Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2018 > 11:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 martie 2018, ora 11:24

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament respins - amr.24 - PLx41/2018
PL 41/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.91/2017 pentru modificarea și completarea Legii-cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:189 104 30 20 14 4 5 9 3
- voturi pentru (DA):58 - 30 20 - - 5 2 1
- voturi împotrivă (NU):128 104 - - 14 4 - 5 1
- abțineri:3 - - - - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Axinte Vasile PSD NU
5. Babuș Radu PSD NU
6. Balan Ioan PNL DA
7. Bălănescu Alexandru PSD NU
8. Bănicioiu Nicolae PSD NU
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Benkő Erika UDMR NU
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
22. Borza Remus-Adrian - NU
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bulai Iulian USR DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Calotă Florică Ică ALDE NU
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Cherecheș Viorica PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chiriac Viorel PSD NU
35. Ciocan Dan PSD NU
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
38. Cîtea Vasile PSD NU
39. Cobuz Maricela PSD NU
40. Cocoș Vasile PSD NU
41. Cosma Lavinia-Corina USR DA
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
43. Csép Éva-Andrea UDMR NU
44. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
45. Csoma Botond UDMR NU
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
48. Cupă Ion ALDE NU
49. Dehelean Silviu USR DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD NU
51. Dîrzu Ioan PSD NU
52. Dobre Mircea-Titus PSD NU
53. Dobre Victor Paul PNL DA
54. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
56. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
57. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR NU
59. Farago Petru UDMR NU
60. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
61. Florea Oana-Consuela PSD NU
62. Floroiu Ionel PSD NU
63. Furtună Mirela PSD NU
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gavrilă Camelia PSD NU
66. Găină Mihăiță PSD NU
67. Georgescu Nicolae PSD NU
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
69. Gheorghe Tinel PNL DA
70. Gherman Dumitru PSD NU
71. Gilia Claudia PSD NU
72. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
73. Gudu Vasile PNL DA
74. Halici Nicușor PSD NU
75. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
76. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
77. Huncă Mihaela PSD NU
78. Iancu Marius-Ionel PSD NU
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
80. Ion Stelian-Cristian USR DA
81. Ioniță Antoneta PNL DA
82. Iordache Florin PSD NU
83. Jivan Luminița-Maria PSD NU
84. Lazăr Sorin PSD NU
85. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
86. Lovin Dumitru ALDE NU
87. Lungu Tudorița PNL DA
88. Lupașcu Costel PSD NU
89. Macovei Silviu Nicu PSD NU
90. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
91. Manole Petre-Florin PSD NU
92. Marica Petru-Sorin PSD NU
93. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
94. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
95. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
96. Mînzatu Roxana PSD NU
97. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
98. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
99. Movilă Petru PMP DA
100. Mușoiu Ștefan PSD NU
101. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
102. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
103. Neață Eugen PSD NU
104. Nicoară Romeo Florin PNL DA
105. Nicolae Andrei PSD NU
106. Niță Nicu PSD NU
107. Nosa Iuliu PSD NU
108. Oteșanu Daniela PSD NU
109. Pană Adriana-Doina PSD NU
110. Paraschiv Rodica PSD NU
111. Pau Radu - Adrian PSD NU
112. Păle Dănuț PSD NU
113. Petrea Gabriel PSD NU
114. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
115. Petric Octavian PSD NU
116. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
117. Pop Andrei PSD NU
118. Pop Georgian PSD NU
119. Pop Tudor Rareș USR DA
120. Popa Florin PSD NU
121. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
122. Popescu Pavel PNL DA
123. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
124. Presură Alexandra PSD NU
125. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
126. Prună Cristina-Mădălina USR DA
127. Radu Anișoara PSD NU
128. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
129. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
130. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
131. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
132. Răduț Violeta PSD NU
133. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
134. Roman Florin-Claudiu PNL DA
135. Roman Ioan Sorin PSD NU
136. Romanescu Cristinel PNL DA
137. Roșca Lucreția PSD NU
138. Rotaru Alexandru PSD NU
139. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
140. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
141. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
142. Seres Dénes UDMR NU
143. Simion Lucian-Eduard PSD NU
144. Simonis Alfred - Robert PSD NU
145. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
146. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
147. Solomon Adrian PSD NU
148. Spânu Ion PSD NU
149. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
150. Stan Viorel PSD NU
151. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
152. Stancu Florinel PSD NU
153. Stativă Irinel Ioan PSD NU
154. Stănescu Alexandru PSD NU
155. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
156. Suciu Matei PSD NU
157. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
158. Szabó Ödön UDMR NU
159. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
160. Șotcan Theodora PSD NU
161. Ștefan Ion PNL DA
162. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
163. Tabugan Ion PMP DA
164. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
165. Teiș Alina PSD NU
166. Tîlvăr Angel PSD NU
167. Todor Adrian PSD NU
168. Toma Ilie PSD NU
169. Tomac Eugen PMP DA
170. Tudor Beatrice PSD NU
171. Tudose Mihai PSD NU
172. Turcan Raluca PNL DA
173. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
174. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
175. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
176. Vasile Daniel Minoritati NU
177. Vass Levente UDMR NU
178. Velcea Nicolae PSD NU
179. Vexler Silviu Minoritati NU
180. Vișan George-Gabriel PSD NU
181. Vîlceanu Dan PNL DA
182. Vîrză Mihăiță PSD NU
183. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
184. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
185. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
186. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
187. Zainea Cornel USR DA
188. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
189. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 septembrie 2018, 6:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro