Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2018 > 11:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 martie 2018, ora 11:56

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament admis - ama. 21- 40 -PLx41/2018
PL 41/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.91/2017 pentru modificarea și completarea Legii-cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:189 102 33 19 12 5 5 10 3
- voturi pentru (DA):126 102 1 - 12 4 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):58 - 32 19 - - 5 - 2
- abțineri:5 - - - - 1 - 4 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Birchall Ana PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bodea Marius PNL NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
22. Borza Remus-Adrian - DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bulai Iulian USR NU
27. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calotă Florică Ică ALDE DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL NU
32. Cherecheș Viorica PNL NU
33. Chichirău Cosette-Paula USR NU
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Codreanu Constantin PMP NU
41. Cosma Lavinia-Corina USR NU
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
43. Cristache Cătălin PMP NU
44. Csép Éva-Andrea UDMR DA
45. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
46. Csoma Botond UDMR DA
47. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Culeafă Mihai PNL NU
50. Cupă Ion ALDE Abținere
51. Cupșa Ioan PNL NU
52. Dan Nicușor Daniel USR NU
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Dobre Mircea-Titus PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL NU
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
59. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
60. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Farago Petru UDMR DA
63. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
64. Florea Oana-Consuela PSD DA
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
68. Gavrilă Camelia PSD DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
70. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
71. Găină Mihăiță PSD DA
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
74. Gheorghe Tinel PNL NU
75. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
76. Gherman Dumitru PSD DA
77. Ghilea Găvrilă PNL NU
78. Gilia Claudia PSD DA
79. Giugea Nicolae PNL NU
80. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
81. Gudu Vasile PNL NU
82. Halici Nicușor PSD DA
83. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
84. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
85. Huncă Mihaela PSD DA
86. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
87. Intotero Natalia-Elena PSD DA
88. Ion Stelian-Cristian USR NU
89. Iordache Florin PSD DA
90. Jivan Luminița-Maria PSD DA
91. Kelemen Hunor UDMR DA
92. Korodi Attila UDMR DA
93. Lazăr Sorin PSD DA
94. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
95. Lovin Dumitru ALDE DA
96. Lungu Tudorița PNL NU
97. Lupașcu Costel PSD DA
98. Lupescu Dumitru USR NU
99. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
100. Manole Petre-Florin PSD DA
101. Mareș Mara PNL NU
102. Marica Petru-Sorin PSD DA
103. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
105. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
106. Mînzatu Roxana PSD DA
107. Mohaci Mihai PSD DA
108. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
110. Mușoiu Ștefan PSD DA
111. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
113. Neagu Nicolae PNL DA
114. Neață Eugen PSD DA
115. Nicolae Andrei PSD DA
116. Nistor Laurențiu PSD DA
117. Niță Nicu PSD DA
118. Nosa Iuliu PSD DA
119. Olar Corneliu PNL NU
120. Oteșanu Daniela PSD DA
121. Palăr Ionel PNL NU
122. Pană Adriana-Doina PSD DA
123. Paraschiv Rodica PSD DA
124. Pau Radu - Adrian PSD DA
125. Păle Dănuț PSD DA
126. Petrea Gabriel PSD DA
127. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
128. Petric Octavian PSD DA
129. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
130. Pop Andrei PSD DA
131. Pop Georgian PSD DA
132. Pop Tudor Rareș USR NU
133. Popa Florin PSD DA
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
135. Popescu Pavel PNL NU
136. Presură Alexandra PSD DA
137. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
138. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
139. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
140. Răduț Violeta PSD DA
141. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
142. Romanescu Cristinel PNL NU
143. Rotaru Alexandru PSD DA
144. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
145. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
146. Simonis Alfred - Robert PSD DA
147. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
148. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
149. Solomon Adrian PSD DA
150. Spânu Ion PSD DA
151. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
152. Stancu Florinel PSD DA
153. Stănescu Alexandru PSD DA
154. Suciu Matei PSD DA
155. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
156. Szabó Ödön UDMR DA
157. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
158. Șimon Gheorghe PSD DA
159. Șotcan Theodora PSD DA
160. Ștefan Corneliu PSD DA
161. Ștefan Ion PNL NU
162. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
164. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
165. Teiș Alina PSD DA
166. Tîlvăr Angel PSD DA
167. Todor Adrian PSD DA
168. Toma Ilie PSD DA
169. Tomac Eugen PMP NU
170. Tudor Beatrice PSD DA
171. Tudose Mihai PSD DA
172. Turcan Raluca PNL NU
173. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
174. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
175. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
176. Vasile Daniel Minoritati DA
177. Vass Levente UDMR DA
178. Velcea Nicolae PSD DA
179. Vexler Silviu Minoritati DA
180. Vișan George-Gabriel PSD DA
181. Vîlceanu Dan PNL NU
182. Vîrză Mihăiță PSD DA
183. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
184. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
185. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
186. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
187. Zainea Cornel USR NU
188. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
189. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 iulie 2018, 0:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro