Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2018 > 12:22 Versiunea pentru printare
Marți, 6 februarie 2018, ora 12:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 293/2017 pentru modificarea art.19 din Legea nr.41/1994 privind organizarea și funcționarea Societății Române de Radiodifuziune și Societății Române de Televiziune
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:272 136 50 25 17 13 13 12 6
- voturi pentru (DA):58 5 50 - - - 1 1 1
- voturi împotrivă (NU):206 130 - 23 17 13 12 8 3
- abțineri:8 1 - 2 - - - 3 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD NU
16. Banias Mircea Marius - Abținere
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
19. Bălănescu Alexandru PSD NU
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bende Sándor UDMR NU
23. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
24. Benkő Erika UDMR NU
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP NU
27. Birchall Ana PSD NU
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
31. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
36. Bontea Vlad PSD NU
37. Borza Remus-Adrian - NU
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
41. Bran Ioana PSD NU
42. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
43. Budăi Marius-Constantin PSD NU
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
46. Bulai Iulian USR NU
47. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
48. Burciu Cristina PSD NU
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică ALDE NU
51. Căciulă Aurel PSD NU
52. Călin Ion PSD NU
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cherecheș Florica PNL DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR NU
57. Chiriac Viorel PSD NU
58. Ciocan Dan PSD NU
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
61. Ciuhodaru Tudor PSD NU
62. Cîtea Vasile PSD NU
63. Cocoș Vasile PSD NU
64. Codreanu Constantin PMP NU
65. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
66. Cosma Andreea PSD NU
67. Cristache Cătălin PMP NU
68. Csép Éva-Andrea UDMR NU
69. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
72. Culeafă Mihai PNL DA
73. Cupă Ion ALDE NU
74. Dan Nicușor Daniel USR NU
75. Dehelean Silviu USR NU
76. Dinu Cristina-Elena PSD NU
77. Dîrzu Ioan PSD NU
78. Dobre Mircea-Titus PSD NU
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
82. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
83. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
86. Drulă Cătălin USR NU
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
88. Dunava Costel Neculai PSD NU
89. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
90. Erdei Dolóczki István UDMR NU
91. Floroiu Ionel PSD NU
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
93. Furtună Mirela PSD NU
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
95. Gavrilă Camelia PSD NU
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
98. Găină Mihăiță PSD NU
99. Georgescu Nicolae PSD NU
100. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
105. Gherman Dumitru PSD NU
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Ghinea Cristian USR Abținere
108. Gilia Claudia PSD NU
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Goga Octavian PSD NU
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Halici Nicușor PSD NU
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
117. Huncă Mihaela PSD NU
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Iulian PSD NU
120. Ibram Iusein Minoritati NU
121. Iftimie Neculai PSD NU
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
124. Intotero Natalia-Elena PSD NU
125. Ion Stelian-Cristian USR NU
126. Ionescu George PNL DA
127. Iordache Florin PSD NU
128. Itu Cornel PSD NU
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
130. Jivan Luminița-Maria PSD NU
131. Kelemen Hunor UDMR NU
132. Korodi Attila UDMR NU
133. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
134. Lazăr Sorin PSD NU
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Lovin Dumitru ALDE NU
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD NU
139. Lupescu Dumitru USR NU
140. Macovei Silviu Nicu PSD NU
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
142. Manole Petre-Florin PSD NU
143. Mareș Mara PNL DA
144. Marica Petru-Sorin PSD NU
145. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
147. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
149. Mînzatu Roxana PSD NU
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Mohaci Mihai PSD NU
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
154. Movilă Petru PMP NU
155. Mușoiu Ștefan PSD NU
156. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
158. Neață Eugen PSD NU
159. Nicoară Romeo Florin PNL DA
160. Nicolae Andrei PSD NU
161. Nicolicea Eugen PSD NU
162. Nistor Laurențiu PSD NU
163. Niță Mihai ALDE NU
164. Niță Nicu PSD NU
165. Nosa Iuliu PSD NU
166. Olar Corneliu PNL DA
167. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
168. Oros Nechita-Adrian PNL DA
169. Oteșanu Daniela PSD NU
170. Palăr Ionel PNL DA
171. Pană Adriana-Doina PSD NU
172. Paraschiv Rodica PSD NU
173. Pașcan Emil-Marius PMP NU
174. Pau Radu - Adrian PSD NU
175. Păle Dănuț PSD NU
176. Petcu Toma-Florin ALDE NU
177. Petrea Gabriel PSD NU
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
181. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
182. Plumb Rovana PSD NU
183. Pop Andrei PSD NU
184. Pop Georgian PSD NU
185. Pop Tudor Rareș USR NU
186. Popa Florin PSD NU
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
188. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
189. Popescu Pavel PNL DA
190. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
191. Preda Cezar-Florin PNL DA
192. Presură Alexandra PSD NU
193. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
195. Prună Cristina-Mădălina USR NU
196. Radu Anișoara PSD NU
197. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
198. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
199. Rădulescu Alexandru PSD DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
201. Răduț Violeta PSD NU
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
203. Roman Florin-Claudiu PNL DA
204. Roman Ioan Sorin PSD NU
205. Roșca Lucreția PSD NU
206. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
207. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
208. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
209. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
210. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
211. Sefer Cristian-George PMP NU
212. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
213. Seres Dénes UDMR NU
214. Simion Lucian-Eduard PSD NU
215. Simionca Ionuț PMP NU
216. Simonis Alfred - Robert PSD NU
217. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
218. Socotar Gheorghe-Dinu PSD Abținere
219. Solomon Adrian PSD NU
220. Spânu Ion PSD NU
221. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
222. Stancu Florinel PSD NU
223. Stativă Irinel Ioan PSD NU
224. Stănescu Alexandru PSD NU
225. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
226. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
227. Suciu Matei PSD NU
228. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
229. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
230. Szabó Ödön UDMR NU
231. Șarapatin Elvira PSD NU
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
233. Șimon Gheorghe PSD NU
234. Șișcu George PNL DA
235. Șotcan Theodora PSD NU
236. Șova Lucian PSD NU
237. Șovăială Constantin PNL DA
238. Ștefan Corneliu PSD DA
239. Ștefan Ion PNL DA
240. Ștefan Viorel PSD NU
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tabugan Ion PMP DA
243. Teiș Alina PSD NU
244. Terea Ioan PSD NU
245. Tîlvăr Angel PSD NU
246. Todor Adrian PSD NU
247. Toma Ilie PSD NU
248. Tomac Eugen PMP NU
249. Tripa Florin-Dan PSD DA
250. Tudor Beatrice PSD NU
251. Tudose Mihai PSD NU
252. Turcan Raluca PNL DA
253. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
254. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
255. Vasile Daniel Minoritati NU
256. Vass Levente UDMR NU
257. Văcaru Alin Vasile - Abținere
258. Velcea Nicolae PSD NU
259. Vexler Silviu Minoritati NU
260. Vișan George-Gabriel PSD NU
261. Vîlceanu Dan PNL DA
262. Vîrză Mihăiță PSD NU
263. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
264. Vlase Petru Gabriel PSD NU
265. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
266. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
267. Vosganian Varujan ALDE NU
268. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
269. Weber Mihai PSD NU
270. Zainea Cornel USR NU
271. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 5:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro