Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2006 > 17:18 Versiunea pentru printare
Luni, 9 octombrie 2006, ora 17:18

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Pct.13
PL 14/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 158/2005 privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:164 55 30 16 32 9 7 7 8
- voturi pentru (DA):160 54 29 16 32 7 7 7 8
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - 1 - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PSD DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andreica Romică PNL DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bara Nicolae PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Băeșu George PSD DA
13. Bănicioiu Nicolae PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Brînză William Gabriel PD-L DA
21. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buciuta Ștefan Minoritati DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
27. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L DA
30. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
31. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
32. Călin Ion PSD DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Cliveti Minodora PSD DA
38. Cocrea Olguța - DA
39. Crăciunescu Grigore PNL DA
40. Cutean Vasile Emilian PSD DA
41. Dan Iosif PSD DA
42. Diaconescu Marin PRM DA
43. Dida Corneliu Ioan PSD DA
44. Dobre Traian PNL DA
45. Dragomir Gheorghe PNL DA
46. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
47. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
48. Dumitriu Mihai PSD DA
49. Dușa Mircea PSD DA
50. Duțu Stelian PD-L DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Faina Constantin PC DA
53. Fenechiu Relu PNL DA
54. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
55. Furo Iuliu Ioan PRM DA
56. Gabor Gheorghe PNL DA
57. Găleteanu Monalisa PSD DA
58. Gerea Andrei Dominic PNL DA
59. Gheorghe Valeriu PNL DA
60. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
61. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
62. Ghișe Ioan - DA
63. Giurgiu Mircia - DA
64. Glăvan Ștefan PC DA
65. Grigore Dan PD-L DA
66. Grosaru Mircea Minoritati DA
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
69. Hoinaru Marian PNL DA
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Ifrim Mircea PRM DA
72. Igaș Traian Constantin PD-L DA
73. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
74. Iordache Florin PSD DA
75. Iriza Marius PRM DA
76. Iustian Mircea Teodor PNL DA
77. Kerekes Károly UDMR DA
78. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
79. Lakatos Petru UDMR NU
80. Lambrino Radu PD-L DA
81. Lificiu Petru - DA
82. Liga Dănuț PD-L DA
83. Luchian Ion PNL DA
84. Macaleți Costică PSD DA
85. Man Mircea PD-L DA
86. Manolescu Oana Minoritati DA
87. Manta Pantelimon PC DA
88. Marin Constantin PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
90. Máté András-Levente UDMR DA
91. Mazăre Alexandru PSD DA
92. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
93. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
94. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
95. Mătușa Tudor PRM DA
96. Meir Nati - DA
97. Mihei Andrian-Sirojea - DA
98. Mircea Costache PRM DA
99. Mircovici Niculae Minoritati DA
100. Mironescu Laurențiu PD-L DA
101. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
102. Mitrea Manuela PSD DA
103. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
104. Mînzînă Ion PRM DA
105. Mocanu Alexandru PD-L DA
106. Mocanu Vasile PSD DA
107. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
108. Moisoiu Adrian PRM DA
109. Moldovan Emil Radu PSD DA
110. Momanu Corneliu PNL DA
111. Movilă Petru PD-L DA
112. Munteanu Ioan PSD DA
113. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
114. Nechita Aurel PSD DA
115. Nica Dan PSD DA
116. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
117. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
118. Nițulescu Teodor PRM DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Oancea Viorel PNL DA
121. Olarean Aurel PD-L DA
122. Ovidenie Costel - DA
123. Pardău Dumitru PNL DA
124. Paveliu Marian Sorin PNL -
125. Petrea Constantin PD-L DA
126. Ponta Victor-Viorel PSD DA
127. Pop Claudiu Adrian PSD DA
128. Popa Nicolae PC DA
129. Popescu Ionica Constanța PC DA
130. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
131. Preda Cezar-Florin PD-L DA
132. Preda Ion PNL DA
133. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
134. Pupeză Viorel PSD DA
135. Pușcă Mircea Valer PNL DA
136. Racoceanu Viorel PD-L DA
137. Radan Mihai Minoritati DA
138. Rădulescu Cristian PD-L DA
139. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
140. Rus Ioan Aurel PRM DA
141. Sanda Victor PSD DA
142. Sasu Ion PSD DA
143. Săniuță Marian-Florian PSD DA
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Soporan Vasile Filip PSD DA
146. Stan Ioan PSD DA
147. Stativă Irinel Ioan PSD DA
148. Stănișoară Mihai PD-L DA
149. Străchinaru Petre PD-L DA
150. Szekely Levente Csaba UDMR DA
151. Tărniceru Petru PSD DA
152. Toma Florentina Marilena PSD DA
153. Toma Horia-Victor PNL DA
154. Țundrea Ioan PC DA
155. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
156. Ungureanu Petre PNL DA
157. Ursărescu Dorinel PNL DA
158. Vasile Aurelia PSD DA
159. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
160. Văsioiu Horia PD-L DA
161. Vlădoiu Aurel PSD DA
162. Voinea Florea PSD DA
163. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
164. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 iunie 2019, 0:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro