Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.02.2018 > 16:42 Versiunea pentru printare
Luni, 5 februarie 2018, ora 16:42

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 293/2017 pentru modificarea art.19 din Legea nr.41/1994 privind organizarea și funcționarea Societății Române de Radiodifuziune și Societății Române de Televiziune
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:200 101 37 19 9 7 10 11 6
- voturi pentru (DA):74 2 37 19 - 1 10 1 4
- voturi împotrivă (NU):123 99 - - 9 6 - 8 1
- abțineri:3 - - - - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Banias Mircea Marius - DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Bălănescu Alexandru PSD NU
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Benkő Erika UDMR NU
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Borza Remus-Adrian - NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD NU
29. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
30. Burciu Cristina PSD NU
31. Calista Mara-Daniela PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Căciulă Aurel PSD NU
34. Călin Ion PSD NU
35. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chichirău Cosette-Paula USR DA
38. Chiriac Viorel PSD NU
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
41. Ciuhodaru Tudor PSD NU
42. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
43. Cîtea Vasile PSD NU
44. Cocoș Vasile PSD NU
45. Codreanu Constantin PMP DA
46. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
47. Cosma Andreea PSD DA
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
49. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
51. Culeafă Mihai PNL DA
52. Cupă Ion ALDE NU
53. Dehelean Silviu USR DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD NU
55. Dîrzu Ioan PSD NU
56. Dobre Mircea-Titus PSD NU
57. Dobre Victor Paul PNL DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
60. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
61. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
62. Drulă Cătălin USR DA
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
64. Dunava Costel Neculai PSD NU
65. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR NU
67. Fădor Angelica PNL DA
68. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
69. Floroiu Ionel PSD NU
70. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
71. Furic Iarco Minoritati NU
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Gavrilă Camelia PSD NU
74. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
75. Georgescu Nicolae PSD NU
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
77. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
78. Gherman Dumitru PSD NU
79. Ghilea Găvrilă PNL DA
80. Gilia Claudia PSD NU
81. Giugea Nicolae PNL DA
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
83. Gudu Vasile PNL DA
84. Halici Nicușor PSD NU
85. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
86. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
87. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
88. Huncă Mihaela PSD NU
89. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
90. Iancu Iulian PSD NU
91. Ibram Iusein Minoritati NU
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
93. Ion Stelian-Cristian USR DA
94. Iordache Florin PSD NU
95. Itu Cornel PSD NU
96. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
97. Jivan Luminița-Maria PSD NU
98. Lazăr Sorin PSD NU
99. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
100. Lungu Tudorița PNL DA
101. Lupașcu Costel PSD NU
102. Macovei Silviu Nicu PSD NU
103. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
104. Manole Petre-Florin PSD NU
105. Mareș Mara PNL DA
106. Marica Petru-Sorin PSD NU
107. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
109. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
110. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
111. Mînzatu Roxana PSD NU
112. Mohaci Mihai PSD NU
113. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
114. Movilă Petru PMP DA
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
117. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
118. Neagu Nicolae PNL DA
119. Neață Eugen PSD NU
120. Nicoară Romeo Florin PNL DA
121. Nicolae Andrei PSD NU
122. Niță Mihai ALDE DA
123. Niță Nicu PSD NU
124. Nosa Iuliu PSD NU
125. Olar Corneliu PNL DA
126. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
127. Oros Nechita-Adrian PNL DA
128. Oteșanu Daniela PSD NU
129. Palăr Ionel PNL DA
130. Pană Adriana-Doina PSD NU
131. Paraschiv Rodica PSD NU
132. Pașcan Emil-Marius PMP DA
133. Pau Radu - Adrian PSD NU
134. Păle Dănuț PSD NU
135. Petcu Toma-Florin ALDE NU
136. Petrea Gabriel PSD NU
137. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
138. Pop Andrei PSD NU
139. Pop Georgian PSD NU
140. Pop Tudor Rareș USR DA
141. Popa Florin PSD NU
142. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
143. Popescu Pavel PNL DA
144. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
145. Presură Alexandra PSD NU
146. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
147. Prună Cristina-Mădălina USR DA
148. Radu Anișoara PSD NU
149. Răduț Violeta PSD NU
150. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
151. Roman Florin-Claudiu PNL DA
152. Roman Ioan Sorin PSD NU
153. Romanescu Cristinel PNL DA
154. Roșca Lucreția PSD NU
155. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
156. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
157. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
158. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
159. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
160. Seres Dénes UDMR NU
161. Simion Lucian-Eduard PSD NU
162. Simionca Ionuț PMP DA
163. Simonis Alfred - Robert PSD NU
164. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
165. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
166. Solomon Adrian PSD NU
167. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
168. Stancu Florinel PSD NU
169. Stănescu Alexandru PSD NU
170. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
171. Suciu Matei PSD NU
172. Szabó Ödön UDMR NU
173. Șarapatin Elvira PSD NU
174. Șișcu George PNL DA
175. Șotcan Theodora PSD NU
176. Șovăială Constantin PNL DA
177. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
178. Tabugan Ion PMP DA
179. Teiș Alina PSD NU
180. Terea Ioan PSD NU
181. Toma Ilie PSD NU
182. Tomac Eugen PMP DA
183. Tudor Beatrice PSD NU
184. Tudose Mihai PSD NU
185. Turcan Raluca PNL DA
186. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
187. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
188. Vasile Daniel Minoritati NU
189. Velcea Nicolae PSD NU
190. Vexler Silviu Minoritati NU
191. Vișan George-Gabriel PSD NU
192. Vîrză Mihăiță PSD NU
193. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
194. Vlase Petru Gabriel PSD NU
195. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
196. Vosganian Varujan ALDE NU
197. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
198. Zainea Cornel USR DA
199. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 13:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro