Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.02.2018 > 12:17 Versiunea pentru printare
Joi, 1 februarie 2018, ora 12:17

Subiect vot: Repartizarea locurilor pentru functiile din Biroul permanent
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:226 117 45 22 13 10 9 6 4
- voturi pentru (DA):147 117 - 1 13 10 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):30 - - 21 - - 9 - -
- abțineri:48 - 44 - - - - - 4
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Alexe Costel PNL -
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Bica Dănuț PNL Abținere
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
25. Bodea Marius PNL Abținere
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL Abținere
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
57. Constantin Daniel - Abținere
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Culeafă Mihai PNL Abținere
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL Abținere
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
70. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
71. Drulă Cătălin USR NU
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL Abținere
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
87. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
90. Giugea Nicolae PNL Abținere
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
92. Gudu Vasile PNL Abținere
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PSD DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ion Stelian-Cristian USR NU
103. Ionescu George PNL Abținere
104. Ioniță Antoneta PNL Abținere
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
108. Jivan Luminița-Maria PSD DA
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
112. Longher Victoria Minoritati DA
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
122. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Mohaci Mihai PSD DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
127. Mușoiu Ștefan PSD DA
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
130. Neagu Nicolae PNL Abținere
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
134. Nicolae Andrei PSD DA
135. Nistor Laurențiu PSD DA
136. Niță Mihai ALDE DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Olar Corneliu PNL Abținere
140. Olteanu Daniel PNL Abținere
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Pambuccian Varujan Minoritati DA
143. Paraschiv Rodica PSD DA
144. Pașcan Emil-Marius PMP NU
145. Păle Dănuț PSD DA
146. Petrea Gabriel PSD DA
147. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
148. Pop Andrei PSD DA
149. Pop Georgian PSD DA
150. Popa Florin PSD DA
151. Popa Mihai Valentin PSD DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
154. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
155. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
156. Presură Alexandra PSD DA
157. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
158. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
159. Prună Cristina-Mădălina USR NU
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
161. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
162. Rădulescu Alexandru PSD DA
163. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
164. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
165. Răduț Violeta PSD DA
166. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
167. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
168. Roman Ioan Sorin PSD DA
169. Romanescu Cristinel PNL Abținere
170. Rotaru Alexandru PSD DA
171. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
172. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
173. Sefer Cristian-George PMP NU
174. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
177. Simion Lucian-Eduard PSD DA
178. Simionca Ionuț PMP NU
179. Simonis Alfred - Robert PSD DA
180. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
181. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
182. Solomon Adrian PSD DA
183. Spânu Ion PSD DA
184. Stancu Florinel PSD DA
185. Stănescu Alexandru PSD DA
186. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
187. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
190. Szabó Ödön UDMR DA
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
192. Șimon Gheorghe PSD DA
193. Șișcu George PNL Abținere
194. Șotcan Theodora PSD DA
195. Ștefan Corneliu PSD DA
196. Ștefan Ion PNL Abținere
197. Ștefan Viorel PSD DA
198. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
200. Teiș Alina PSD DA
201. Tîlvăr Angel PSD DA
202. Todor Adrian PSD DA
203. Toma Ilie PSD DA
204. Trăilă Cristina PNL Abținere
205. Tudor Beatrice PSD DA
206. Tudose Mihai PSD DA
207. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
208. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
209. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
210. Varga Vasile PNL Abținere
211. Vasile Daniel Minoritati DA
212. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
213. Văcaru Alin Vasile - Abținere
214. Velcea Nicolae PSD DA
215. Vexler Silviu Minoritati DA
216. Vișan George-Gabriel PSD DA
217. Vîlceanu Dan PNL Abținere
218. Vîrză Mihăiță PSD DA
219. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
220. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
221. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
222. Vosganian Varujan ALDE DA
223. Weber Mihai PSD DA
224. Zainea Cornel USR NU
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 decembrie 2018, 21:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro