Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2006 > 16:49 Versiunea pentru printare
Luni, 9 octombrie 2006, ora 16:49

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Art. II
PL 576/2006 pentru modificarea art.55 din Legea nr.215/2001 privind administrația publică locală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:159 49 32 11 30 12 10 7 8
- voturi pentru (DA):69 48 - 10 - - 9 - 2
- voturi împotrivă (NU):85 - 32 - 30 12 1 7 3
- abțineri:3 - - - - - - - 3
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PSD DA
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Antal Árpád-András UDMR NU
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Asztalos Ferenc UDMR NU
10. Bara Nicolae PD-L NU
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
12. Băeșu George PSD DA
13. Bănicioiu Nicolae PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
18. Bónis István UDMR NU
19. Brînzan Ovidiu PSD DA
20. Brînză William Gabriel PD-L NU
21. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
22. Buciu Angela PRM -
23. Buda Daniel PD-L NU
24. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
25. Calimente Mihăiță PNL NU
26. Canacheu Costică PD-L NU
27. Călian Petru PC DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Chiper Gheorghe PSD DA
30. Chiș Filonaș PSD DA
31. Cindrea Ioan PSD DA
32. Ciopraga Mircea PNL NU
33. Cliveti Minodora PSD DA
34. Cocrea Olguța - NU
35. Constantinescu Viorel PSD DA
36. Crăciunescu Grigore PNL NU
37. Dan Iosif PSD -
38. Diaconescu Renică PC DA
39. Dragomir Gheorghe PNL NU
40. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
41. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
42. Dumitriu Mihai PSD DA
43. Dumitru Ion PSD DA
44. Duțu Stelian PD-L NU
45. Erdei Dolóczki István UDMR NU
46. Faina Constantin PC DA
47. Fenechiu Relu PNL NU
48. Florea Damian PC DA
49. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
50. Furo Iuliu Ioan PRM DA
51. Gabor Gheorghe PNL NU
52. Găleteanu Monalisa PSD DA
53. Gerea Andrei Dominic PNL NU
54. Gheorghe Valeriu PNL NU
55. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
56. Ghișe Ioan - NU
57. Giurgiu Mircia - DA
58. Glăvan Ștefan PC DA
59. Grigore Dan PD-L NU
60. Grosaru Mircea Minoritati NU
61. Gubandru Aurel PSD DA
62. Gușă Cozmin Horea - Abținere
63. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
64. Hoinaru Marian PNL NU
65. Iancu Iulian PSD DA
66. Ibram Iusein Minoritati NU
67. Igaș Traian Constantin PD-L NU
68. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
69. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
70. Iriza Marius PRM DA
71. Iustian Mircea Teodor PNL NU
72. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
73. Lakatos Petru UDMR NU
74. Lambrino Radu PD-L NU
75. Longher Ghervazen Minoritati NU
76. Macaleți Costică PSD DA
77. Man Mircea PD-L NU
78. Manolescu Oana Minoritati NU
79. Manta Pantelimon PC DA
80. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
81. Máté András-Levente UDMR NU
82. Matei Cătălin Lucian PSD DA
83. Mazăre Alexandru PSD DA
84. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
85. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
86. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
87. Mătușa Tudor PRM DA
88. Meir Nati - DA
89. Mihei Andrian-Sirojea - NU
90. Mircea Costache PRM DA
91. Mironescu Laurențiu PD-L NU
92. Mitrea Manuela PSD DA
93. Mînzînă Ion PRM DA
94. Mocanu Alexandru PD-L NU
95. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
96. Moisoiu Adrian PRM DA
97. Moldovan Emil Radu PSD DA
98. Momanu Corneliu PNL NU
99. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
100. Movilă Petru PD-L NU
101. Munteanu Ioan PSD DA
102. Nechita Aurel PSD DA
103. Nica Dan PSD DA
104. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
105. Nițulescu Teodor PRM DA
106. Nosa Iuliu PSD DA
107. Oancea Viorel PNL NU
108. Olarean Aurel PD-L NU
109. Ovidenie Costel - Abținere
110. Pardău Dumitru PNL NU
111. Paveliu Marian Sorin PNL NU
112. Petrea Constantin PD-L NU
113. Pop Claudiu Adrian PSD DA
114. Popa Cornel PNL NU
115. Popa Nicolae PC DA
116. Popescu Ionica Constanța PC DA
117. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
118. Preda Cezar-Florin PD-L NU
119. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
120. Pușcă Mircea Valer PNL NU
121. Radan Mihai Minoritati NU
122. Rădulescu Cristian PD-L NU
123. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
124. Rus Ioan Aurel PRM DA
125. Rușanu Dan Radu PNL NU
126. Sanda Victor PSD DA
127. Sasu Ion PSD DA
128. Săniuță Marian-Florian PSD DA
129. Sârbu Marian PSD DA
130. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
131. Scutaru Adrian George PNL NU
132. Seres Dénes UDMR NU
133. Sóki Béla UDMR NU
134. Soporan Vasile Filip PSD DA
135. Stan Ioan PSD DA
136. Stativă Irinel Ioan PSD DA
137. Stănișoară Mihai PD-L NU
138. Străchinaru Petre PD-L NU
139. Strungă Emil PNL NU
140. Szekely Levente Csaba UDMR NU
141. Știrbeț Cornel PNL NU
142. Tărniceru Petru PSD DA
143. Timar Liviu PSD DA
144. Timiș Ioan PNL NU
145. Toma Florentina Marilena PSD DA
146. Toró Tiberiu UDMR NU
147. Țundrea Ioan PC NU
148. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
149. Ujeniuc Dragoș PNL NU
150. Ungureanu Petre PNL NU
151. Ursărescu Dorinel PNL NU
152. Vasile Aurelia PSD DA
153. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
154. Văsioiu Horia PD-L NU
155. Vlădoiu Aurel PSD DA
156. Voicu Cătălin PSD DA
157. Voinea Florea PSD DA
158. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
159. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 iunie 2019, 2:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro