Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2018 > 11:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 martie 2018, ora 11:28

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament respins - amr.38 - PLx41/2018
PL 41/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.91/2017 pentru modificarea și completarea Legii-cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:186 104 34 20 9 4 4 8 3
- voturi pentru (DA):66 3 34 20 - - 4 3 2
- voturi împotrivă (NU):117 100 - - 8 4 - 4 1
- abțineri:2 1 - - 1 - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD NU
7. Balan Ioan PNL DA
8. Bălănescu Alexandru PSD NU
9. Bănicioiu Nicolae PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benedek Zacharie UDMR NU
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
15. Bodea Marius PNL DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
20. Borza Remus-Adrian - NU
21. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Burciu Cristina PSD NU
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Cherecheș Viorica PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chiriac Viorel PSD NU
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
37. Cîtea Vasile PSD NU
38. Cobuz Maricela PSD NU
39. Cocoș Vasile PSD NU
40. Cosma Lavinia-Corina USR DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Cristache Cătălin PMP DA
43. Csép Éva-Andrea UDMR NU
44. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
47. Cupă Ion ALDE NU
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Dehelean Silviu USR DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD NU
51. Dîrzu Ioan PSD NU
52. Dobre Mircea-Titus PSD NU
53. Dobre Victor Paul PNL DA
54. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
56. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
57. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR NU
59. Farago Petru UDMR NU
60. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
61. Florea Oana-Consuela PSD NU
62. Floroiu Ionel PSD NU
63. Furtună Mirela PSD NU
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Găină Mihăiță PSD NU
67. Georgescu Nicolae PSD NU
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
69. Gheorghe Tinel PNL DA
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
71. Gherman Dumitru PSD NU
72. Gilia Claudia PSD NU
73. Giugea Nicolae PNL DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
75. Gudu Vasile PNL DA
76. Halici Nicușor PSD NU
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
78. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
79. Huncă Mihaela PSD NU
80. Iancu Marius-Ionel PSD NU
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
82. Ion Stelian-Cristian USR DA
83. Iordache Florin PSD NU
84. Jivan Luminița-Maria PSD NU
85. Lazăr Sorin PSD NU
86. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
87. Lovin Dumitru ALDE NU
88. Lungu Tudorița PNL DA
89. Lupașcu Costel PSD NU
90. Lupescu Dumitru USR DA
91. Macovei Silviu Nicu PSD NU
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
93. Manole Petre-Florin PSD NU
94. Marica Petru-Sorin PSD NU
95. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
96. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
97. Mînzatu Roxana PSD NU
98. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
99. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
100. Movilă Petru PMP DA
101. Mușoiu Ștefan PSD NU
102. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
103. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
104. Neagu Nicolae PNL DA
105. Neață Eugen PSD NU
106. Nicoară Romeo Florin PNL DA
107. Nicolae Andrei PSD NU
108. Niță Nicu PSD NU
109. Nosa Iuliu PSD NU
110. Olar Corneliu PNL DA
111. Oros Nechita-Adrian PNL DA
112. Oteșanu Daniela PSD NU
113. Pană Adriana-Doina PSD NU
114. Paraschiv Rodica PSD NU
115. Pau Radu - Adrian PSD NU
116. Păle Dănuț PSD NU
117. Petrea Gabriel PSD NU
118. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
119. Petric Octavian PSD NU
120. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
121. Pop Andrei PSD NU
122. Pop Georgian PSD NU
123. Pop Tudor Rareș USR DA
124. Popa Florin PSD NU
125. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
126. Popescu Pavel PNL DA
127. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
128. Presură Alexandra PSD NU
129. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
130. Prună Cristina-Mădălina USR DA
131. Radu Anișoara PSD NU
132. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
133. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
134. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
135. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
136. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
137. Răduț Violeta PSD NU
138. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
139. Roman Florin-Claudiu PNL DA
140. Roman Ioan Sorin PSD NU
141. Romanescu Cristinel PNL DA
142. Roșca Lucreția PSD Abținere
143. Rotaru Alexandru PSD NU
144. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
145. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
146. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
147. Simion Lucian-Eduard PSD NU
148. Simonis Alfred - Robert PSD NU
149. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
150. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
151. Solomon Adrian PSD NU
152. Spânu Ion PSD NU
153. Stan Viorel PSD NU
154. Stancu Florinel PSD NU
155. Stativă Irinel Ioan PSD NU
156. Stănescu Alexandru PSD NU
157. Suciu Matei PSD NU
158. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
159. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
160. Șotcan Theodora PSD NU
161. Ștefan Ion PNL DA
162. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
163. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
164. Teiș Alina PSD NU
165. Tîlvăr Angel PSD NU
166. Todor Adrian PSD NU
167. Toma Ilie PSD NU
168. Tomac Eugen PMP DA
169. Tudor Beatrice PSD NU
170. Tudose Mihai PSD NU
171. Turcan Raluca PNL DA
172. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
173. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
174. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
175. Vasile Daniel Minoritati NU
176. Vass Levente UDMR Abținere
177. Velcea Nicolae PSD NU
178. Vișan George-Gabriel PSD DA
179. Vîlceanu Dan PNL DA
180. Vîrză Mihăiță PSD NU
181. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
182. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
183. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
184. Zainea Cornel USR DA
185. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
186. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 iulie 2018, 13:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro