Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2018 > 11:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 martie 2018, ora 11:56

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament admis - ama. 41-60 - PLx41/2018
PL 41/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.91/2017 pentru modificarea și completarea Legii-cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:186 105 31 19 11 6 4 8 2
- voturi pentru (DA):127 105 - - 11 6 - 4 1
- voturi împotrivă (NU):55 - 31 19 - - 4 - 1
- abțineri:4 - - - - - - 4 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Tudor - Vlad USR NU
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Birchall Ana PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bodea Marius PNL NU
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
24. Borza Remus-Adrian - DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bulai Iulian USR NU
29. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
33. Cherecheș Viorica PNL NU
34. Chichirău Cosette-Paula USR NU
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cobuz Maricela PSD DA
40. Cocoș Vasile PSD DA
41. Codreanu Constantin PMP NU
42. Cosma Lavinia-Corina USR NU
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
44. Cristache Cătălin PMP NU
45. Csép Éva-Andrea UDMR DA
46. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
47. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Culeafă Mihai PNL NU
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Dan Nicușor Daniel USR NU
52. Dîrzu Ioan PSD DA
53. Dobre Mircea-Titus PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL NU
55. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
58. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Farago Petru UDMR DA
61. Florea Oana-Consuela PSD DA
62. Floroiu Ionel PSD DA
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
67. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
68. Găină Mihăiță PSD DA
69. Georgescu Nicolae PSD DA
70. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
71. Gheorghe Tinel PNL NU
72. Gherman Dumitru PSD DA
73. Ghilea Găvrilă PNL NU
74. Gilia Claudia PSD DA
75. Giugea Nicolae PNL NU
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
77. Gudu Vasile PNL NU
78. Halici Nicușor PSD DA
79. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
80. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
81. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
82. Huncă Mihaela PSD DA
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
84. Intotero Natalia-Elena PSD DA
85. Ion Stelian-Cristian USR NU
86. Iordache Florin PSD DA
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Korodi Attila UDMR DA
89. Lazăr Sorin PSD DA
90. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
91. Lovin Dumitru ALDE DA
92. Lungu Tudorița PNL NU
93. Lupașcu Costel PSD DA
94. Lupescu Dumitru USR NU
95. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
96. Manole Petre-Florin PSD DA
97. Mareș Mara PNL NU
98. Marica Petru-Sorin PSD DA
99. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
100. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
101. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
102. Mînzatu Roxana PSD DA
103. Mohaci Mihai PSD DA
104. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
105. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
106. Mușoiu Ștefan PSD DA
107. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
108. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
109. Neață Eugen PSD DA
110. Nicolae Andrei PSD DA
111. Nistor Laurențiu PSD DA
112. Niță Nicu PSD DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Olar Corneliu PNL NU
115. Oteșanu Daniela PSD DA
116. Palăr Ionel PNL NU
117. Pană Adriana-Doina PSD DA
118. Paraschiv Rodica PSD DA
119. Pau Radu - Adrian PSD DA
120. Păle Dănuț PSD DA
121. Petrea Gabriel PSD DA
122. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
123. Petric Octavian PSD DA
124. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
125. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
126. Pop Georgian PSD DA
127. Pop Tudor Rareș USR NU
128. Popa Florin PSD DA
129. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
130. Presură Alexandra PSD DA
131. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
132. Prună Cristina-Mădălina USR NU
133. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
134. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
135. Răduț Violeta PSD DA
136. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
137. Roman Ioan Sorin PSD DA
138. Romanescu Cristinel PNL NU
139. Rotaru Alexandru PSD DA
140. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
141. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
142. Seres Dénes UDMR DA
143. Simion Lucian-Eduard PSD DA
144. Simonis Alfred - Robert PSD DA
145. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
146. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
147. Solomon Adrian PSD DA
148. Spânu Ion PSD DA
149. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
150. Stan Viorel PSD DA
151. Stancu Florinel PSD DA
152. Stănescu Alexandru PSD DA
153. Suciu Matei PSD DA
154. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
155. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
156. Șimon Gheorghe PSD DA
157. Șotcan Theodora PSD DA
158. Ștefan Corneliu PSD DA
159. Ștefan Ion PNL NU
160. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
161. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
162. Teiș Alina PSD DA
163. Tîlvăr Angel PSD DA
164. Todor Adrian PSD DA
165. Toma Ilie PSD DA
166. Tomac Eugen PMP NU
167. Trăilă Cristina PNL NU
168. Tudor Beatrice PSD DA
169. Tudose Mihai PSD DA
170. Turcan Raluca PNL NU
171. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
172. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
173. Vasile Daniel Minoritati DA
174. Vass Levente UDMR DA
175. Velcea Nicolae PSD DA
176. Vexler Silviu Minoritati DA
177. Vișan George-Gabriel PSD DA
178. Vîlceanu Dan PNL NU
179. Vîrză Mihăiță PSD DA
180. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
181. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
182. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
183. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
184. Zainea Cornel USR NU
185. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
186. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 3:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro