Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2018 > 11:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 martie 2018, ora 11:26

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament respins - amr.60 - PLx41/2018
PL 41/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.91/2017 pentru modificarea și completarea Legii-cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:189 100 34 22 13 3 6 8 3
- voturi pentru (DA):67 - 34 22 - - 6 2 3
- voturi împotrivă (NU):119 100 - - 13 3 - 3 -
- abțineri:3 - - - - - - 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Babuș Radu PSD NU
7. Balan Ioan PNL DA
8. Bălănescu Alexandru PSD NU
9. Bănicioiu Nicolae PSD NU
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Bende Sándor UDMR NU
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Benkő Erika UDMR NU
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
22. Borza Remus-Adrian - DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bulai Iulian USR DA
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Calotă Florică Ică ALDE NU
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Cherecheș Viorica PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chiriac Viorel PSD NU
35. Ciocan Dan PSD NU
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
38. Cîtea Vasile PSD NU
39. Cobuz Maricela PSD NU
40. Cocoș Vasile PSD NU
41. Cosma Lavinia-Corina USR DA
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
43. Cristache Cătălin PMP DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR NU
45. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
48. Cupă Ion ALDE NU
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dehelean Silviu USR DA
51. Dinu Cristina-Elena PSD NU
52. Dîrzu Ioan PSD NU
53. Dobre Mircea-Titus PSD NU
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
57. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
58. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR NU
60. Farago Petru UDMR NU
61. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
62. Florea Oana-Consuela PSD NU
63. Floroiu Ionel PSD NU
64. Furtună Mirela PSD NU
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilă Camelia PSD NU
67. Găină Mihăiță PSD NU
68. Georgescu Nicolae PSD NU
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
70. Gheorghe Tinel PNL DA
71. Gherman Dumitru PSD NU
72. Gilia Claudia PSD NU
73. Giugea Nicolae PNL DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
75. Gudu Vasile PNL DA
76. Halici Nicușor PSD NU
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
78. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
79. Huncă Mihaela PSD NU
80. Iancu Marius-Ionel PSD NU
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
82. Ion Stelian-Cristian USR DA
83. Ioniță Antoneta PNL DA
84. Iordache Florin PSD NU
85. Lazăr Sorin PSD NU
86. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
87. Lungu Tudorița PNL DA
88. Lupașcu Costel PSD NU
89. Lupescu Dumitru USR DA
90. Macovei Silviu Nicu PSD NU
91. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
92. Manole Petre-Florin PSD NU
93. Marica Petru-Sorin PSD NU
94. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
95. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
96. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
97. Mînzatu Roxana PSD NU
98. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
99. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
100. Mușoiu Ștefan PSD NU
101. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
102. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
103. Neagu Nicolae PNL DA
104. Neață Eugen PSD NU
105. Nicoară Romeo Florin PNL DA
106. Nicolae Andrei PSD NU
107. Niță Nicu PSD NU
108. Nosa Iuliu PSD NU
109. Olar Corneliu PNL DA
110. Oros Nechita-Adrian PNL DA
111. Oteșanu Daniela PSD NU
112. Pană Adriana-Doina PSD NU
113. Paraschiv Rodica PSD NU
114. Pau Radu - Adrian PSD NU
115. Păle Dănuț PSD NU
116. Petrea Gabriel PSD NU
117. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
118. Petric Octavian PSD NU
119. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
120. Pop Andrei PSD NU
121. Pop Georgian PSD NU
122. Pop Tudor Rareș USR DA
123. Popa Florin PSD NU
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
125. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
126. Popescu Pavel PNL DA
127. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
128. Presură Alexandra PSD NU
129. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
130. Prună Cristina-Mădălina USR DA
131. Radu Anișoara PSD NU
132. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
133. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
134. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
135. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
136. Răduț Violeta PSD NU
137. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
138. Roman Florin-Claudiu PNL DA
139. Roman Ioan Sorin PSD NU
140. Romanescu Cristinel PNL DA
141. Rotaru Alexandru PSD NU
142. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
143. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
144. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
145. Seres Dénes UDMR NU
146. Simion Lucian-Eduard PSD NU
147. Simionca Ionuț PMP DA
148. Simonis Alfred - Robert PSD NU
149. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
150. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
151. Solomon Adrian PSD NU
152. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
153. Stan Viorel PSD NU
154. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
155. Stancu Florinel PSD NU
156. Stativă Irinel Ioan PSD NU
157. Stănescu Alexandru PSD NU
158. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
159. Suciu Matei PSD NU
160. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
161. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
162. Șotcan Theodora PSD NU
163. Ștefan Ion PNL DA
164. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
165. Tabugan Ion PMP DA
166. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
167. Teiș Alina PSD NU
168. Tîlvăr Angel PSD NU
169. Todor Adrian PSD NU
170. Toma Ilie PSD NU
171. Tomac Eugen PMP DA
172. Tudor Beatrice PSD NU
173. Tudose Mihai PSD NU
174. Turcan Raluca PNL DA
175. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
176. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
177. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
178. Varga Glad-Aurel PNL DA
179. Vasile Daniel Minoritati NU
180. Vass Levente UDMR NU
181. Velcea Nicolae PSD NU
182. Vișan George-Gabriel PSD NU
183. Vîlceanu Dan PNL DA
184. Vîrză Mihăiță PSD NU
185. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
186. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
187. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
188. Zainea Cornel USR DA
189. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 16:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro