Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2018 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 februarie 2018, ora 12:19

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 68/2018 pentru completarea alin.(1) al art.139 din Legea nr.53/2003 - Codul Muncii
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:259 131 46 25 16 11 10 14 6
- voturi pentru (DA):233 130 24 22 16 11 10 14 6
- voturi împotrivă (NU):7 - 7 - - - - - -
- abțineri:19 1 15 3 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bodea Marius PNL Abținere
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL Abținere
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL Abținere
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
59. Constantin Daniel - DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Culeafă Mihai PNL DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL Abținere
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
74. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Damian - DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghe Tinel PNL DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Gherman Dumitru PSD DA
98. Ghinea Cristian USR DA
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Goga Octavian PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
103. Gudu Vasile PNL Abținere
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
106. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Huncă Mihaela PSD DA
109. Iancu Iulian PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ignat Miron Minoritati DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR DA
116. Ionescu George PNL DA
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
120. Kelemen Hunor UDMR DA
121. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
122. Lazăr Sorin PSD DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Longher Victoria Minoritati DA
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Mareș Mara PNL Abținere
132. Marica Petru-Sorin PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Mocanu Adrian PMP DA
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Mohaci Mihai PSD DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Movilă Petru PMP DA
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
146. Neagu Nicolae PNL DA
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
149. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
150. Nicolae Andrei PSD DA
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Mihai ALDE DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Olar Corneliu PNL DA
157. Olteanu Daniel PNL DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
159. Palăr Ionel PNL DA
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pau Radu - Adrian PSD DA
163. Păle Dănuț PSD DA
164. Petcu Toma-Florin ALDE DA
165. Petrea Gabriel PSD DA
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Petric Octavian PSD DA
168. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
169. Pop Andrei PSD DA
170. Pop Georgian PSD DA
171. Pop Tudor Rareș USR DA
172. Popa Florin PSD DA
173. Popa Mihai Valentin PSD DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
176. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
177. Popescu Pavel PNL Abținere
178. Preda Cezar-Florin PNL NU
179. Presură Alexandra PSD DA
180. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
182. Prună Cristina-Mădălina USR DA
183. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
184. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
185. Rădulescu Alexandru PSD DA
186. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
187. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
188. Răduț Violeta PSD DA
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
190. Roman Florin-Claudiu PNL DA
191. Roman Ioan Sorin PSD DA
192. Romanescu Cristinel PNL DA
193. Rotaru Alexandru PSD DA
194. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
195. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
196. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
197. Sefer Cristian-George PMP DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
201. Simionca Ionuț PMP DA
202. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
203. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
204. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Spânu Ion PSD DA
207. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
208. Stan Viorel PSD DA
209. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
210. Stancu Florinel PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Alexandru PSD DA
213. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
214. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
215. Suciu Matei PSD DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
218. Szabó Ödön UDMR DA
219. Șarapatin Elvira PSD DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL Abținere
223. Șotcan Theodora PSD DA
224. Șova Lucian PSD DA
225. Șovăială Constantin PNL DA
226. Ștefan Corneliu PSD DA
227. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
228. Tabugan Ion PMP DA
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Teiș Alina PSD DA
231. Tîlvăr Angel PSD DA
232. Todor Adrian PSD DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Tomac Eugen PMP DA
235. Tripa Florin-Dan PSD DA
236. Tudor Beatrice PSD DA
237. Tudose Mihai PSD DA
238. Turcan Raluca PNL NU
239. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
240. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
241. Vasile Daniel Minoritati DA
242. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
243. Vass Levente UDMR DA
244. Văcaru Alin Vasile - DA
245. Velcea Nicolae PSD DA
246. Vexler Silviu Minoritati DA
247. Vișan George-Gabriel PSD DA
248. Vîlceanu Dan PNL NU
249. Vîrză Mihăiță PSD DA
250. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
251. Vlase Petru Gabriel PSD DA
252. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
254. Vosganian Varujan ALDE DA
255. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Zainea Cornel USR DA
258. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 aprilie 2018, 15:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro