Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2018 > 12:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 februarie 2018, ora 12:55

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni - Motiunea simpla initiata de 62 deputati (MS 1/2018).
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:271 135 57 24 15 11 11 14 4
- voturi pentru (DA):96 2 56 24 - - 11 1 2
- voturi împotrivă (NU):157 133 - - 1 11 - 11 1
- abțineri:16 - 1 - 14 - - - 1
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Apjok Norbert UDMR Abținere
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD NU
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
15. Bălănescu Alexandru PSD NU
16. Bănicioiu Nicolae PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bende Sándor UDMR Abținere
19. Benedek Zacharie UDMR Abținere
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR Abținere
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Birchall Ana PSD NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
31. Bontea Vlad PSD NU
32. Borza Remus-Adrian - NU
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD NU
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE NU
45. Căciulă Aurel PSD NU
46. Călin Ion PSD NU
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
48. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD NU
54. Ciocan Dan PSD NU
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
57. Ciuhodaru Tudor PSD NU
58. Cîtea Vasile PSD NU
59. Cobuz Maricela PSD NU
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR NU
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
66. Csoma Botond UDMR Abținere
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD NU
73. Dobre Mircea-Titus PSD NU
74. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
76. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
81. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
83. Farago Petru UDMR Abținere
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Florea Damian - DA
86. Florea Oana-Consuela PSD NU
87. Furtună Mirela PSD NU
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Camelia PSD NU
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
92. Georgescu Nicolae PSD NU
93. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
97. Gherman Dumitru PSD NU
98. Ghilea Găvrilă PNL DA
99. Gilia Claudia PSD NU
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
102. Gudu Vasile PNL DA
103. Halici Nicușor PSD NU
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
106. Huncă Mihaela PSD NU
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
108. Iancu Iulian PSD NU
109. Iancu Marius-Ionel PSD NU
110. Ibram Iusein Minoritati NU
111. Iftimie Neculai PSD NU
112. Ignat Miron Minoritati NU
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
114. Intotero Natalia-Elena PSD NU
115. Ion Stelian-Cristian USR DA
116. Ionescu George PNL DA
117. Ioniță Antoneta PNL DA
118. Iordache Florin PSD DA
119. Itu Cornel PSD NU
120. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
121. Jivan Luminița-Maria PSD NU
122. Kelemen Hunor UDMR Abținere
123. Korodi Attila UDMR Abținere
124. Lazăr Sorin PSD NU
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Longher Victoria Minoritati NU
127. Lovin Dumitru ALDE NU
128. Lungu Tudorița PNL DA
129. Lupașcu Costel PSD NU
130. Lupescu Dumitru USR DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD NU
132. Manole Petre-Florin PSD NU
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marica Petru-Sorin PSD NU
135. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
136. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
137. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
138. Mihalescul Dumitru PNL DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
140. Mînzatu Roxana PSD NU
141. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
142. Mocanu Adrian PMP DA
143. Mocioalcă Ion PSD NU
144. Mohaci Mihai PSD NU
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Mușoiu Ștefan PSD NU
148. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
150. Neagu Nicolae PNL DA
151. Neață Eugen PSD NU
152. Nicoară Romeo Florin PNL DA
153. Nicolae Andrei PSD NU
154. Nicolicea Eugen PSD NU
155. Nistor Laurențiu PSD NU
156. Niță Mihai ALDE NU
157. Niță Nicu PSD NU
158. Nosa Iuliu PSD NU
159. Olar Corneliu PNL DA
160. Olteanu Daniel PNL DA
161. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
162. Oros Nechita-Adrian PNL DA
163. Oteșanu Daniela PSD NU
164. Palăr Ionel PNL DA
165. Paraschiv Rodica PSD NU
166. Pașcan Emil-Marius PMP DA
167. Pau Radu - Adrian PSD NU
168. Păle Dănuț PSD NU
169. Petcu Toma-Florin ALDE NU
170. Petrea Gabriel PSD NU
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
172. Plumb Rovana PSD NU
173. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
174. Pop Andrei PSD NU
175. Pop Georgian PSD NU
176. Pop Tudor Rareș USR DA
177. Popa Florin PSD NU
178. Popa Mihai Valentin PSD NU
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
180. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
181. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
182. Popescu Pavel PNL DA
183. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
184. Presură Alexandra PSD NU
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Radu Anișoara PSD NU
188. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
189. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
190. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
191. Rădulescu Alexandru PSD NU
192. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
193. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
194. Răduț Violeta PSD NU
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
196. Roman Florin-Claudiu PNL DA
197. Roman Ioan Sorin PSD NU
198. Roșca Lucreția PSD NU
199. Rotaru Alexandru PSD NU
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
201. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
202. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
203. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
204. Sefer Cristian-George PMP DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
206. Seres Dénes UDMR Abținere
207. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
208. Simion Lucian-Eduard PSD NU
209. Simionca Ionuț PMP DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD NU
211. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
213. Solomon Adrian PSD NU
214. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
215. Stan Viorel PSD NU
216. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
217. Stancu Florinel PSD NU
218. Stativă Irinel Ioan PSD NU
219. Stănescu Alexandru PSD NU
220. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
222. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
223. Suciu Matei PSD NU
224. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
225. Szabó Ödön UDMR Abținere
226. Șarapatin Elvira PSD NU
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
228. Șimon Gheorghe PSD NU
229. Șișcu George PNL DA
230. Șotcan Theodora PSD NU
231. Șova Lucian PSD NU
232. Șovăială Constantin PNL DA
233. Ștefan Corneliu PSD NU
234. Ștefan Ion PNL DA
235. Ștefan Viorel PSD NU
236. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
238. Teiș Alina PSD NU
239. Terea Ioan PSD NU
240. Tîlvăr Angel PSD NU
241. Todor Adrian PSD NU
242. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
243. Toma Ilie PSD NU
244. Tomac Eugen PMP DA
245. Trăilă Cristina PNL DA
246. Tripa Florin-Dan PSD NU
247. Tudor Beatrice PSD NU
248. Tudose Mihai PSD NU
249. Turcan Raluca PNL DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
251. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
252. Varga Glad-Aurel PNL DA
253. Varga Vasile PNL DA
254. Vasile Daniel Minoritati NU
255. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
256. Vass Levente UDMR Abținere
257. Velcea Nicolae PSD NU
258. Vexler Silviu Minoritati NU
259. Vișan George-Gabriel PSD NU
260. Vîlceanu Dan PNL DA
261. Vîrză Mihăiță PSD NU
262. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
263. Vlase Petru Gabriel PSD NU
264. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
265. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
266. Vosganian Varujan ALDE NU
267. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
268. Weber Mihai PSD NU
269. Zainea Cornel USR DA
270. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 aprilie 2018, 4:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro