Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2018 > 12:18 Versiunea pentru printare
Marți, 6 februarie 2018, ora 12:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 282/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr. 7/2006 privind statutul funcționarului public parlamentar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:266 132 50 26 14 13 13 12 6
- voturi pentru (DA):173 132 2 - 12 13 2 11 1
- voturi împotrivă (NU):13 - 1 - - - 11 - 1
- abțineri:78 - 47 26 1 - - - 4
- nu au votat:2 - - - 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL Abținere
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR Abținere
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
22. Bica Dănuț PNL Abținere
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
30. Bodea Marius PNL Abținere
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian - NU
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL Abținere
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR Abținere
44. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL Abținere
53. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP NU
62. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL Abținere
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
70. Dehelean Silviu USR Abținere
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL Abținere
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
78. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
79. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR Abținere
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL Abținere
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
98. Gheorghe Tinel PNL Abținere
99. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Ghinea Cristian USR Abținere
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL Abținere
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Gudu Vasile PNL Abținere
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
121. Ionescu George PNL Abținere
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lungu Tudorița PNL Abținere
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR Abținere
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL Abținere
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
146. Movilă Petru PMP DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
152. Nicolae Andrei PSD DA
153. Nicolicea Eugen PSD DA
154. Nistor Laurențiu PSD DA
155. Niță Mihai ALDE DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Olar Corneliu PNL Abținere
159. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
160. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Palăr Ionel PNL Abținere
163. Pană Adriana-Doina PSD DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pașcan Emil-Marius PMP NU
166. Pau Radu - Adrian PSD DA
167. Păle Dănuț PSD DA
168. Petcu Toma-Florin ALDE DA
169. Petrea Gabriel PSD DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
171. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
172. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
173. Plumb Rovana PSD DA
174. Pop Andrei PSD DA
175. Pop Georgian PSD DA
176. Pop Tudor Rareș USR Abținere
177. Popa Florin PSD DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
180. Popescu Pavel PNL Abținere
181. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
182. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
183. Presură Alexandra PSD DA
184. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
186. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
187. Radu Anișoara PSD DA
188. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
189. Rădulescu Alexandru PSD DA
190. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
191. Răduț Violeta PSD DA
192. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
193. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
194. Roman Ioan Sorin PSD DA
195. Roșca Lucreția PSD DA
196. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
197. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
198. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
199. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
200. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
201. Sefer Cristian-George PMP NU
202. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Simion Lucian-Eduard PSD DA
205. Simionca Ionuț PMP NU
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
208. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Spânu Ion PSD DA
211. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
212. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
217. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
218. Suciu Matei PSD DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
221. Szabó Ödön UDMR DA
222. Șarapatin Elvira PSD DA
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șișcu George PNL Abținere
226. Șotcan Theodora PSD DA
227. Șova Lucian PSD DA
228. Șovăială Constantin PNL Abținere
229. Ștefan Corneliu PSD DA
230. Ștefan Ion PNL Abținere
231. Ștefan Viorel PSD DA
232. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
233. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
234. Tabugan Ion PMP DA
235. Teiș Alina PSD DA
236. Terea Ioan PSD DA
237. Tîlvăr Angel PSD DA
238. Todor Adrian PSD DA
239. Toma Ilie PSD DA
240. Tomac Eugen PMP NU
241. Tripa Florin-Dan PSD DA
242. Tudor Beatrice PSD DA
243. Tudose Mihai PSD DA
244. Turcan Raluca PNL Abținere
245. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
246. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
247. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
248. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
249. Vasile Daniel Minoritati DA
250. Vass Levente UDMR DA
251. Văcaru Alin Vasile - Abținere
252. Velcea Nicolae PSD DA
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vișan George-Gabriel PSD DA
255. Vîlceanu Dan PNL Abținere
256. Vîrză Mihăiță PSD DA
257. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
258. Vlase Petru Gabriel PSD DA
259. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
261. Vosganian Varujan ALDE DA
262. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zainea Cornel USR Abținere
265. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 21:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro