Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2018 > 11:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 martie 2018, ora 11:44

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Prelungire timp dezbatere amendamente respinse
PL 41/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.91/2017 pentru modificarea și completarea Legii-cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:189 100 37 22 10 5 4 8 3
- voturi pentru (DA):67 - 37 22 - - 4 3 1
- voturi împotrivă (NU):119 100 - - 10 5 - 3 1
- abțineri:3 - - - - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Bălănescu Alexandru PSD NU
10. Bănicioiu Nicolae PSD NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Benkő Erika UDMR NU
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
23. Borza Remus-Adrian - NU
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
27. Bulai Iulian USR DA
28. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
29. Burciu Cristina PSD NU
30. Căciulă Aurel PSD NU
31. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Cherecheș Viorica PNL DA
34. Chichirău Cosette-Paula USR DA
35. Chiriac Viorel PSD NU
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
38. Cobuz Maricela PSD NU
39. Cocoș Vasile PSD NU
40. Cosma Lavinia-Corina USR DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Cristache Cătălin PMP DA
43. Csép Éva-Andrea UDMR NU
44. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
45. Csoma Botond UDMR NU
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
48. Cupă Ion ALDE NU
49. Cupșa Ioan PNL DA
50. Dan Nicușor Daniel USR DA
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD NU
53. Dîrzu Ioan PSD NU
54. Dobre Mircea-Titus PSD NU
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
58. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
59. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR NU
61. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
62. Florea Oana-Consuela PSD NU
63. Floroiu Ionel PSD NU
64. Furtună Mirela PSD NU
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilă Camelia PSD NU
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
68. Găină Mihăiță PSD NU
69. Georgescu Nicolae PSD NU
70. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
71. Gheorghe Tinel PNL DA
72. Gherman Dumitru PSD NU
73. Ghilea Găvrilă PNL DA
74. Gilia Claudia PSD NU
75. Giugea Nicolae PNL DA
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
77. Gudu Vasile PNL DA
78. Halici Nicușor PSD NU
79. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
80. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
81. Huncă Mihaela PSD NU
82. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
83. Ion Stelian-Cristian USR DA
84. Iordache Florin PSD NU
85. Jivan Luminița-Maria PSD NU
86. Korodi Attila UDMR NU
87. Lazăr Sorin PSD NU
88. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
89. Lovin Dumitru ALDE NU
90. Lungu Tudorița PNL DA
91. Lupașcu Costel PSD NU
92. Lupescu Dumitru USR DA
93. Manole Petre-Florin PSD NU
94. Mareș Mara PNL DA
95. Marica Petru-Sorin PSD NU
96. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
97. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
98. Mînzatu Roxana PSD NU
99. Mohaci Mihai PSD NU
100. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
101. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
102. Mușoiu Ștefan PSD NU
103. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
104. Neagu Nicolae PNL DA
105. Neață Eugen PSD NU
106. Nicoară Romeo Florin PNL DA
107. Nicolae Andrei PSD NU
108. Nistor Laurențiu PSD NU
109. Niță Nicu PSD NU
110. Nosa Iuliu PSD NU
111. Olar Corneliu PNL DA
112. Oros Nechita-Adrian PNL DA
113. Palăr Ionel PNL DA
114. Pană Adriana-Doina PSD NU
115. Paraschiv Rodica PSD NU
116. Pau Radu - Adrian PSD NU
117. Păle Dănuț PSD NU
118. Petrea Gabriel PSD NU
119. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
120. Petric Octavian PSD NU
121. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
122. Pop Andrei PSD NU
123. Pop Georgian PSD NU
124. Pop Tudor Rareș USR DA
125. Popa Florin PSD NU
126. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
127. Popescu Pavel PNL DA
128. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
129. Presură Alexandra PSD NU
130. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
131. Prună Cristina-Mădălina USR DA
132. Radu Anișoara PSD NU
133. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
134. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
135. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
136. Răduț Violeta PSD NU
137. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
138. Roman Florin-Claudiu PNL DA
139. Roman Ioan Sorin PSD NU
140. Romanescu Cristinel PNL DA
141. Rotaru Alexandru PSD NU
142. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
143. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
144. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
145. Simion Lucian-Eduard PSD NU
146. Simonis Alfred - Robert PSD NU
147. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
148. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
149. Solomon Adrian PSD NU
150. Spânu Ion PSD NU
151. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
152. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
153. Stancu Florinel PSD NU
154. Stativă Irinel Ioan PSD NU
155. Stănescu Alexandru PSD NU
156. Suciu Matei PSD NU
157. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
158. Szabó Ödön UDMR NU
159. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
160. Șotcan Theodora PSD NU
161. Ștefan Corneliu PSD NU
162. Ștefan Ion PNL DA
163. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
164. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
165. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
166. Teiș Alina PSD NU
167. Tîlvăr Angel PSD NU
168. Todor Adrian PSD NU
169. Toma Ilie PSD NU
170. Tomac Eugen PMP DA
171. Tudor Beatrice PSD NU
172. Tudose Mihai PSD NU
173. Turcan Raluca PNL DA
174. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
175. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
176. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
177. Vasile Daniel Minoritati NU
178. Vass Levente UDMR NU
179. Velcea Nicolae PSD NU
180. Vexler Silviu Minoritati NU
181. Vișan George-Gabriel PSD NU
182. Vîrză Mihăiță PSD NU
183. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
184. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
185. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
186. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
187. Zainea Cornel USR DA
188. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
189. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 septembrie 2018, 19:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro