Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2018 > 11:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 martie 2018, ora 11:57

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament admis - ama. 81-92 - PLx41/2018
PL 41/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.91/2017 pentru modificarea și completarea Legii-cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:207 110 39 21 13 6 5 10 3
- voturi pentru (DA):137 110 1 - 13 6 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):65 - 37 21 - - 5 - 2
- abțineri:5 - 1 - - - - 4 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Birchall Ana PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bodea Marius PNL NU
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
25. Borza Remus-Adrian - DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Iulian USR NU
30. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cherecheș Florica PNL NU
35. Cherecheș Viorica PNL NU
36. Chichirău Cosette-Paula USR NU
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cobuz Maricela PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Codreanu Constantin PMP NU
44. Cosma Lavinia-Corina USR NU
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
46. Cristache Cătălin PMP NU
47. Csép Éva-Andrea UDMR DA
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
49. Csoma Botond UDMR DA
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Culeafă Mihai PNL NU
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Cupșa Ioan PNL NU
55. Dan Nicușor Daniel USR NU
56. Dehelean Silviu USR NU
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Mircea-Titus PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL NU
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Farago Petru UDMR DA
67. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
68. Florea Oana-Consuela PSD DA
69. Floroiu Ionel PSD DA
70. Furtună Mirela PSD DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
72. Gavrilă Camelia PSD DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
74. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
75. Găină Mihăiță PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
78. Gheorghe Tinel PNL NU
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
80. Gherman Dumitru PSD DA
81. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
82. Gilia Claudia PSD DA
83. Giugea Nicolae PNL NU
84. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
85. Gudu Vasile PNL NU
86. Halici Nicușor PSD DA
87. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
88. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Huncă Mihaela PSD DA
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
92. Intotero Natalia-Elena PSD DA
93. Ion Stelian-Cristian USR NU
94. Iordache Florin PSD DA
95. Korodi Attila UDMR DA
96. Lazăr Sorin PSD DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
98. Lovin Dumitru ALDE DA
99. Lungu Tudorița PNL NU
100. Lupașcu Costel PSD DA
101. Lupescu Dumitru USR NU
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
103. Manole Petre-Florin PSD DA
104. Mareș Mara PNL NU
105. Marica Petru-Sorin PSD DA
106. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
107. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
108. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
109. Mihalescul Dumitru PNL NU
110. Mînzatu Roxana PSD DA
111. Mohaci Mihai PSD DA
112. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
113. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
114. Mușoiu Ștefan PSD DA
115. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
116. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
117. Neagu Nicolae PNL DA
118. Neață Eugen PSD DA
119. Nicolae Andrei PSD DA
120. Nistor Laurențiu PSD DA
121. Niță Mihai ALDE DA
122. Niță Nicu PSD DA
123. Nosa Iuliu PSD DA
124. Olar Corneliu PNL NU
125. Oteșanu Daniela PSD DA
126. Palăr Ionel PNL NU
127. Pană Adriana-Doina PSD DA
128. Paraschiv Rodica PSD DA
129. Pau Radu - Adrian PSD DA
130. Păle Dănuț PSD DA
131. Petrea Gabriel PSD DA
132. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
133. Petric Octavian PSD DA
134. Plumb Rovana PSD DA
135. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
136. Pop Andrei PSD DA
137. Pop Georgian PSD DA
138. Pop Tudor Rareș USR NU
139. Popa Florin PSD DA
140. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
141. Popescu Pavel PNL NU
142. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
143. Presură Alexandra PSD DA
144. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
145. Prună Cristina-Mădălina USR NU
146. Radu Anișoara PSD DA
147. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
148. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
149. Răduț Violeta PSD DA
150. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
151. Roman Florin-Claudiu PNL NU
152. Roman Ioan Sorin PSD DA
153. Romanescu Cristinel PNL NU
154. Rotaru Alexandru PSD DA
155. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
156. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
157. Simion Lucian-Eduard PSD DA
158. Simonis Alfred - Robert PSD DA
159. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
160. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
161. Solomon Adrian PSD DA
162. Spânu Ion PSD DA
163. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
164. Stan Viorel PSD DA
165. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
166. Stancu Florinel PSD DA
167. Stănescu Alexandru PSD DA
168. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
169. Suciu Matei PSD DA
170. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
171. Szabó Ödön UDMR DA
172. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
173. Șimon Gheorghe PSD DA
174. Șotcan Theodora PSD DA
175. Ștefan Corneliu PSD DA
176. Ștefan Ion PNL NU
177. Ștefan Viorel PSD DA
178. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
180. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
181. Teiș Alina PSD DA
182. Tîlvăr Angel PSD DA
183. Todor Adrian PSD DA
184. Toma Ilie PSD DA
185. Tomac Eugen PMP NU
186. Trăilă Cristina PNL NU
187. Tudor Beatrice PSD DA
188. Tudose Mihai PSD DA
189. Turcan Raluca PNL NU
190. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
191. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
192. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
193. Vasile Daniel Minoritati DA
194. Vass Levente UDMR DA
195. Velcea Nicolae PSD DA
196. Vexler Silviu Minoritati DA
197. Vișan George-Gabriel PSD DA
198. Vîlceanu Dan PNL NU
199. Vîrză Mihăiță PSD DA
200. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
201. Vlase Petru Gabriel PSD DA
202. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
203. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
204. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
205. Zainea Cornel USR NU
206. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
207. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 25 aprilie 2018, 10:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro