Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2018 > 11:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 martie 2018, ora 11:22

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament admis - art.38 (3) lit.c) - PLx41/2018
PL 41/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.91/2017 pentru modificarea și completarea Legii-cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:187 105 33 21 7 4 6 8 3
- voturi pentru (DA):121 105 - - 6 3 1 5 1
- voturi împotrivă (NU):61 - 33 21 - - 5 1 1
- abțineri:5 - - - 1 1 - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bănicioiu Nicolae PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR NU
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bodea Marius PNL NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
21. Borza Remus-Adrian - DA
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bulai Iulian USR NU
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL NU
31. Cherecheș Viorica PNL NU
32. Chichirău Cosette-Paula USR NU
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Lavinia-Corina USR NU
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
42. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
43. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
45. Cupă Ion ALDE Abținere
46. Dehelean Silviu USR NU
47. Dinu Cristina-Elena PSD DA
48. Dîrzu Ioan PSD DA
49. Dobre Mircea-Titus PSD DA
50. Dobre Victor Paul PNL NU
51. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
53. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
54. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Farago Petru UDMR DA
57. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
58. Florea Oana-Consuela PSD DA
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Furtună Mirela PSD DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
62. Gavrilă Camelia PSD DA
63. Găină Mihăiță PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
66. Gheorghe Tinel PNL NU
67. Gherman Dumitru PSD DA
68. Gilia Claudia PSD DA
69. Giugea Nicolae PNL NU
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
71. Gudu Vasile PNL NU
72. Halici Nicușor PSD DA
73. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
74. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
75. Huncă Mihaela PSD DA
76. Iancu Marius-Ionel PSD DA
77. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
78. Ion Stelian-Cristian USR NU
79. Ioniță Antoneta PNL NU
80. Iordache Florin PSD DA
81. Jivan Luminița-Maria PSD DA
82. Lazăr Sorin PSD DA
83. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
84. Lovin Dumitru ALDE DA
85. Lungu Tudorița PNL NU
86. Lupașcu Costel PSD DA
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Manole Petre-Florin PSD DA
89. Marica Petru-Sorin PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
91. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
92. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
93. Mînzatu Roxana PSD DA
94. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
95. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
96. Movilă Petru PMP DA
97. Mușoiu Ștefan PSD DA
98. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
99. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
100. Neagu Nicolae PNL NU
101. Neață Eugen PSD DA
102. Nicoară Romeo Florin PNL NU
103. Nicolae Andrei PSD DA
104. Niță Nicu PSD DA
105. Nosa Iuliu PSD DA
106. Oteșanu Daniela PSD DA
107. Pană Adriana-Doina PSD DA
108. Paraschiv Rodica PSD DA
109. Pau Radu - Adrian PSD DA
110. Păle Dănuț PSD DA
111. Petrea Gabriel PSD DA
112. Petric Octavian PSD DA
113. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
114. Pop Andrei PSD DA
115. Pop Georgian PSD DA
116. Pop Tudor Rareș USR NU
117. Popa Florin PSD DA
118. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
119. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
120. Popescu Pavel PNL NU
121. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
122. Presură Alexandra PSD DA
123. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
124. Prună Cristina-Mădălina USR NU
125. Radu Anișoara PSD DA
126. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
127. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
128. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
129. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
130. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
131. Răduț Violeta PSD DA
132. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
133. Roman Florin-Claudiu PNL NU
134. Roman Ioan Sorin PSD DA
135. Romanescu Cristinel PNL NU
136. Roșca Lucreția PSD DA
137. Rotaru Alexandru PSD DA
138. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
139. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
140. Simion Lucian-Eduard PSD DA
141. Simionca Ionuț PMP NU
142. Simonis Alfred - Robert PSD DA
143. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
144. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
145. Solomon Adrian PSD DA
146. Spânu Ion PSD DA
147. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
148. Stan Viorel PSD DA
149. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
150. Stancu Florinel PSD DA
151. Stativă Irinel Ioan PSD DA
152. Stănescu Alexandru PSD DA
153. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
154. Suciu Matei PSD DA
155. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
156. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
157. Șotcan Theodora PSD DA
158. Ștefan Ion PNL NU
159. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
160. Tabugan Ion PMP NU
161. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
162. Teiș Alina PSD DA
163. Tîlvăr Angel PSD DA
164. Todor Adrian PSD DA
165. Toma Ilie PSD DA
166. Tomac Eugen PMP NU
167. Tudor Beatrice PSD DA
168. Tudose Mihai PSD DA
169. Turcan Raluca PNL NU
170. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
171. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
172. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
173. Varga Glad-Aurel PNL NU
174. Vasile Daniel Minoritati DA
175. Velcea Nicolae PSD DA
176. Vexler Silviu Minoritati DA
177. Vișan George-Gabriel PSD DA
178. Vîlceanu Dan PNL NU
179. Vîrză Mihăiță PSD DA
180. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
181. Vlase Petru Gabriel PSD DA
182. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
183. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
184. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
185. Zainea Cornel USR NU
186. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
187. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 16 august 2018, 20:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro