Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2018 > 12:09 Versiunea pentru printare
Marți, 6 februarie 2018, ora 12:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 234/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.35/2017 pentru prorogarea termenului de intrare în vigoare a Legii nr.207/2016 privind reglementarea marketingului înlocuitorilor laptelui matern
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:265 133 50 24 15 13 13 12 5
- voturi pentru (DA):174 132 1 - 15 13 1 10 2
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:89 - 48 24 - - 12 2 3
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL Abținere
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR Abținere
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL Abținere
24. Bichineț Corneliu PMP Abținere
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
31. Bodea Marius PNL Abținere
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL Abținere
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR Abținere
45. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cherecheș Florica PNL Abținere
54. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP Abținere
63. Cristache Cătălin PMP Abținere
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL Abținere
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
71. Dehelean Silviu USR Abținere
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL Abținere
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
79. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR Abținere
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL Abținere
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
98. Gheorghe Tinel PNL Abținere
99. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
103. Ghinea Cristian USR Abținere
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL Abținere
106. Goga Octavian PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL Abținere
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD -
121. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
122. Ionescu George PNL Abținere
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
126. Jivan Luminița-Maria PSD DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lungu Tudorița PNL Abținere
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR Abținere
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL Abținere
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Mînzatu Roxana PSD DA
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Mohaci Mihai PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
149. Movilă Petru PMP Abținere
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
155. Nicolae Andrei PSD DA
156. Nicolicea Eugen PSD DA
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL Abținere
162. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
163. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Palăr Ionel PNL Abținere
166. Pană Adriana-Doina PSD DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
169. Pau Radu - Adrian PSD DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petcu Toma-Florin ALDE DA
172. Petrea Gabriel PSD DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
175. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
176. Plumb Rovana PSD DA
177. Pop Andrei PSD DA
178. Pop Georgian PSD DA
179. Pop Tudor Rareș USR Abținere
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
183. Popescu Pavel PNL Abținere
184. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
185. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
189. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
192. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
197. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Roșca Lucreția PSD DA
200. Rotaru Alexandru PSD DA
201. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
203. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
204. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PMP Abținere
207. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Simion Lucian-Eduard PSD DA
210. Simionca Ionuț PMP Abținere
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
213. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Spânu Ion PSD DA
216. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
217. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
218. Stancu Florinel PSD DA
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Stănescu Alexandru PSD DA
221. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
222. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
223. Suciu Matei PSD DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL Abținere
230. Șotcan Theodora PSD DA
231. Șova Lucian PSD DA
232. Șovăială Constantin PNL Abținere
233. Ștefan Corneliu PSD DA
234. Ștefan Ion PNL Abținere
235. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
237. Tabugan Ion PMP Abținere
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Teiș Alina PSD DA
240. Terea Ioan PSD DA
241. Tîlvăr Angel PSD DA
242. Todor Adrian PSD DA
243. Toma Ilie PSD DA
244. Tomac Eugen PMP Abținere
245. Tripa Florin-Dan PSD DA
246. Tudor Beatrice PSD DA
247. Tudose Mihai PSD DA
248. Turcan Raluca PNL Abținere
249. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
250. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
251. Varga Glad-Aurel PNL DA
252. Vasile Daniel Minoritati DA
253. Velcea Nicolae PSD DA
254. Vexler Silviu Minoritati DA
255. Vișan George-Gabriel PSD DA
256. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
257. Vlase Petru Gabriel PSD DA
258. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
259. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
260. Vosganian Varujan ALDE DA
261. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zainea Cornel USR Abținere
264. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 septembrie 2018, 17:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro