Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2018 > 12:14 Versiunea pentru printare
Marți, 6 februarie 2018, ora 12:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 407/2017 privind combaterea ambroziei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:265 132 49 25 17 13 12 11 6
- voturi pentru (DA):264 132 49 25 16 13 12 11 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Dan Nicușor Daniel USR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
78. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
79. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Gheorghe Tinel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Ghinea Cristian USR DA
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Goga Octavian PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Huncă Mihaela PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Iftimie Neculai PSD DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
124. Jivan Luminița-Maria PSD DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL DA
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Movilă Petru PMP DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nicoară Romeo Florin PNL DA
154. Nicolae Andrei PSD DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Mihai ALDE DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Olar Corneliu PNL DA
161. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
162. Oros Nechita-Adrian PNL DA
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Palăr Ionel PNL DA
165. Pană Adriana-Doina PSD DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pașcan Emil-Marius PMP DA
168. Pau Radu - Adrian PSD DA
169. Păle Dănuț PSD DA
170. Petcu Toma-Florin ALDE DA
171. Petrea Gabriel PSD DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
173. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
174. Plumb Rovana PSD DA
175. Pop Andrei PSD DA
176. Pop Georgian PSD DA
177. Pop Tudor Rareș USR DA
178. Popa Florin PSD DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
181. Popescu Pavel PNL DA
182. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
183. Preda Cezar-Florin PNL DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR DA
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
189. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Răduț Violeta PSD DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Ioan Sorin PSD DA
196. Roșca Lucreția PSD DA
197. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
198. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
199. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
200. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
201. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
202. Sefer Cristian-George PMP DA
203. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Simion Lucian-Eduard PSD DA
206. Simionca Ionuț PMP DA
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
209. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Spânu Ion PSD DA
212. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
213. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
214. Stancu Florinel PSD DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Stănescu Alexandru PSD DA
217. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
218. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
219. Suciu Matei PSD DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șarapatin Elvira PSD DA
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șișcu George PNL DA
227. Șotcan Theodora PSD DA
228. Șova Lucian PSD DA
229. Șovăială Constantin PNL DA
230. Ștefan Corneliu PSD DA
231. Ștefan Ion PNL DA
232. Ștefan Viorel PSD DA
233. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tabugan Ion PMP DA
236. Teiș Alina PSD DA
237. Terea Ioan PSD DA
238. Tîlvăr Angel PSD DA
239. Todor Adrian PSD DA
240. Toma Ilie PSD DA
241. Tomac Eugen PMP DA
242. Tripa Florin-Dan PSD DA
243. Tudor Beatrice PSD DA
244. Tudose Mihai PSD DA
245. Turcan Raluca PNL DA
246. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
247. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
248. Varga Glad-Aurel PNL DA
249. Vasile Daniel Minoritati DA
250. Vass Levente UDMR DA
251. Văcaru Alin Vasile - DA
252. Velcea Nicolae PSD DA
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vișan George-Gabriel PSD DA
255. Vîlceanu Dan PNL DA
256. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
257. Vlase Petru Gabriel PSD DA
258. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
259. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
260. Vosganian Varujan ALDE DA
261. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zainea Cornel USR DA
264. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 iunie 2018, 9:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro