Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2018 > 12:17 Versiunea pentru printare
Marți, 6 februarie 2018, ora 12:17

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 342/2017 privind precursorii de explozivi, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:268 135 50 24 17 12 13 12 5
- voturi pentru (DA):252 135 50 24 1 12 13 12 5
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 2 - - - -
- abțineri:14 - - - 14 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR Abținere
8. Apjok Norbert UDMR Abținere
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR Abținere
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR Abținere
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Dan Nicușor Daniel USR DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gherman Dumitru PSD DA
103. Ghilea Găvrilă PNL DA
104. Ghinea Cristian USR DA
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Goga Octavian PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
126. Jivan Luminița-Maria PSD DA
127. Kelemen Hunor UDMR NU
128. Korodi Attila UDMR Abținere
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lungu Tudorița PNL DA
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Lupescu Dumitru USR DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Mareș Mara PNL DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Movilă Petru PMP DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nicoară Romeo Florin PNL DA
155. Nicolae Andrei PSD DA
156. Nicolicea Eugen PSD DA
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL DA
162. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
163. Oros Nechita-Adrian PNL DA
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Palăr Ionel PNL DA
166. Pană Adriana-Doina PSD DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pașcan Emil-Marius PMP DA
169. Pau Radu - Adrian PSD DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petcu Toma-Florin ALDE DA
172. Petrea Gabriel PSD DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
175. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
176. Plumb Rovana PSD DA
177. Pop Andrei PSD DA
178. Pop Georgian PSD DA
179. Pop Tudor Rareș USR DA
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
183. Popescu Pavel PNL DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Preda Cezar-Florin PNL DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
192. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Roșca Lucreția PSD DA
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
201. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
202. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
203. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
204. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
205. Sefer Cristian-George PMP DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
207. Seres Dénes UDMR Abținere
208. Simion Lucian-Eduard PSD DA
209. Simionca Ionuț PMP DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
216. Stancu Florinel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Suciu Matei PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
223. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
224. Szabó Ödön UDMR Abținere
225. Șarapatin Elvira PSD DA
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șișcu George PNL DA
228. Șotcan Theodora PSD DA
229. Șova Lucian PSD DA
230. Șovăială Constantin PNL DA
231. Ștefan Corneliu PSD DA
232. Ștefan Ion PNL DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
236. Tabugan Ion PMP DA
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Teiș Alina PSD DA
239. Terea Ioan PSD DA
240. Tîlvăr Angel PSD DA
241. Todor Adrian PSD DA
242. Toma Ilie PSD DA
243. Tomac Eugen PMP DA
244. Tripa Florin-Dan PSD DA
245. Tudor Beatrice PSD DA
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
249. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
250. Varga Glad-Aurel PNL DA
251. Vasile Daniel Minoritati DA
252. Vass Levente UDMR Abținere
253. Văcaru Alin Vasile - DA
254. Velcea Nicolae PSD DA
255. Vexler Silviu Minoritati DA
256. Vișan George-Gabriel PSD DA
257. Vîlceanu Dan PNL DA
258. Vîrză Mihăiță PSD DA
259. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
262. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
263. Vosganian Varujan ALDE DA
264. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zainea Cornel USR DA
267. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 15:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro