Vasile - DA
222. Velcea Nicolae PSD DA
223. Vexler Silviu Minoritati DA
224. Vișan George-Gabriel PSD DA
225. Vîlceanu Dan PNL Abținere
226. Vîrză Mihăiță PSD DA
227. Vlase Petru Gabriel PSD DA
228. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
229. Vosganian Varujan ALDE DA
230. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zainea Cornel USR DA
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 iunie 2018, 5:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro