Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2018 > 11:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 martie 2018, ora 11:33

Subiect vot: Prelungire program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:178 97 33 20 11 3 3 8 3
- voturi pentru (DA):169 97 28 18 11 3 2 8 2
- voturi împotrivă (NU):5 - 4 - - - 1 - -
- abțineri:4 - 1 2 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benga Tudor - Vlad USR DA
12. Benkő Erika UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bodea Marius PNL DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Borza Remus-Adrian - DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Cherecheș Viorica PNL DA
30. Chichirău Cosette-Paula USR DA
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Cobuz Maricela PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Cosma Lavinia-Corina USR DA
38. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
39. Cristache Cătălin PMP DA
40. Csép Éva-Andrea UDMR DA
41. Csoma Botond UDMR DA
42. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
43. Cupă Ion ALDE DA
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Dehelean Silviu USR DA
46. Dinu Cristina-Elena PSD DA
47. Dîrzu Ioan PSD DA
48. Dobre Mircea-Titus PSD DA
49. Dobre Victor Paul PNL DA
50. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
53. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Farago Petru UDMR DA
56. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
57. Florea Oana-Consuela PSD DA
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Furtună Mirela PSD DA
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Gavrilă Camelia PSD DA
62. Găină Mihăiță PSD DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
65. Gheorghe Tinel PNL DA
66. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
67. Gherman Dumitru PSD DA
68. Gilia Claudia PSD DA
69. Giugea Nicolae PNL DA
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
71. Halici Nicușor PSD DA
72. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
73. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
74. Huncă Mihaela PSD DA
75. Iancu Marius-Ionel PSD DA
76. Intotero Natalia-Elena PSD DA
77. Ion Stelian-Cristian USR DA
78. Iordache Florin PSD DA
79. Jivan Luminița-Maria PSD DA
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
82. Lovin Dumitru ALDE DA
83. Lungu Tudorița PNL DA
84. Lupașcu Costel PSD DA
85. Lupescu Dumitru USR DA
86. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
87. Manole Petre-Florin PSD DA
88. Marica Petru-Sorin PSD DA
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
90. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
91. Mînzatu Roxana PSD DA
92. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
93. Mușoiu Ștefan PSD DA
94. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
96. Neagu Nicolae PNL DA
97. Neață Eugen PSD DA
98. Nicoară Romeo Florin PNL DA
99. Nicolae Andrei PSD DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Olar Corneliu PNL NU
102. Oros Nechita-Adrian PNL DA
103. Pană Adriana-Doina PSD DA
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Pau Radu - Adrian PSD DA
106. Păle Dănuț PSD DA
107. Petrea Gabriel PSD DA
108. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
109. Petric Octavian PSD DA
110. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
111. Pop Andrei PSD DA
112. Pop Georgian PSD DA
113. Popa Florin PSD DA
114. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
115. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
116. Popescu Pavel PNL DA
117. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
118. Presură Alexandra PSD DA
119. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
120. Prună Cristina-Mădălina USR DA
121. Radu Anișoara PSD DA
122. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
123. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
124. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
125. Răduț Violeta PSD DA
126. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
127. Roman Florin-Claudiu PNL DA
128. Roman Ioan Sorin PSD DA
129. Romanescu Cristinel PNL DA
130. Roșca Lucreția PSD DA
131. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
132. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
133. Simion Lucian-Eduard PSD DA
134. Simionca Ionuț PMP DA
135. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
136. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
137. Solomon Adrian PSD DA
138. Spânu Ion PSD DA
139. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
140. Stan Viorel PSD DA
141. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
142. Stancu Florinel PSD DA
143. Stativă Irinel Ioan PSD DA
144. Stănescu Alexandru PSD DA
145. Suciu Matei PSD DA
146. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
147. Szabó Ödön UDMR DA
148. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
149. Șișcu George PNL DA
150. Șotcan Theodora PSD DA
151. Ștefan Ion PNL DA
152. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
153. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
154. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
155. Teiș Alina PSD DA
156. Tîlvăr Angel PSD DA
157. Todor Adrian PSD DA
158. Toma Ilie PSD DA
159. Tudor Beatrice PSD DA
160. Tudose Mihai PSD DA
161. Turcan Raluca PNL DA
162. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
163. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
164. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
165. Varga Glad-Aurel PNL DA
166. Vasile Daniel Minoritati DA
167. Vass Levente UDMR DA
168. Velcea Nicolae PSD DA
169. Vexler Silviu Minoritati DA
170. Vișan George-Gabriel PSD DA
171. Vîlceanu Dan PNL DA
172. Vîrză Mihăiță PSD DA
173. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
174. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
175. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
176. Zainea Cornel USR DA
177. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 aprilie 2018, 7:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro