Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2018 > 11:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 martie 2018, ora 11:28

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament admis - ama 20 -40 -PLx41/2018
PL 41/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.91/2017 pentru modificarea și completarea Legii-cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:186 106 33 20 9 4 3 8 3
- voturi pentru (DA):121 102 1 - 9 4 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):62 3 32 20 - - 3 1 3
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bănicioiu Nicolae PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bodea Marius PNL NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
20. Borza Remus-Adrian - NU
21. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR NU
25. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL NU
32. Cherecheș Viorica PNL NU
33. Chichirău Cosette-Paula USR NU
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD NU
39. Cobuz Maricela PSD DA
40. Cocoș Vasile PSD DA
41. Cosma Lavinia-Corina USR NU
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
43. Csép Éva-Andrea UDMR DA
44. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Cupșa Ioan PNL NU
50. Dehelean Silviu USR NU
51. Dinu Cristina-Elena PSD DA
52. Dîrzu Ioan PSD DA
53. Dobre Mircea-Titus PSD DA
54. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
56. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
57. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Farago Petru UDMR DA
60. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
61. Florea Oana-Consuela PSD DA
62. Floroiu Ionel PSD DA
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Găină Mihăiță PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
69. Gheorghe Tinel PNL NU
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
71. Gherman Dumitru PSD DA
72. Gilia Claudia PSD DA
73. Giugea Nicolae PNL NU
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
75. Gudu Vasile PNL NU
76. Halici Nicușor PSD DA
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
78. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
79. Huncă Mihaela PSD DA
80. Iancu Marius-Ionel PSD DA
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Ion Stelian-Cristian USR NU
83. Iordache Florin PSD DA
84. Jivan Luminița-Maria PSD DA
85. Lazăr Sorin PSD DA
86. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
87. Lovin Dumitru ALDE DA
88. Lungu Tudorița PNL NU
89. Lupașcu Costel PSD DA
90. Lupescu Dumitru USR NU
91. Macovei Silviu Nicu PSD DA
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
93. Manole Petre-Florin PSD DA
94. Marica Petru-Sorin PSD DA
95. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
96. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
97. Mînzatu Roxana PSD DA
98. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
99. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
100. Mușoiu Ștefan PSD DA
101. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
102. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
103. Neagu Nicolae PNL NU
104. Neață Eugen PSD DA
105. Nicoară Romeo Florin PNL NU
106. Nicolae Andrei PSD DA
107. Niță Nicu PSD NU
108. Nosa Iuliu PSD DA
109. Olar Corneliu PNL NU
110. Oros Nechita-Adrian PNL NU
111. Oteșanu Daniela PSD DA
112. Pană Adriana-Doina PSD DA
113. Paraschiv Rodica PSD DA
114. Pau Radu - Adrian PSD DA
115. Păle Dănuț PSD DA
116. Petrea Gabriel PSD DA
117. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
118. Petric Octavian PSD DA
119. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
120. Pop Andrei PSD DA
121. Pop Georgian PSD DA
122. Pop Tudor Rareș USR NU
123. Popa Florin PSD DA
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
125. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
126. Presură Alexandra PSD DA
127. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
128. Prună Cristina-Mădălina USR NU
129. Radu Anișoara PSD DA
130. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
131. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
132. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
133. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
134. Răduț Violeta PSD DA
135. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
136. Roman Florin-Claudiu PNL NU
137. Roman Ioan Sorin PSD DA
138. Romanescu Cristinel PNL NU
139. Roșca Lucreția PSD DA
140. Rotaru Alexandru PSD DA
141. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
142. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
143. Simion Lucian-Eduard PSD DA
144. Simionca Ionuț PMP NU
145. Simonis Alfred - Robert PSD DA
146. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
147. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
148. Solomon Adrian PSD DA
149. Spânu Ion PSD DA
150. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
151. Stan Viorel PSD DA
152. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
153. Stancu Florinel PSD DA
154. Stativă Irinel Ioan PSD DA
155. Stănescu Alexandru PSD DA
156. Suciu Matei PSD DA
157. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
158. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
159. Șotcan Theodora PSD DA
160. Șovăială Constantin PNL NU
161. Ștefan Ion PNL NU
162. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
164. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
165. Teiș Alina PSD DA
166. Tîlvăr Angel PSD DA
167. Todor Adrian PSD DA
168. Toma Ilie PSD -
169. Tomac Eugen PMP NU
170. Tudor Beatrice PSD DA
171. Tudose Mihai PSD DA
172. Turcan Raluca PNL NU
173. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
174. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
175. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
176. Vasile Daniel Minoritati DA
177. Velcea Nicolae PSD DA
178. Vișan George-Gabriel PSD DA
179. Vîlceanu Dan PNL DA
180. Vîrză Mihăiță PSD DA
181. Vlase Petru Gabriel PSD DA
182. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
183. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
184. Zainea Cornel USR NU
185. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
186. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 septembrie 2018, 7:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro