Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2018 > 11:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 martie 2018, ora 11:26

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament admis - anexa nr.II, art.5 -PLx41/2018
PL 41/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.91/2017 pentru modificarea și completarea Legii-cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:191 102 33 21 14 4 5 9 3
- voturi pentru (DA):126 101 - - 14 4 1 5 1
- voturi împotrivă (NU):61 1 33 21 - - 4 1 1
- abțineri:4 - - - - - - 3 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bănicioiu Nicolae PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR NU
15. Benkő Erika UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bodea Marius PNL NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bontea Vlad PSD DA
22. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
23. Borza Remus-Adrian - DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR NU
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Cherecheș Florica PNL NU
33. Cherecheș Viorica PNL NU
34. Chichirău Cosette-Paula USR NU
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Ciocan Dan PSD DA
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Cosma Lavinia-Corina USR NU
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
44. Cristache Cătălin PMP DA
45. Csép Éva-Andrea UDMR DA
46. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
47. Csoma Botond UDMR DA
48. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
49. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Cupșa Ioan PNL NU
52. Dehelean Silviu USR NU
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobre Mircea-Titus PSD DA
56. Dobre Victor Paul PNL NU
57. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
58. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
59. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
60. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Farago Petru UDMR DA
63. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
64. Florea Oana-Consuela PSD DA
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
68. Gavrilă Camelia PSD DA
69. Găină Mihăiță PSD DA
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
72. Gheorghe Tinel PNL NU
73. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
74. Gherman Dumitru PSD DA
75. Gilia Claudia PSD DA
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
77. Gudu Vasile PNL NU
78. Halici Nicușor PSD DA
79. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
80. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
81. Huncă Mihaela PSD DA
82. Iancu Marius-Ionel PSD DA
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
84. Ion Stelian-Cristian USR NU
85. Ioniță Antoneta PNL NU
86. Iordache Florin PSD DA
87. Lazăr Sorin PSD DA
88. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
89. Lovin Dumitru ALDE DA
90. Lungu Tudorița PNL NU
91. Lupașcu Costel PSD DA
92. Lupescu Dumitru USR NU
93. Macovei Silviu Nicu PSD DA
94. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
95. Manole Petre-Florin PSD DA
96. Marica Petru-Sorin PSD DA
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
98. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
99. Mînzatu Roxana PSD DA
100. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
101. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
102. Mușoiu Ștefan PSD DA
103. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
104. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
105. Neagu Nicolae PNL NU
106. Neață Eugen PSD DA
107. Nicoară Romeo Florin PNL NU
108. Nicolae Andrei PSD DA
109. Niță Nicu PSD DA
110. Nosa Iuliu PSD DA
111. Olar Corneliu PNL NU
112. Oros Nechita-Adrian PNL NU
113. Oteșanu Daniela PSD DA
114. Pană Adriana-Doina PSD DA
115. Paraschiv Rodica PSD DA
116. Pau Radu - Adrian PSD DA
117. Păle Dănuț PSD DA
118. Petrea Gabriel PSD DA
119. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
120. Petric Octavian PSD DA
121. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
122. Pop Andrei PSD DA
123. Pop Georgian PSD DA
124. Pop Tudor Rareș USR NU
125. Popa Florin PSD DA
126. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
127. Popescu Pavel PNL NU
128. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
129. Presură Alexandra PSD DA
130. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
131. Prună Cristina-Mădălina USR NU
132. Radu Anișoara PSD DA
133. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
134. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
135. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
136. Răduț Violeta PSD DA
137. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
138. Roman Florin-Claudiu PNL NU
139. Roman Ioan Sorin PSD DA
140. Romanescu Cristinel PNL NU
141. Roșca Lucreția PSD NU
142. Rotaru Alexandru PSD DA
143. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
144. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
145. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
146. Seres Dénes UDMR DA
147. Simion Lucian-Eduard PSD DA
148. Simonis Alfred - Robert PSD DA
149. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
150. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
151. Solomon Adrian PSD DA
152. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
153. Stan Viorel PSD DA
154. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
155. Stancu Florinel PSD DA
156. Stativă Irinel Ioan PSD DA
157. Stănescu Alexandru PSD DA
158. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
159. Suciu Matei PSD DA
160. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
161. Szabó Ödön UDMR DA
162. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
163. Șotcan Theodora PSD DA
164. Ștefan Ion PNL NU
165. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Tabugan Ion PMP NU
167. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
168. Teiș Alina PSD DA
169. Tîlvăr Angel PSD DA
170. Todor Adrian PSD DA
171. Toma Ilie PSD DA
172. Tomac Eugen PMP NU
173. Tudor Beatrice PSD DA
174. Tudose Mihai PSD DA
175. Turcan Raluca PNL NU
176. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
177. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
178. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
179. Varga Glad-Aurel PNL NU
180. Vasile Daniel Minoritati DA
181. Vass Levente UDMR DA
182. Velcea Nicolae PSD DA
183. Vișan George-Gabriel PSD DA
184. Vîlceanu Dan PNL NU
185. Vîrză Mihăiță PSD DA
186. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
187. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
188. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
189. Zainea Cornel USR NU
190. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
191. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 aprilie 2018, 7:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro