Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2018 > 12:08 Versiunea pentru printare
Marți, 6 februarie 2018, ora 12:08

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea Regulamentului Camerei Deputatilor (BPI 706/06.12.2017;PH CD 104/2017).
PHC 104/2017 privind modificarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:260 128 49 25 15 13 13 12 5
- voturi pentru (DA):258 127 49 25 15 12 13 12 5
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cristache Cătălin PMP DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Dan Nicușor Daniel USR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
78. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
79. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE -
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Ghinea Cristian USR DA
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Goga Octavian PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
124. Jivan Luminița-Maria PSD DA
125. Korodi Attila UDMR DA
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Lovin Dumitru ALDE DA
130. Lungu Tudorița PNL DA
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Lupescu Dumitru USR DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Mareș Mara PNL DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mînzatu Roxana PSD DA
143. Mocioalcă Ion PSD DA
144. Mohaci Mihai PSD DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Movilă Petru PMP DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL DA
153. Nicolae Andrei PSD DA
154. Nicolicea Eugen PSD DA
155. Nistor Laurențiu PSD NU
156. Niță Mihai ALDE DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Olar Corneliu PNL DA
160. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
161. Oros Nechita-Adrian PNL DA
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Palăr Ionel PNL DA
164. Pană Adriana-Doina PSD DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pașcan Emil-Marius PMP DA
167. Pau Radu - Adrian PSD DA
168. Petcu Toma-Florin ALDE DA
169. Petrea Gabriel PSD DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
172. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
173. Pop Andrei PSD DA
174. Pop Georgian PSD DA
175. Pop Tudor Rareș USR DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
178. Popescu Pavel PNL DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Preda Cezar-Florin PNL DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
183. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
184. Prună Cristina-Mădălina USR DA
185. Radu Anișoara PSD DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
187. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
188. Rădulescu Alexandru PSD DA
189. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Ioan Sorin PSD DA
194. Roșca Lucreția PSD DA
195. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
196. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
197. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
198. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
199. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
200. Sefer Cristian-George PMP DA
201. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Simion Lucian-Eduard PSD DA
204. Simionca Ionuț PMP DA
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
207. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Spânu Ion PSD DA
210. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
211. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
212. Stancu Florinel PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stănescu Alexandru PSD DA
215. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Suciu Matei PSD DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Șarapatin Elvira PSD DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șotcan Theodora PSD DA
226. Șova Lucian PSD DA
227. Șovăială Constantin PNL DA
228. Ștefan Corneliu PSD DA
229. Ștefan Ion PNL DA
230. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
232. Tabugan Ion PMP DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Teiș Alina PSD DA
235. Terea Ioan PSD DA
236. Tîlvăr Angel PSD DA
237. Todor Adrian PSD DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Tomac Eugen PMP DA
240. Tripa Florin-Dan PSD DA
241. Tudor Beatrice PSD DA
242. Tudose Mihai PSD DA
243. Turcan Raluca PNL DA
244. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
245. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
246. Varga Glad-Aurel PNL DA
247. Vasile Daniel Minoritati DA
248. Velcea Nicolae PSD DA
249. Vexler Silviu Minoritati DA
250. Vișan George-Gabriel PSD DA
251. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
252. Vlase Petru Gabriel PSD DA
253. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
254. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
255. Vosganian Varujan ALDE DA
256. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
257. Weber Mihai PSD DA
258. Zainea Cornel USR DA
259. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 septembrie 2018, 18:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro