Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2017 > 11:16 Versiunea pentru printare
Vineri, 22 decembrie 2017, ora 11:16

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 240/2017 pentru modificarea și completarea art.6 din Legea nr.3/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:236 134 30 19 19 10 6 14 4
- voturi pentru (DA):175 133 1 - 19 10 1 10 1
- voturi împotrivă (NU):28 1 3 19 - - 4 - 1
- abțineri:33 - 26 - - - 1 4 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR NU
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL Abținere
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Cosma Lavinia-Corina USR NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Dan Nicușor Daniel USR NU
63. Dehelean Silviu USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Victor Paul PNL Abținere
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drulă Cătălin USR NU
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL Abținere
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
90. Gudu Vasile PNL Abținere
91. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Iftimie Neculai PSD DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR NU
101. Ionescu George PNL Abținere
102. Iordache Florin PSD DA
103. Itu Cornel PSD DA
104. Jivan Luminița-Maria PSD DA
105. Kelemen Hunor UDMR DA
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Longher Victoria Minoritati DA
110. Lovin Dumitru ALDE DA
111. Lupașcu Costel PSD DA
112. Lupescu Dumitru USR NU
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
115. Manole Petre-Florin PSD NU
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
120. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mohaci Mihai PSD DA
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Neagu Nicolae PNL Abținere
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
133. Nicolae Andrei PSD DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Nistor Laurențiu PSD DA
136. Niță Mihai ALDE DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Olteanu Daniel PNL Abținere
140. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Pambuccian Varujan Minoritati DA
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Paraschiv Rodica PSD DA
145. Pașcan Emil-Marius PMP NU
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
149. Petric Octavian PSD DA
150. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
151. Plumb Rovana PSD DA
152. Pop Andrei PSD DA
153. Pop Georgian PSD DA
154. Pop Tudor Rareș USR NU
155. Popa Florin PSD DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
158. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
159. Popescu Pavel PNL Abținere
160. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
161. Presură Alexandra PSD DA
162. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
163. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
164. Prună Cristina-Mădălina USR NU
165. Radu Anișoara PSD DA
166. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
167. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
168. Rădulescu Alexandru PSD DA
169. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
170. Răduț Violeta PSD DA
171. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
172. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
173. Roman Ioan Sorin PSD DA
174. Romanescu Cristinel PNL Abținere
175. Roșca Lucreția PSD DA
176. Rotaru Alexandru PSD DA
177. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
178. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
179. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
180. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Simion Lucian-Eduard PSD DA
183. Simionca Ionuț PMP NU
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
189. Stancu Florinel PSD DA
190. Stativă Irinel Ioan PSD DA
191. Stănescu Alexandru PSD DA
192. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
194. Suciu Matei PSD DA
195. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
196. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
197. Szabó Ödön UDMR DA
198. Șarapatin Elvira PSD DA
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
200. Șotcan Theodora PSD DA
201. Șovăială Constantin PNL Abținere
202. Ștefan Corneliu PSD DA
203. Ștefan Ion PNL Abținere
204. Ștefan Viorel PSD DA
205. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Teiș Alina PSD DA
208. Terea Ioan PSD DA
209. Tîlvăr Angel PSD DA
210. Todor Adrian PSD DA
211. Toma Ilie PSD DA
212. Trăilă Cristina PNL Abținere
213. Tripa Florin-Dan PSD DA
214. Tudor Beatrice PSD DA
215. Tudose Mihai PSD DA
216. Turcan Raluca PNL NU
217. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
218. Tușa Adriana Diana PSD DA
219. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
220. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
221. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
222. Vass Levente UDMR DA
223. Văcaru Alin Vasile - Abținere
224. Velcea Nicolae PSD DA
225. Vexler Silviu Minoritati DA
226. Vișan George-Gabriel PSD DA
227. Vîlceanu Dan PNL NU
228. Vîrză Mihăiță PSD DA
229. Vlase Petru Gabriel PSD DA
230. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
231. Vosganian Varujan ALDE DA
232. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Zainea Cornel USR NU
235. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 iunie 2018, 8:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro